Avalon » Serie komiksowe » Marvel Adventures Hulk » Marvel Adventures Hulk #16

Marvel Adventures Hulk #16

Marvel Adventures Hulk #16

"The 7th Level"

Postacie
Zapowiedź

[w przygotowaniu]

Cytat

Emil Blonsky: "I'm... I'm not human anymore! I'm some sort of... of ABOMINATION!"

Streszczenie

Bruce, Rick oraz ich małpka stoją przed elektrownią atomową Horeshan. Banner dowiedział się wcześniej od swojego przyjaciela, profesora Trimpe, że właśnie w owej elektrowni również prowadzono badania nad promieniowaniem gamma i jest ona obecnie zamknięta i opuszczona. W środku powinien znajdować się sprzęt, który może przydać się Bruce'owi w szukaniu lekarstwa na jego stan. Elektrownia rzeczywiście była zamknięta, ale u jej bram odbywała się wielka manifestacja przeciwników jądrowej energii, zabezpieczana przez dziesiątki policjantów. Naszym bohaterom udało się wedrzeć do środka dzięki małpce, która odwróciła uwagę zarówno protestujących, jak i policji.

Wewnątrz elektrowni, Bruce oraz Rick z łatwością dostali się laboratorium, w którym pracowano nad promieniowaniem gamma. Brak jakichkolwiek zabezpieczeń i otwarte drzwi, wszystko to było dość podejrzane, ale nie było czasu zastanawiać się nad tym, trzeba było działać. Banner szybko przekalibrował skomplikowaną aparaturę i ustawił działo strzelające promieniami gamma, które w teorii powinno go uwolnić od klątwy przemian w Hulka. Wtedy nakrył ich pewien policjant, ale szybko się wydało, że to przebrany terrorysta, który sam się przedstawił jako Emil Blonsky. Blonsky zdradził, że się tu włamał - co tłumaczyło brak zabezpieczeń po drodze - żeby wykraść substancje promieniotwórcze i sprzedać je na czarnym rynku. Z ukrycia obserwował on poczynania Bruce'a oraz Ricka i doszedł do wniosku, że Banner musi się na tym wybitnie znać. Dlatego też Blonsky zmienił swe plany i chce teraz nakłonić go, aby ten zniszczył reaktor i spowodował katastrofę nuklearną. Bruce oczywiście odmówił i między obydwoma mężczyznami wywiązała się szamotanina. Rick próbował pomóc swojemu przyjacielowi, ale został odepchnięty i wpadł na konsolę sterującą działem gamma, które się uruchomiło. Tymczasem zdenerwowany Banner zaczął się już przekształcać w Hulka i wtedy w niego oraz Blonsky'ego trafił promień energii. Obydwoje zostali naświetleni promieniami gamma, ale nie tymi, które miały odebrać moc Hulkowi. Zielony olbrzym wyszedł z tego bez szwanku, za to Blonsky przekształcił się w wielkie, potężne, zielone monstrum pokryte łuskami. Przekształcił się w Abominationa.

Między dwójką zielonych olbrzymów wybuchła dewastacyjna bijatyka, której nie dało się nie zauważyć. Dlatego zaalarmowani policjanci stojący przed elektrownią wezwali na pomoc wojsko.

W tym samym czasie, w środku elektrowni. Hulk właśnie się zbierał po kilku otrzymanych ciosach, a Abomination odkrył, iż oprócz tężyzny fizycznej wzrosła również jego inteligencja. Blonsky ruszył w stronę rdzenia reaktora, żeby go uszkodzić i spowodować katastrofę nuklearną. Już wiedział, jak i nie potrzebował do tego pomocy Bannera. Ale na drodze znowu stanął mu Hulk. Po krótkiej walce na pręty kontrolne, Abomination został zwabiony z powrotem do laboratorium. Tam Rick ponownie naświetlił go promieniami gamma, tym razem tymi odbierającymi moc. Zdawało się, że przynosiło to skutek, ale działanie gamma działa spowodowało przeciążenie całej aparatury i laboratorium wyleciało w powietrze. Hulk w ostatniej chwili zdążył złapać Ricka i wyskoczyć z nim, unikając płomieni. Ich małpka tymczasem cały czas przebywała bezpieczna na zewnątrz, przed bramą elektrowni.

Nieco później, przed elektrownią atomową Horeshan. Na miejscu pojawiły się już oddziały wojska dowodzone przez generała Rossa. Po Hulku, Ricku oraz ich małpce nie było ani śladu. W zniszczonym laboratorium odnaleziono jedynie rannego mężczyznę, którego rozpoznano jako Emila Blonsky'ego, znanego i poszukiwanego terrorystę. Został on aresztowany przez wojsko i zabrany na przesłuchanie. Nikt nie wie, że to on wcześniej był Abominationem, a co gorsza, gamma działo odbierające moc prawdopodobnie nie zadziałało, ponieważ oczy Blonsky'ego wciąż lśniły zielonym blaskiem.

[Uwaga: W komiksie znajduje się również krótka, mało humorystyczna historyjka ze stajni Mini Marvels, autorstwa Chrisa Giarrusso. Był to ostatni numer tej serii. - BB]

Autor: Black Bolt

Galeria numeru

Marvel Adventures Hulk #16 Marvel Adventures Hulk #16

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.