Avalon » Serie komiksowe » X-Factor vol. 3 » X-Factor vol. 3 #36

X-Factor vol. 3 #36

X-Factor vol. 3 #36

"The Big Bang"

Postacie
Zapowiedź

X-Factor namierzyli Darwina, czy jednak uda im się go uratować nim tajemnicza organizacja Karma zakończy swoje eksperymenty? I czy zdołają się oni przeciwstawić rządowi USA, gdy Siryn wraz ze swym nienarodzonym dzieckiem zostaną umieszczeni w odosobnieniu?

Cytat

Maru: "Neither of my first two wives believed they'd eventually turn into their mother. But they both did. Women. Can't live with them, can't leave bodies to be traced."

Streszczenie

Darwin wytworzył sobie skrzela oraz super-siłę i teraz próbuje wykorzystać je, by rozbić zbiornik, w którym jest uwięziony. Maru obserwuje to i uprzedza, że te próby są daremne, a jednak zachwyca się jego zdolnościami i rozwodzi się nad ignorancją tych, którzy odrzucają prawdziwość ewolucji. Twierdzi też, że pewne rzeczy są nieuniknione, a walka z nimi jest daremna, jednak to twierdzenie szybko zostaje poddane próbie, bo po którymś ciosie zbiornik ustępuje i Darwin wydostaje się na wolność. Od razu pyta, co się stało z jego ojcem, a Maru bez mrugnięcia okiem opowiada, jak Hektor sprzedał go za półdarmo i zapłacił za to życiem. Darwin rzuca się na niego, ale zatrzymuje się, gdy Maru chlapie mu drinkiem po oczach, a wtedy ten zaczyna go kopać i wzywa na pomoc swoich ludzi. Pod gradem ciosów Armando musi się ugiąć.

 

Madrox i Guido pukają do drzwi właściciela furgonetki, której użyto do uprowadzenia Darwina. Pan Stefani wpuszcza ich i wydaje się chętny do współpracy, a po zaspokojeniu swojej ciekawości w związku z wyglądem Guido opowiada, że od kilku miesięcy nie widział samochodu po tym, jak jego syn zniknął gdzieś z nim. Gdy niespodziewani goście wychodzą, natychmiast łapie za telefon i dzwoni do swoich wspólników, uprzedzając, by pozbyli się wozu, bo Madrox i Strong Guy pytali o niego. Słusznie zgaduje, że Munoz wynajął ich, by odnaleźli jego syna, i stwierdza, że powinien przyczaić się gdzieś ma trochę, w razie gdyby go obserwowali. Na to jednak okazuje się być za późno, bo z cienia wyłania się Monet, która cały czas była w mieszkaniu, ukrywając się przed jego wzrokiem telepatycznie. Stefani natychmiast chwyta za broń i pakuje w nią pół magazynka, ale gdy wybiega z mieszkania, wpada na Longshota i zostaje znokautowany.

 

Gdy odzyskuje przytomność, X-Factor stoją nad nim, a Monet ma wielką ochotę zemścić się za podziurawienie jej markowych ciuchów. Jamie przekonuje ją, by go nie zabijała, i prosi, by postawiła go na ziemi, ale M rzuca nim tak mocno, że traci przytomność. Madrox jest rozczarowany, bo teraz nie może go przesłuchać, więc Monet oferuje się przeszukać jego myśli, ale zanim zacznie, Longshot znajduje jego portfel i używa na nim swoich psychometrycznych zdolności. Dzięki nim dowiaduje się, że to Stefani prowadził samochód, gdy porwano Darwina, i może prześledzić jego trasę, aż do magazynu, który był punktem docelowym. Widzi też pana Maru, ale tamten niespodziewanie spogląda wprost na niego, tak jakby go widział, a wtedy Longshot zostaje powalony, nagle odczuwając ból. Na szczęście, pojawia się Monet i wyrywa go z transu pocałunkiem i interwencją telepatyczną.

 

Tymczasem w domu na przedmieściach Terry przegląda papiery, a Rictor z nudów bawi się jo-jo. Ona twierdzi, że wcale nie musi jej pilnować, ale on przypomina, że Jamie prosił go o to. W tym momencie ktoś dzwoni do drzwi, więc idzie otworzyć. Terry sięga do dolnej szuflady i zsuwa się z krzesła, ale ktoś łapie ją w porę. Tą osobą jest Val Cooper, która chciałaby porozmawiać o jej dziecku.

 

Podążając za wizjami Longshota, X-Factor próbują odnaleźć magazyn, do którego zabrano Darwina. Podczas gdy Monet prowadzi, ściśnięci na tylnym siedzeniu Jamie i Guido próbują odgadnąć, z czym mają do czynienia. Szybkie poszukiwanie w Internecie ujawniło kilka różnych haseł "Karma Project", więc właściwie nie wiedzą, czego się spodziewać, i niepokoi ich to. Wkrótce znajdują właściwy magazyn i otwierają sobie drogę do środka. Gdy tylko zostaje poinformowany o ich obecności, Maru każe wysadzić magazyn. Tak też się dzieje.

Autor: Gil Galad

Galeria numeru

X-Factor vol. 3 #36 X-Factor vol. 3 #36

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2020 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.