Avalon » Serie komiksowe » The Amazing Spider-Man Annual » The Amazing Spider-Man Annual #35

The Amazing Spider-Man Annual #35

The Amazing Spider-Man Annual #35

"A Tale of Two Jackpots"

Postacie
Zapowiedź

Tożsamość Jackpot - jedna z największych tajemnic "Brand New Day" - zostaje wreszcie odkryta. Kim jest ta kobieta i jaki mroczny sekret skrywa? I jaką rolę w tym wszystkim odgrywa Walter Declun z "Wolverine: Civil War"?

Cytat

Spidey: "I admire how you can say "rogue's gallery" without irony, I'll give you that."

Streszczenie

Niedługo po tym, jak spotkali się po raz pierwszy, Spider-Man spytał Jackpot o to, jak dziewczyna naprawdę się nazywa. Bohaterka przedstawiła się jako Sara Ehret, jednak gdy bohater udał się później do mieszkania kobiety o tym nazwisku, ta wszystkiego się wyparła. Kiedy Spidey zniknął jej z oczu, prawdziwa Sara chwyciła za telefon i zadzwoniła do kogoś o imieniu Alana.

Od tamtego zdarzenia minęło już trochę czasu i Jackpot zdążyła dorobić się własnej "galerii łotrów". Więc gdy Spidey próbuje udaremnić jednemu z nich napad na bank, kobieta ma do niego pretensje, że zajmuje się "jej" złoczyńcami. Pogawędkę przerywa im sam przestępca - który nosi pseudonim Blindside. Chwilowo oślepia on bohatera, po czym ucieka z pieniędzmi. Słysząc zbliżające się radiowozy, Jackpot odpuszcza pogoń za Blindside'em i pomaga ucieć Spider-Manowi przed policją. Potem, gdy rozmawiają przy kawie na dachu pobliskiego budynku, Jackpot opowiada o Walterze Declunie - biznesmenie, którego od dłuższego czasu próbuje złapać na jakimś przestępstwie. Kiedy się rozstają, Spidey zabiera ze sobą jej kubek po kawie.

Później Spidey udaje się do Reeda Richardsa. Ten ustala, że Blindside może powodować ślepotę innych dzięki neurotoksynie, którą przenosi za pomocą swoich rękawic. Reed opracowuje antidotum na ten środek chemiczny. Ustala też, że jego producentem jest firma Waltera Decluna.

Peter spotyka się z Betty Brant, której podsuwa temat Decluna. Prosi, by dziewczyna pozwoliła mu być jej fotografem, gdy będzie robiła wywiad z biznesmenem. Daje jej również kubek po kawie Jackpot, żeby wykorzystała swoje kontakty i na podstawie ustaliła prawdziwą tożsamość bohaterki. Gdy udają się do Decluna, Pete zadaje mu parę kłopotliwych pytań, co niepokoi Betty. Jednak Parker ją uspokaja, po czym dziennikarka wyjawia mu, że odcisk palca na kubku kawy należał do niejakiej Alany Jobson, która była swego czasu skazana za posiadanie narkotyków.

Spidey włamuje się do mieszkania Alany i znajduje tam kostium Jackpot. Chwilę potem dziewczyna wraca do domu. Spidey zauważa na jej plecach dziwną wysypkę. Kobieta dostrzega bohatera i po chwili rozmowy wychodzi na jaw, że swoje zdolności zawdzięcza mieszance MGH, sterydów, amfetaminy, epinefryny i innych substancji chemicznych. Jackpot wyjaśnia bohaterowi, że kupiła superbohaterską licencję od Sary Ehret, która ma nadludzkie zdolności zyskane przy pewnym eksperymencie naukowym. Słysząc to, Spider-Man zakazuje jej dalszej zabawy w bohaterkę i prosi o materiały, jakie ma na Decluna.

Po ustaleniu, że Blindside tak naprawdę nazywa sie Nick Chernin i jest naukowcem zatrudnionym u Decluna, Spidey składa przestępcy wizytę w domu. Ten próbuje go oślepić, bohater jednak zażył wcześniej antidotum Richardsa i neurotoksyna nie robi na nim żadnego wrażenia. Na pomoc Blindside'owi przychodzi jego dziewczyna, Commanda, jednak wówczas pojawia się Jackpot. Blindside oślepia ją na chwilę, lecz Spidey w porę podaje jej antidotum i razem pokonują parę przestępców. Gdy wydaje się, że po raz kolejny wszystko skończyło się dobrze, Jackpot nagle traci przytomność i po chwili umiera.

W Baxter Building Spider-Man dowiaduje się od Mr. Fantastica, że Jackpot zmarła w wyniku reakcji neurotoksyny Blindside'a z innymi chemikaliami znajdującymi się w jej organizmie. Richards zabrania mu się obwiniać za tę śmierć, Spider-Man jednak wie, kto ponosi tu odpowiedzialność.

Bohater odwiedza Sarę Ehret i oznajmia jej, że przez sprzedanie swojej licencji Alanie Jobson kobieta ponosi winę za jej śmierć. Ta próbuje się bronić, Spidey jednak stawia sprawę jasno - ludzie tacy jak oni są obarczeni większą odpowiedzialnością niż inni, czy tego chcą, czy nie. Wychodzi, zostawiając Sarze kostium Jackpot.

Autor: Jaro

Galeria numeru

The Amazing Spider-Man Annual #35

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.