Avalon » Serie komiksowe » Secret Invasion: X-Men » Secret Invasion: X-Men #3

Secret Invasion: X-Men #3

Postacie
Zapowiedź

Emma Frost samotnie zmaga się z murem-myślowym Skrullów, a wojna partyzancka, którą Anole prowadzi na tyłach wroga zamienia się w wojnę na wyniszczenie. Hank McCoy tymczasem próbuje znaleźć tajną broń, która dałaby X-Men ostateczną przewagę. Jej użycie może mieć jednak gorsze skutki niż przegrana z najeźdźcą...

Cytat

Cyclops: "You died for a moment."
Emma Frost: "Did I? How very Jean Grey of me. I'll try not to do it again."

Streszczenie

Działania Emmy Frost zostają zauważone przez Skrullów odpowiedzialnych za psi-blokadę. Zaczynają walczyć na planie astralnym.

W tym samym momencie Cyclops zostaję poinformowany o jej "śmierci". Rozkazuje kukułkom utrzymać przy życiu jej ciało. Dziewczyny z radością przejmują funkcję jej mózgu.

Plan astralny. Po krótkiej walce Emma smaży mózgi przeciwników. Momentalnie wraca do ciała, aby poinformować, że Anole coś odkrył i muszą to sprawdzić.

Jak się okazuje, Victor odkrył, że Skrullowie przemieszczają ludzi. Iceman rozkazuje mu wybadać dokąd.

Beast zajmuje się badaniem ciała martwego Super-Skrulla. Obawia się, że nie zdąży nic wymyśleć na czas. Po chwili odwiedza go Kurt i pokazuję kulę, którą znalazł. Zapytany wyjaśnia, że urządzenie kontaktowało się z nim telepatycznie, próbując nawrócić go na religię Skrulli. Wspomina o "świętych zmianach" i porównywaniu Skrulli do mutantów. Hank wpada na pomysł.

Po przeprowadzeniu badań Beast jest pewien, że Skrullowie mogą zmieniać swoją formę, ponieważ mogą mutować w dowolnej chwili. Boi się tego, co musi zrobić, ale mimo to otwiera kontener znajdujacy się za pancerną szybą.

H'Kurrek [dowódca Skrulli - Snak3] upewnia się, że ludzie znajdują się w ustalonym miejscu i decyduję się na kolejny punkt planu.

X-Men obserwują ruchy statku-matki. Wydaję im się, że nie mogą go ruszyć, ale w tym momencie pojawia się Beast. Informuje, że znalazł sposób na Skrullów. Pomoże im w tym wirus Stryfe'a... ten sam, którego zadaniem było zdziesiątkowanie populacji mutantów kilka lat temu. W sali zapada cisza.

Autor: Snak3

Galeria numeru

Secret Invasion: X-Men #3 Secret Invasion: X-Men #3

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.