Avalon » Serie komiksowe » Zombie: Simon Garth » Zombie: Simon Garth #4

Zombie: Simon Garth #4

Zombie: Simon Garth #4

"Wrecks" - part 4

Postacie
  • * Simon Garth
  • * Matt Haupt, Cherry Ellis, Richard Ellis, Liz, Barnes, Mabel

    * Peebles i jego przełożeni

    * zombies

Cytat

Szeryf Matt: "But I know these people -- That-that's Vaso Karras. He owns the realty-- He's eating William Nutman!"

Streszczenie

Wóz szeryfa przebija się przez hordy zombiech, co jest dla niego tym trudniejsze, że rozpoznaje większość z tych ludzi. Siedzący z tyłu i trzymający Cherry jako zakładniczkę Richard grozi, by nie zatrzymywał się, zanim nie dojedzie do posterunku. Na miejscu zauważają, że wóz ma przeciek z baku, a gdy wchodzą do środka, atakuje ich zombie, który kiedyś był zastępcą szeryfa, a któremu Ellis odstrzeliwuje głowę. Szeryf znajduje ukrytą w celi Mabel i dowiaduje się od niej, że praktycznie cała komunikacja ze światem zewnętrznym została odcięta. Kobieta chce wiedzieć, co się dzieje, więc wyjaśnia jej sytuację Cherry i Richarda, a ci natychmiast zaczynają się kłócić, czyja to jest wina i kto zostawił Liz w lesie. Ellis domaga się, by Barnes powiedział, co się naprawdę stało, więc ten opowiada im o pierwszej epidemii [patrz: seria Zombie - Gil], jednak od razu zaznacza, że ten szczep wirusa pochodzi od innego nosiciela i zmutował, więc nie ma szans, żeby ognisko epidemii samo wygasło. Wygląda też na to, że przemiana przebiega szybciej i nieco inaczej, dając różne od pierwotnych efekty. Na szczęście organizacja, która stworzyła wirusa, posiada odpowiednie środki zaradcze i jeśli tylko uda się z nimi skontaktować, Barnes może wezwać pomoc.

Simon wkracza do miasta, niosąc małą Liz, jednak sama jej obecność ściąga wszystkie zombie z okolicy i musi z nimi walczyć.

Dzięki starej radiostacji Barnes skontaktował się ze swoimi przełożonymi i przedstawił im sytuację. Po zakończeniu rozmowy oświadcza, że mają jakieś pół godziny, ale gdy tamci pytają, czy przywiozą lekarstwo, mówi tylko jedno słowo: boom. Dokładnie chodzi o zrzut napalmu na miasto i okolice. Richard oświadcza, że nie zamierza na to czekać i ciągnie Cherry do samochodu. Sadza ją za kierownicą i każe prowadzić, a gdy okazuje się, że nie zabrał szeryfowi najważniejszego kluczyka twierdzi, że to jej wina i zaczyna ją okładać pięściami, nie zwracając uwagi na tłukące o szyby zombie. Szeryf zamierza ruszyć z pomocą przynajmniej dziewczynie i prosi o pomoc Barnesa, ale ten jest już całkiem zrezygnowany i twierdzi, że woli poczekać na nieuniknione. Przy okazji zaczyna się tłumaczyć, że nie jest złym człowiekiem, a jedynie próbuje zapobiec globalnej epidemii. Po chwili Matt i Mabel wypadają z budynku, torując drogę do samochodu i wzywając Cherry i Richarda do powrotu, mówiąc, że drugi samochód czeka z tyłu. Gdy ci przebiegają obok, szeryf strzela w zbiornik samochodu, a ten eksploduje. Gdy wraca do pozostałych i zauważa, co Ellis zrobił swojej żonie grozi, że go zabije, jednak tamten strzela pierwszy, a następnie zabija też zaskoczoną Mabel. Cherry mówi, że zgubiła kluczyki i pyta, czy ją też zabije, ale on twierdzi, że nic ich nie rozdzieli. W tym momencie za jego plecami pojawia się Simon. Widząc, że skuł się kajdankami z Cherry, wyrywa mu rękę. Jeszcze przytomny, szeryf rzuca jej pod nogi kluczyki do samochodu, a w tej samej chwili nadbiega też Liz i rzuca się mamie na szyję. Ellis wciąż twierdzi, że to za mało, by go zabić, a gdy samochód odjeżdża, zaczyna biec za nim. Simon obserwuje tylko, pozwalając, by horda zombiech minęła go i pobiegła za Richardem.

O świcie, Ellis wciąż snuje się po ulicach żywy. Wpada na psa zombie, ale rozwala go na miazgę. Gdy za plecami pojawia się zmieniony w zombie szeryf, cieszy się, że może zabić go jeszcze raz. Jednak, gdy ten rusza na niego, nad miastem pojawiają się trzy samoloty, z których spada deszcz bomb i wszystko tonie w ogniu.

Następnego dnia na miejsce przybywa specjalny oddział. Peebles powiadamia przełożonych, że Simon Garth zniknął bez śladu i prawdopodobnie został zniszczony. Zapewnia też, że epidemia została opanowana, bo zabito wszystko, co żyje. Jego zapewnienia są jednak nieco na wyrost, bo w tym czasie jakaś wrona rozszarpuje niedaleko martwą mysz i zmienia się w coś nieumarłego.

Autor: Gil Galad

Galeria numeru

Zombie: Simon Garth #4

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2020 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.