Avalon » Serie komiksowe » Darkhold: Pages from the Book of Sins » Darkhold: Pages from the Book of Sins #12

Darkhold: Pages from the Book of Sins #12

Darkhold: Pages from the Book of Sins #12

"For want of a Soul !"

Postacie
Cytat

Diabolique: "Blood on the box opens the lock. Don't look straight in… Or your brain'll go dim."

Streszczenie

[Uwaga - przed przeczytaniem tego numeru zaleca się zapoznanie z crossoverem Midnight Massacre - Demo]

Tydzień temu młode małżeństwo przygarnęło małą dziewczynkę. Teraz oboje są martwi, a Diabolique używa ich krwi, by wezwać Whisperera - sługę Chthona, który odpowiada na trzy pytania. Najpierw podaje oficjalną wersję powiązań Vicki Montesi z Darkhold, ale zapytany nieoficjalną, udziela wymijającej odpowiedzi. Za to spytany o jej ojca, szepcze Diabolique na ucho informacje, przez które ta wybucha śmiechem.

Modred zastanawia się, czemu po wskrzeszeniu pojawił się w Londynie, gdy nagle natyka się na Dwarfa, który daje mu czarną kopertę. Nie rozumiejąc, po co mu zaklęcie, które i tak zna, Modred przywołuje Othera. Ten przybrał postać jego ukochanej Janice i oferuje mu odzyskanie duszy - za cenę innej, którą znajdzie w pobliskim zrujnowanym zamku. Modred spotyka tam ślepą kobietę, której oferuje odzyskanie utraconej miłości.

Louise od trzech dni nie wychodzi z pokoju - wierzy, że używszy strony z Darkhold, straciła duszę i jest załamana. Sam stara się ją nakłonić do wyjścia żałując, że nie ma tu Vicki. Zastanawia się, gdzie ostatnio znika i czemu padła ofiarą Switchblade'a. Louise krzyczy, że nie jest już ich ochroniarzem i może spadać. Sam nie mówi głośno, że wciąż jest z nimi, bo kocha Vicki.

Modred odprawia rytuał, który sprawia, że esencja Othera przechodzi z niego na kobietę. Odzyskuje swoją duszę, ale traci moc. Niestety, zaraz potem odkrywa, że kobieta to Janice - teraz odmłodzona i opętana przez Othera, który go atakuje. Używając pozostałych mu mocy Modred pomaga ukochanej odeprzeć potwora, ale Other grozi, że zawali zamek i zabije ich oboje. Modred w końcu zgadza się znów oddać mu własną duszę w zamian za uwolnienie Janice. Gdy tak się staje, dziewczyna wyznaje jeszcze Modredowi miłość i umiera. Modred płacze, jednak przed głosem Othera udaje wdzięczność i posłuszeństwo. Z daleka obserwuje to Dwarf - na jego liście zostali już tylko Vicki i Sam.

Autor: Demogorgon

Galeria numeru

Darkhold: Pages from the Book of Sins #12

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2020 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.