Avalon » Serie komiksowe » Zombie: Simon Garth » Zombie: Simon Garth #2

Zombie: Simon Garth #2

Zombie: Simon Garth #2

"Wrecks" - part 2

Postacie
  • * Simon Garth
  • * Matt Haupt, Cherry Ellis, Richard Ellis, Liz

    * Mitchell, Ronnie, dr Barnes, Pops

    * Gus, Violet

    * zombies

Cytat

Szeryf Matt: "I mean, you should see the guns bolted onto this helicopter -- like something from a Schwarzenegger movie. And the amount of blood… Well, yeah, Schwarzenegger."

Streszczenie

Gus wraca do domu i od progu wyjaśnia żonie, która przybiegła na pomoc, co się stało. Prosi, żeby nie wzywała policji, bo uznają, że wypadek był z jego winy. Jest nienaturalnie blady i mówi, że strasznie chce mu się jeść.

Szeryf Matt stwierdza, że katastrofa wojskowego śmigłowca jest poza jego jurysdykcją i każe swojej asystentce wezwać policję stanową. Sam oddala się z miejsca zdarzenia.

Cherry odzyskuje przytomność i przypomina sobie, co się stało. Widząc wysokiego mężczyznę na skraju polany zgaduje, że to on jest jej wybawcą i prosi, żeby pomógł jej w poszukiwaniach córki, która zaginęła w lesie. Opowiada o tym, jak uciekły od jej byłego męża i zamierzały zacząć nowe życie, ale zauważa, że on wcale jej nie słucha. Gdy podchodzi bliżej i dotyka go odkrywa, że nie jest normalnym człowiekiem i zrywa się do ucieczki. Simon wydaje się smutny.

Szeryf dociera w końcu na miejsce wypadku i znajduje dwa rozbite samochody, ale żadnych ludzi. Zawiadamia biuro, że wygląda to podejrzanie i zamierza się rozejrzeć. Nagle, za nim pojawia się mężczyzna, który twierdzi, że wezwał pomoc i nazywa się Richard Ellis, a jego córka zniknęła gdzieś. Szeryf mówi, że muszą postępować według procedur i najpierw zabrać go do szpitala, a później zorganizować poszukiwania. Z opony rozbitego samochodu wyciąga kolczatkę i stwierdza, że to nie pierwszy taki przypadek w tej okolicy, gdy ktoś wywołuje wypadek, a ludzie znikają w lesie. Richard błaga go o pomoc natychmiast i trafia w czułą strunę.

Ronnie i Mitchell przynoszą Barnesa do swojej chaty w lesie, która wyposażona jest jak amatorska rzeźnia. Opowiadają ojcu, co się stało, a ten stwierdza, że pewnie armia znowu przywlekła jakąś pedalską zarazę jak AIDS. Opieprza ich, że nie pozbierali pułapek z drogi, ale przynajmniej przynieśli, co trzeba. Gdy Barnes dochodzi do siebie, starzec składa mu zaproszenie na obiad.

W drodze do miasteczka, szeryf i Ellis trafiają na rozszarpanego żołnierza, leżącego na środku drogi. Matt wychodzi, by przyjrzeć mu się i łączy tę ofiarę z rozbitym śmigłowcem, więc woli niczego nie ruszać. Gdy odjeżdżają, ich śladem podąża pies-zombie.

Gdy syn Gusa wraca z kumplami do domu, szykując się do małej imprezki, zastaje w kuchni masakrę - ojciec zmienił się w zombie i pożarł matkę.

Po długim biegu przez las, Cherry opada wreszcie z sił i zaczyna się modlić o odnalezienie córki. Nagle słyszy dziecięcy krzyk i rusza w jego stronę. Mała Liz została otoczona przez wilki-zombie i wdrapała się na głaz, by im uciec. Gdy jeden prawie doskakuje do niej, nagle pojawia się Simon, który chwyta go za ogon i odrzuca. Pozostałe wilki rzucają się na niego, więc rozszarpuje je. Mała ogląda to wszystko z pewnym obrzydzeniem, ale bez strachu. Pyta Simona, czy zła wiedźma zmieniła go w coś takiego, ale zaraz stwierdza, że jest dobrym człowiekiem i bierze go za rękę, pozwalając prowadzić się przez las.

Barnes próbuje wyjaśnić, co się stało i ostrzec swoich oprawców o niebezpieczeństwie, ale starzec tylko obwinia go o wszystko, przygotowując jednocześnie swoje narzędzia. Nagle, Ronnie zmienia się i gryzie go w nogę. Zaczynają się szarpać i podpalają szopę. To sprowadza matkę, na którą zombie od razu się rzuca i przegryza gardło. Ojciec próbuje zapanować nad nim, a gdy pojawiają się młodsze dzieciaki, każe im ugasić ogień, ale są na to za głupie. Gdy płomienie docierają do zbiornika z benzyną, szopa eksploduje. Wybuch słyszą wszyscy w okolicy.

Autor: Gil Galad

Galeria numeru

Zombie: Simon Garth #2

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2020 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.