Avalon » Serie komiksowe » Zombie » Zombie #1

Zombie #1

Zombie #1

"The Getaway"

Postacie
Cytat

Gyp: "OK, Simon. You bought a ticket to the show."

Streszczenie

Bank został napadnięty, kierownik zabity na miejscu, a jeden z kasjerów zostaje wepchnięty do sejfu z lufą, przystawioną do twarzy, podczas gdy bandyci żądają nieoznaczonych banknotów o niskich nominałach i ostrzegają, żeby niczego nie próbował. Bez większego zastanowienia, wrzuca do torby ładunki z farbą i siląc się na spokój, wręcza ją bandytom. Ponieważ słychać już syreny, tamci zbierają się do ucieczki i zamierzają zabrać jako zakładniczkę drugą kasjerkę. Wiedząc, że mogą ją zabić, Simon mówi o ładunkach w torbie i oferuje się wyłączyć je, jeśli wypuszczą Laylę. Jego plan nie wychodzi jednak tak, jak by chciał, bo teraz oboje zostają wrzuceni do samochodu, a bandyci grożą, że jeśli nie wyłączy ładunków z farbą, zabiją jego dziewczynę.

Ucieczka szybko przeradza się w pościg, a gdy tylko bandyci próbują wyjechać z miasta, trafiają na blokadę drogową. Ignorując krzyki zakładników, decydują się staranować ją i udaje się, ale przy okazji Simon zauważa, że żołnierze przy blokadzie nosili kombinezony do ochrony biologicznej i zachowywali się, jakby nie chcieli ich tu wpuścić, a nie schwytać. Kierowca włącza radio, a na wszystkich kanałach rozlega się ostrzeżenie o wypadku konwoju z chemikaliami i kwarantannie w okolicy. Gdy dociera do nich, że właśnie wjechali w obszar kwarantanny, dojeżdżają na miejsce katastrofy i widzą totalną masakrę oraz hordy zombiech, pożerających wszystko, co jeszcze się rusza. Kierowca przyspiesza i taranuje kilku z nich, ale jeden wpada przez przednią szybę, co zmusza go do nagłego skrętu. Samochód uderza w rozbite pojazdy i dachuje.

Simon budzi się, słysząc wezwanie Layli. Zostawiając wciąż nieprzytomnych bandytów, wygrzebują się z wraku, ale zauważają w pobliżu rannych ludzi z drugiego samochodu i postanawiają im pomóc. Mężczyzna błaga, by uratowali jego córkę, ale nie mogą jej nigdzie znaleźć, to zaś daje porywaczom czas na dojście do siebie i zaskoczenie ich. Simon znowu próbuje ich przekonać, by wypuścili jego dziewczynę, ale zanim cokolwiek uzgodnią, pojawia się żołnierz-zombie, który próbuje ugryźć w nogę jednego z bandytów. Tamten odstrzeliwuje mu głowę, ale wtedy pojawia się inny zombie, który atakuje Laylę od tyłu i gryzie w szyję. Simon trzyma ją w ramionach, gdy traci przytomność, ale jeden z bandytów przystawia mu pistolet do głowy i każe zabrać torby z pieniędzmi, wskazując pobliską stację benzynową jako swój cel. Simon gotów jest umrzeć, ale nie dany jest mu ten przywilej, bo zostaje zmuszony do ucieczki przed kolejną grupą zombiech. Wśród trupów, którymi się pożywiają, jeden z bandytów rozpoznaje właściciela stacji, z którym mieli się spotkać. Chociaż komplikuje to ich plany, nadal kierują się w stronę stacji, a gdy docierają na miejsce, Simon i Shorty zostają z zaskoczenia znokautowani przez żołnierza, który ukrywa się tam z jeszcze jedną dziewczyną. Gyp próbuje się z nim dogadać, gdy zostaje wzięty na cel, ale wtedy Simon dochodzi do siebie i mówi wszystko o napadzie na bank. W tej sytuacji, żołnierz decyduje się odebrać im broń i zamknąć w chłodni. Simon zauważa sprawną furgonetkę na tyłach, więc cała trójka zaczyna dyskutować, czy lepiej będzie zabarykadować się w środku, czy spróbować wydostać się stąd. W końcu decydują się na próbę ucieczki i przedostania do najbliższego posterunku wojskowego. Sprawy jednak komplikują się, gdy zauważają, że budynek został otoczony przez hordę zombiech.

Autor: Gil Galad

Galeria numeru

Zombie #1

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.