Avalon » Serie komiksowe » Zombie: Simon Garth » Zombie: Simon Garth #3

Zombie: Simon Garth #3

Zombie: Simon Garth #3

"Wrecks" - part 3

Postacie
  • * Simon Garth
  • * Matt Haupt, Cherry Ellis, Richard Ellis, Liz, Dwight, Barnes

    * Peebles i jego przełożeni

    * zombies

Cytat

Liz: "I didn't know boys could be wicked witches. I know big bad wolfs are boys, though."

Streszczenie

W siedzibie National Weather Commission niejaki Peebles informuje swoich przełożonych, że zlokalizowano miejsce katastrofy śmigłowca w pobliżu miasteczka Magnetic Springs. Szef twierdzi, że to wszystko stało się z jego winy i on powinien to odkręcić, czyli schwytać bezcenny obiekt. Jeśli tego nie zrobi, będzie gnił za biurkiem do śmierci. Tymczasem, we wspomnianym miasteczku, zombie zdążyły się już rozleźć po ulicach na całego i pożerają wszystko, co się rusza.

Szeryf i Ellis usłyszeli eksplozję w lesie. Pierwszy zamierza sprawdzić, co się stało, każąc drugiemu zaczekać w samochodzie, chociaż ten nalega. Richard daje się przekonać, gdy Matt obiecuje, że przyprowadzi jego dziewczynę, jeśli ją znajdzie. Mniej więcej w tym czasie, Cherry dociera do płonącej chaty. Widzi Barnesa, uwięzionego na stole rzeźnickim i zombie ucztującego na trupach swojej rodziny. Postanawia zaryzykować i pomóc doktorowi.

Zastępca szeryfa – Dwight - otrzymuje pilne wezwanie od Mabel z biura i mimo choroby, podąża we wskazane miejsce. Kiedy wkracza do magazynu, gdzie ma miejsce masakra odkrywa, że jest otoczony przez zombie, ale nie traci zimnej krwi.

Cherry uwalnia Barnesa, który w skrócie wyjaśnia, co mu się przytrafiło. Nagle atakuje ich Ronnie, ale ona w porę rozwala mu łeb siekierą. To jednak nie koniec, bo z płomieni wyłazi zmieniona w zombie mamuśka i jest wściekła.

Mimo zapewnień, Richard Ellis ruszył śladem szeryfa i obserwował go z ukrycia. Kiedy Matt słyszy zbliżający się hałas, szykuje broń, ale wprost na niego wypada z lasu Cherry z Barnesem. Radzą, żeby również uciekał, a gdy pojawia się ogromna mamuśka-zombie, dowiaduje się, przed czym. Władowuje w nią cały magazynek, ale to nie pomaga i zostaje przyciśnięty do ziemi. Zanim jednak zombie go ugryzie, Cherry atakuje ją gałęzią i w końcu rozwala łeb. Barnes pomaga mu wstać, wyjaśniając przy okazji, że jedyny sposób na unieszkodliwienie zombie to rozwalenie mu mózgu. Z lasu wyłania się inny, płonący zombie, więc szeryf ma okazję wypróbować tę metodę w praktyce. Gdy dowiaduje się, że może ich być więcej, postanawia zabrać uciekinierów do miasta, a w drodze do samochodu kontaktuje się z biurem, by wezwać pomoc. Dowiaduje się od Mabel, że w miasteczku dzieją się dziwne rzeczy, a Dwight został ranny w akcji, jednak w tym momencie łączność zostaje przerwana. Przechodzących zauważają Simon i mała Liz. Chociaż dziewczynka chce pobiec do mamy, Simon zatrzymuje ją gdy zauważa, że Barnes jest z nimi. Cherry pyta szeryfa, czy nie widział gdzieś jej córki, ale ten stwierdza, że nie wie nic o żadnym dziecku i myśli, że to ona jest Elizabeth, o której wspomniał Richard. W tym momencie, pojawia się Ellis, celując do nich z shotguna i przyciąga do siebie Cherry. Ona krzyczy, że nigdy nie odda mu córki, a on zamierza ją uderzyć, ale wtedy pojawiają się kolejne zombie z leśnej rodziny. Ojciec rzuca się na Cherry, a widząc przerażenie małej, Simon rusza jej na pomoc. Razem z szeryfem rozwalają wszystkie zombie, po czym Matt wskakuje do samochodu tuż przed jego odjazdem. Mimo protestów Cherry, Richard nie zamierza teraz szukać córki. Simon i Liz patrzą, jak samochód się oddala. Ona słusznie zgaduje, że Barnes jest tym, który odpowiada za jego obecny stan, a swojego ojca nazywa złym wilkiem i mówi, że próbowały z mamą uciec od niego. W tej sytuacji, Simon bierze ją na ręce i rusza śladem samochodu.

Gdy tamci docierają do miasta, zastają je całe w ogniu, opanowane przez snujące się po ulicach zombie.

Autor: Gil Galad

Galeria numeru

Zombie: Simon Garth #3

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2020 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.