Avalon » Serie komiksowe » 1985 » 1985 #6

1985 #6

1985 #6

Postacie
Zapowiedź

Finałowe starcie najpotężniejszych bohaterów Marvela z najgroźniejszymi złoczyńcami. Czy spełnią się komiksowe marzenia Toby'ego Goodmana? Czy może przybędzie on za późno, aby uratować swego ojca? Dowiecie się również, kim jest Clyde Wyncham oraz, co ważniejsze, kim się stanie i jaką rolę odegra w dzisiejszym Uniwersum Marvela.

Cytat

Toby: "Avengers Assemble! ... Sorry, Cap. I couldn't resist."

Streszczenie

Jerry próbuje w jak najprostszych słowach wyjaśnić byłej żonie, kim jest Galactus. Dywagacje przerywa mu nadejście złoczyńców. Dr. Octopus, Mole Man, Lizard i inni przybyli tu specjalnie, by się nim zająć, tak jak kazał im Mistrz. Zanim Octaviusowi udaje się wyciągnąć Jerry'ego z samochodu przez przednią szybę, tarcza Kapitana Ameryki ucina mu jedno z cybernetycznych ramion. Zwiastuje to powrót Toby'ego, który przyprowadził ze sobą nie tylko Mścicieli, ale też Spider-Mana, Fantastyczną Czwórkę i X-Men.

Bardzo szybko okazało się, że w toczącej się bitwie złoczyńcom zostanie spuszczony łomot. Dlatego Jerry nie został do jej zakończenia, ale wyruszył z synem i byłą żoną, aby to wszystko zakończyć.

Wspomina noc 20 lat wcześniej, kiedy mama Clyde'a przerażona zgromadzeniem na swym trawniku oskarżyła Jerry'ego o to, że jest dziwolągiem. Ale to Clyde był za to odpowiedzialny i kiedy przyznał się rodzicielce, ciężki żeliwny świecznik roztrzaskał mu skroń, na zawsze odbierając biegłość myśli. Jedyny mutant, jakiego znał ten świat, został sprowadzony do poziomu intelektualnego warzywa.

W czasie, w którym bohaterowie uporali się ze złoczyńcami i skupili się na Galactusie, Jerry dotarł do szpitala dla psychicznie chorych. Przed wejściem do skrzydła czeka siedzący na wózku Clyde z obstawą w postaciach Electro i Red Skulla. Goodman nie zwraca na nich uwagi i zwraca się bezpośrednio do siedzącego na wózku Clyde'a, przepraszając za to, że sprzedał jego kolekcję komiksów. Przywiózł mu je z powrotem, dlatego może on już to wszystko zakończyć. Red Skull nie daje mu dokończyć i strzela do Jerry'ego. Nie spotyka się to z aprobatą jego Pana, który po raz pierwszy od dziesięcioleci przemawia, odprawiając wszystkich gości do świata, z którego przyszli.

Julie żąda, aby Clyde uzdrowił teraz wykrwawiającego się Jerry'ego, ale ten odmawia, bo przysiągł kiedyś mamie, że nigdy więcej nie wezwie kogoś martwego.

Teraźniejszość. Ojciec Toby'ego nie żyje od 20 lat, a sam - dorosły już - mężczyzna spisuje swe wspomnienia. Władze wszystko zatuszowały. Clyde był zbyt potężny, by móc zostać w tym świecie, wrócił wraz z herosami do uniwersum Marvela, gdzie lekarze mają doświadczenie w zajmowaniu się superistotami. Tydzień po tych wydarzeniach ojczym Toby'ego przyjął propozycję pracy w Anglii. Chłopak uczył się świetnie, ale zrezygnował ze studiów na ostatnim roku, by zostać scenarzystą komiksowym. I napisać, co się stało po tym, jak Kapitan Ameryka zabrał ciało jego ojca do swojego świata.

W Nowym Jorku w szpitalnym łóżku Jerry budzi się z kilkuletniej śpiączki. Wita go jego szczenięcia miłość, pielęgniarka Jane Foster. Jerry zaprasza ją na kawę.

Autor: Hotaru

Galeria numeru

1985 #6 1985 #6

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.