Avalon » Serie komiksowe » The Stand: Captain Trips » The Stand: Captain Trips #2

The Stand: Captain Trips #2

Postacie
Zapowiedź

Niewidoczny zabójca - super-grypa Captain Trips - rozprzestrzenia się po całym kraju niosąc chorobę i śmierć. W Atlancie, w Center for Disease Control, rząd USA przygląda się bliżej Stuartowi Redmanowi. Wydaje się on być jedyną osobą odporną na infekcję Captain Trips i rząd, z jego pomocą, czy też bez, zamierza się dowiedzieć, dlaczego. I co znaczą koszmary, które miewa Stu - o mrocznym, czerwonookim mężczyźnie stojącym w polu kukurydzy? Plus: Frannie Goldsmith i jej ojciec. Larry Underwood w Nowym Jorku. A Nick Andros obiera złą drogę w Shoyo, w stanie Arkansas.

Cytat

Szeryf Starkey do Nicka: "When I was a boy we shot a mountain lion up in the hills and drug it twenty miles back home. What was left of that creature was the sorriest-looking sight I ever saw. You, boy, are the second-sorriest."

Streszczenie

Generał Bill Starkey siedzi przed monitorem ukazującym wnętrze bazy Project Blue. Na ekranie widać zwłoki - to stąd uwolnił się szczep A-Prime. Dołącza do niego Len Creighton i informuje o sytuacji. Ujęto wszystkich ludzi, którzy mieli kontakt z Campionem i z nich wszystkich tylko Stuart Redman nie wykazuje oznak zakażenia. To jednak nie wszystko. Jedną z osób jest policjant, który zanim został poddany kwarantannie, objechał na patrolu połowę stanu. Przy wskaźniku przenoszenia równym 99,4% i takim samym współczynniku śmiertelności, nie może to być dobra wiadomość.

W centrum chorób zakaźnych w Atlancie Stu Redman odmawia współpracy próbującej mu pobrać krew pielęgniarce w sterylnym kombinezonie. Chce rozmawiać z jej przełożonymi. Dr Denninger, który odwiedza go potem, też nie jest w stanie odpowiedzieć na pytania. Stu będzie musiał poczekać kolejne dwie doby na wizytę kogoś, kto będzie mógł udzielić mu choćby szczątkowych informacji.

Tymczasem w Ogunquit w Maine Frannie zwierza się tacie, że jest w ciąży. Peter jest wyrozumiały nawet wtedy, gdy córka oznajmia, że rzuciła ojca dziecka. Miłość Petera Goldsmitha do Fran jest ogromna i nie gniewa się na córkę. Co innego matka. Z nią Frannie będzie musiała zmierzyć się sama, a tata będzie tylko milczącym obserwatorem.

Gdzieś na drodze numer 27 idącego poboczem Nicka Androsa napada 4 opryszków. Nick próbuje się bronić, ale to tylko rozwściecza napastników, którzy katują go, dziwiąc się jednocześnie, że chłopak nie krzyczy. W końcu Nick traci przytomność, nie dobywszy z gardła ani jednego dźwięku.

W Nowym Jorku Larry Underwood próbuje wymknąć się cichcem z domu dziewczyny, z którą spędził noc. Ta nie jest zadowolona, że mężczyzna gardzi zrobionym przez nią śniadaniem i nie stać go na lepsze kłamstwo, niż to o czekającej mamusi. Wrzaski dziewczyny towarzyszą Larry'emu nawet na chodniku, ale wyrzutów sumienia nie jest w stanie zagłuszyć nawet seans w kinie. Za to kaszel faceta siedzącego za nim, i owszem.

W Shoyo w Arkansas Nick Andros budzi się w celi. Szeryf John Baker szybko orientuje się, że chłopak jest niemy i głuchy, chociaż potrafi czytać z ruchu warg. Zaprasza obolałego Nicka do swego biura, gdzie wypytuje o napastników. To, czego się dowiaduje, psuje mu humor. Jeden z nich jest jego szwagrem. To będzie kiepski tydzień dla szeryfa. Najpierw przeziębienie, a teraz to...

W Atlancie Stuarta w jego pokoju odwiedza Dick Deitz. Nie jest w kombinezonie, bo lekarze zdążyli się upewnić, że Redman nie jest zakażony. Stu ma mnóstwo pytań, ale dowiaduje się tylko tyle, że wszyscy jego przyjaciele i ich rodziny nie żyją. Redman nie wytrzymuje i domaga się ukarania winnych, ale Deitz stwierdza, że odpowiedzialność jest zbyt rozmyta. Teraz mogą jedynie czekać, ale nie są w stanie powiedzieć, jak długo. Stu kicha. Reakcja Deitza na ten udawany objaw choroby tylko na chwilę poprawia mu humor. Najwidoczniej jego oprawca jest tak samo przerażony, jak on sam.

Tej nocy Stuart śni, że spaceruje po polu kukurydzy. Jest piękny dzień i słyszy śpiew. Nagle, niebo spowija ciemność, muzyka cichnie, a mężczyznę ogarnia przerażenie. Czuje, że jest obserwowany przez Mężczyznę Bez Twarzy i to sprawia, że serce próbuje wyskoczyć mu z piersi. Budzi się z przeczuciem, że pole jest rzeczywiste i znajduje się w Nebrasce, Iowa lub Kansas. Sęk w tym, że nigdy w tych stanach nie był.

Autor: Hotaru

Galeria numeru

The Stand: Captain Trips #2 The Stand: Captain Trips #2 The Stand: Captain Trips #2 The Stand: Captain Trips #2

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.