Avalon » Serie komiksowe » Squadron Supreme vol. 3 » Squadron Supreme vol. 3 #4

Squadron Supreme vol. 3 #4

Squadron Supreme vol. 3 #4

"Power To The People!" - part 4: "Stand Or Fall!"

Postacie
Zapowiedź

Podczas gdy Ultimate Nick Fury gromadzi swój Squadron Supreme, czterech zmutowanych astronautów z Icarus One zmierza do... Las Vegas? Tajemnice otaczające zniknięcie oryginalnych członków Squadron Supreme się pogłębiają, a nastoletnia Arachnophilia staje oko w oko z jednym z nich.

Cytat

Nick Fury: "So if Burbank is right..."
Arcanna Jones: "And unfortunately, he's almost always right."
Emil Burbank: "Not almost. Always."

Streszczenie

Pustynia w południowo-zachodnich Stanach. Wysłany przez Nicka Fury'ego Biogeneral poszukuje czwórki astronautów, którzy uciekli z Edwards. Zamiast nich, znajduje dwóch walczących ze sobą gigantów: Mangoga i Wolfa, Władcę Wichrów. Ford mimo sprzeciwów Fury'ego postanawia rozdzielić przeciwników, ale szybko zostaje przez nich odrzucony na bok. Tucker cieszy się, że jego zbroja wytrzymała uderzenia. Nick każe mu wracać do bazy.

Waszyngton. Fury spotyka się z Old Soldierem i próbuje się dowiedzieć czegoś więcej o nim. Na nic się to zdaje, ponieważ tajemnicza postać nie pamięta nawet swojego imienia, a w bazach danych nie ma nikogo o jego odciskach palców. Kiedy przechodzą obok Grobu Nieznanego Żołnierza, Old Soldier klęka przed nim. Fury decyduje się wezwać na pomoc Arcannę Jones.

Las Vegas. Czwórka astronautów niepostrzeżenie dostaje się do hotelu. Postanawiają, że ich sytuacja jest na tyle poważna, że czas odłożyć na bok spory i zacząć działać jak drużyna.

Nowy Jork. Fury nie jest zadowolony, że to on musiał przywieźć Old Soldiera do Arcanny, ale ta każe mu przestać narzekać. Używając swoich zdolności, Jones bada przeszłość żołnierza i dowiaduje się, że walczył on w wojnie o niepodległość, wojnie secesyjnej, obu wojnach światowych, Wietnamie i podczas Pustynnej Burzy. Old Soldier pamięta swoją śmierć w każdym z tych konfliktów. Arcanna i Nick zastanawiają się, o co tu chodzi, kiedy do pokoju wchodzi Emil Burbank ubrany w ochronną maskę. Stwierdza, że kosmiczne zarodniki, które dały astronautom nadludzkie moce i z pewnością dotarły też do innych ludzi, musiały podziałać na prochy złożone w Grobie Nieznanego Żołnierza, ożywić je i dać im postać Old Soldiera, który jest połączeniem wielu osobowości. Fury zdaje sobie sprawę, że podobnie jak kilka lat temu, pojawi się nowa fala super-ludzi, a kolejnymi są dwa walczące na pustyni stwory. Emil sugeruje, aby poczekać, aż się zmęczą walką i zmienią w zwykłe postacie, które nie wątpi, że posiadają. Nick pyta się go, dlaczego ma na sobie maskę, ale Burbank nie zamierza się dzielić tą wiedzą i wychodzi. Fury i Arcanna postanawiają przetestować jego teorię i niedługo potem Mangog i Wolf padają zmęczeni, zmieniając się odpowiednio w Briana Callahana i Vaughna Zeldowa.

Eberhardt. Nell Ruggles ratuje przechodnia przed potrąceniem przez samochód. Na miejscu pojawia się Blur i przedstawia się dziewczynie.

California. Tucker Ford prezentuje Fury'emu i Arcannie Heliquarters, latający pojazd zbudowany na bazie tego, którym Nick przybył ze swojego wymiaru. Wynalazca chce, aby stanowił on kwaterę główną nowopowstałej S.H.I.E.L.D. i jednocześnie był więzieniem dla schwytanych super-ludzi. Do pokoju wbiega Blur z unieszkodliwioną Nell Ruggles, a chwilę później Ford zwraca uwagę wszystkich na konferencję prasową, która właśnie rozpoczyna się w telewizji. Czwórka astronautów ma zamiar podzielić się z prasą tym, co się z nimi działo przez ostatnie sześć tygodni, a potem chętnie odpowiedzą na wszystkie pytania.

Autor: Ozz

Galeria numeru

Squadron Supreme vol. 3 #4 Squadron Supreme vol. 3 #4

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2020 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.