Avalon » Serie komiksowe » Zombie » Zombie #3

Zombie #3

Zombie #3

"Left For Dead"

Postacie
Cytat

Gyp: "Angie! Come back!"

Simon: "She's a smart girl, Gyp. Smarter than us. She knows dead men when she sees them."

Streszczenie

Gdy zombie napierają na kratę, Simon i Bristol nieśmiało sugerują, że powinni się stąd ruszyć i nie drażnić ich, ale teraz Angie trzyma ich na celowniku i oświadcza, że nigdzie nie pójdą, póki Gyp nie wróci. Tymczasem, ukryty w damskiej toalecie Collins kontaktuje się z przełożonymi, zdając raport z przebiegu eksperymentu i domagając się, by przysłali kogoś po niego jak najszybciej. Nagle, drzwi się otwierają i Gyp chwyta go za gardło. Przyciśnięty do ściany, doktor wyjaśnia, że eksperyment, który prowadzili, miał na celu utrzymywanie żołnierzy przy życiu mimo poważnych ran, jednak wyniki okazały się zbyt nieprzewidywalne, gdy ranni zaczęli się zmieniać w zombie i atakować żywych. Eksperyment został zatrzymany i właśnie wieźli chemikalia do likwidacji, gdy wydarzył się wypadek - a skoro już się wydarzył, potraktowano go jako kolejną fazę eksperymentu. Nie potrafi jednak powiedzieć, czy można się zarazić przez ugryzienie, bo nie sprawdzono tego jeszcze doświadczalnie. Zapewnia natomiast, że pomoc wkrótce przybędzie, bo obiekty eksperymentu zaczęły się wymykać z obszaru kwarantanny. W tej sytuacji, Gyp wlecze go do pozostałych i oświadcza Angie, że pora się wynosić, bo jest szansa uciec z kwarantanny. Collins ostrzega, że nie przedrą się przez hordy zombiech, bo te reagują na wszystko, co się rusza, zwłaszcza jeśli hałasuje. Gyp pyta o ciężarówkę Bristola, ale ten twierdzi, że nie ma kluczyków, bo wbił je w łeb pierwszego zombie, który go zaatakował. Jedyną nadzieją pozostaje więc furgonetka na tyłach, ale Angie mówi, że kluczyki miał ze sobą szef stacji, który poszedł go szukać i nie wrócił - ten sam, którego widzieli wcześniej martwego. Gyp chce użyć Bristola, by utorował im drogę do ciała i kluczyków, ale Simon twierdzi, że on nie da rady i sam zgłasza się na ochotnika, chociaż uważa, że to samobójstwo. Bandyta nie zgadza się jednak, bo potrzebuje go, by dostać swoją forsę w stanie nienaruszonym. W tej sytuacji, Angie wpada na inny pomysł: Simon może się wydostać przez ładownię w piwnicy i wdrapać na wieżę gaśniczą, by hałasem ściągnąć zombiech. Wywołany gotów jest się zgodzić, ale chce zabrać ze sobą pieniądze jako zapewnienie, że wrócą po niego, gdy zdobędą samochód. Gyp nie zamierza na to przystać, ale Simon stwierdza, że równie dobrze może od razu zabić wszystkich. Przekonuje go w końcu, ale wraz z torbami, Gyp przekazuje mu ostrzeżenie, że jeśli coś się stanie z pieniędzmi, znajdzie i zabije jego rodzinę.

Wkrótce, Simon przeciska się przez właz w piwnicy i odkrywa, że droga do wieży jest prawie wolna. Jednak gdy skrada się w tym kierunku, podpełza do niego zombie i czepia się jednej z toreb. Postanawia ją zostawić i zrobić swoje, ale nagle, tuż przed nim wyrasta inny zombie, w którym rozpoznaje swoją dziewczynę - Laylę. Zatrzymuje się, a wtedy ona rzuca się na niego i gryzie w rękę.

Chociaż wszędzie słychać krzyki Simona, nie wszystkie zombie ruszają w ich kierunku. Mimo to, Gyp postanawia zaryzykować i wysyła przodem Angie i Bristola. Natychmiast zostają otoczeni, więc musi ruszyć im z odsieczą. Collins, uzbrojony w gaśnicę, rusza za nim, ale gdy zombie atakują go, nie jest w stanie nic zrobić i Bristol musi go ratować. Wykorzystując pierwszą okazję, doktorek bierze nogi za pas.

Mimo ran, Simon próbuje przemówić do Layli, a gdy zdaje sobie sprawę, że nie przynosi to efektu i tylko ściąga więcej zombiech, zaczyna wdrapywać się na wieżę.

Angie znajduje w końcu ciało właściciela stacji, na którym ucztuje sobie jakiś zombie. Rozwala mu łeb i mimo obrzydzenia, przeszukuje trupa w poszukiwaniu kluczyków. Znalazłszy je, uruchamia samochód i wzywa pozostałych. W tym czasie, Bristol jest już pożywką dla zombiech, więc Gyp zostawia go i sam biegnie do furgonetki. Powoli przebijają się przez tłum zombiech w kierunku wieży, krzycząc do Simona, by rzucił pieniądze i skoczył na dach. On chce wiedzieć, co się stało z pozostałymi i dostaje te informacje, ale Gyp zaczyna mu grozić, więc stwierdza, że będzie bezpieczniejszy tam na górze, niż z nim. W tym momencie, zombie przebijają się przez okna furgonetki, więc Angie naciska na pedał i rusza, zostawiając stojącego na dachu Gypa, uczepionego drabinki wieży. Przebiwszy się poza tłum, znajduje torbę, którą zostawił Simon, więc zabiera ją i odjeżdża. Gdy Gyp dociera na szczyt wieży, natychmiast rzuca się na Simona i zaczynają walczyć. Nagle, zombie w dole toną w morzu ognia z miotaczy - kawaleria przybyła z odsieczą. Simon i Gyp przestają walczyć i schodzą na dół, ale nieoczekiwanie żołnierze witają ich kilkoma ciosami kolbą karabinu. Dowódca oddziału wychodzi na przód i domaga się informacji, gdzie jest doktor Collins, albo zabije obu.

Autor: Gil Galad

Galeria numeru

Zombie #3

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.