Avalon » Serie komiksowe » Zombie: Simon Garth » Zombie: Simon Garth #1

Zombie: Simon Garth #1

Zombie: Simon Garth #1

"Wrecks" - part 1

Postacie
 • * Simon Garth
 • * Cherry

  * Mitchell, Ronnie

  * dr Barnes

  * Matt Haupt

  * Gus

  * zombies

Cytat

Ronnie na widok Cherry: "That's one long-leggedy rabbit."

Mitchell: "Not a rabbit. We caught us a beaver."

Streszczenie

W rozbitym samochodzie gdzieś w środku lasu przytomność odzyskuje kobieta o imieniu Cherry. Zauważa, że jej córki nie ma na miejscu pasażera, więc natychmiast zaczyna jej szukać, ale ponieważ nie znajduje najmniejszego jej śladu, dochodzi do wniosku, że mała Liz musiała powędrować w głąb lasu. Na jego skraju znajduje kolczyk dziewczynki i inne ślady, więc podąża za nimi w mrok, jednocześnie próbując złapać zasięg na komórce. Nagle tuż za nią pojawia się dwóch mężczyzn, wyglądających na tutejszych, więc prosi ich o pomoc. Tamci jednak rzucają się na nią z zamiarem gwałtu. Przyciśnięta do ziemi, kopie jednego w krocze, ale drugi ogłusza ją kolbą sztucera. Gdy zamierzają zabrać się do dzieła, nad nimi wyrasta nagle wysoka mroczna postać zombie. Mitchell wypala do niego ze strzelby, ale to tylko denerwuje nieumarłego, który ciska nimi o drzewo. Zbierają więc spodnie w garść i uciekają w las, strzelając jeszcze kilka razy na oślep. Zombie podnosi nieprzytomną dziewczynę.

Doktor Barnes zawiadamia przełożonych, że zombie uciekł podczas wypadku helikoptera i grasuje po lesie. Otrzymuje rozkaz odnalezienia go, ponieważ jest jedynym sprawnym nosicielem Wirusa 66 i jako taki jest bezcenny. Próbuje wyjaśnić, że nie może tego zrobić, bo jest ranny, ale w tej sytuacji baza próbuje obarczyć go winą za katastrofę. Tłumaczy więc, że ten zombie zachowuje się inaczej, bo nie próbował nikogo pożreć i wykazuje się indywidualnym myśleniem, a ponadto efekt serum utrzymuje się dłużej, niż zakładano. Wygląda na to, że po prostu chciał się uwolnić i niechcący rozbił przy tym śmigłowiec. Nagle połączenie urywa się i wygląda na to, że telefon stracił zasięg. Na skraju lasu pojawiają się wilki, więc Barnes wzywa pomoc, a gdy się odwraca zauważa, że jeden z żołnierzy pożera ciało innego. Z jego szyi sterczy probówka, w której była próbka krwi Simona Gartha, więc domyśla się, że zmienił się w zombie. Doktor ucieka w głąb lasu, a zombie podąża za nim, natomiast nadgryziony żołnierz również przechodzi przemianę i rusza w przeciwnym kierunku.

W domu szeryfa dzwoni telefon. Ten akurat upija się nad zdjęciem zmarłej żony, więc kiedy słyszy, że zastępca zatruł się czymś i nie może przyjść do pracy, zgadza się go zastąpić. Zapisuje informację o wypadku w lesie i obiecuje to sprawdzić.

Barnes zdołał umknąć wilkom, które zainteresowały się zombiem, ale wpadł na dwóch tubylców, kręcących się po lesie. Prosi ich o pomoc, ale Ronnie i Mitchell zamierzają raczej skorzystać z okazji i zabić go. Nagle pojawia się zombie, który gryzie tego pierwszego w ramię. Drugi rozwala mu łeb, ale Barnes radzi, żeby zabrał kolegę do szpitala, bo mógł się zarazić wirusem. Zamiast odpowiedzi, otrzymuje cios w głowę.

Mężczyzna wiozący owoce morza do miasta szarpie się z psem w czasie jazdy i taranuje drugiego zombie, który wyszedł na drogę. Gdy wychodzi z samochodu, by sprawdzić, co się stało, tamten gryzie go w nogę. Pies rzuca się na żywego trupa, więc mężczyzna wskakuje do furgonetki i odjeżdża. Pies tymczasem zaczyna się zmieniać.

Szeryf w drodze do wypadku zauważa wrak śmigłowca i zatrzymuje się, by sprawdzić sytuację. Sądząc po ilości krwi na miejscu, dochodzi do wniosku, że ktoś zabił żołnierzy i kontaktuje się z biurem, by o tym powiadomić.

Autor: Gil Galad

Galeria numeru

Zombie: Simon Garth #1

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2020 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.