Avalon » Serie komiksowe » Dark Tower: Treachery » Dark Tower: Treachery #2

Dark Tower: Treachery #2

Postacie
Zapowiedź

Poznajemy prawdziwą liczbę ofiar po skończonej walce między Big Coffin Hunters Johna Farsona, a rewolwerzystami Stevena Deschaina. Czy ojciec Rolanda będzie wśród nich? Tymczasem przebywający w Gilead Roland zmaga się z efektami ubocznymi po licznych zetknięciach z Grejpfrutem Merlina, a jego ka-tet wymagają od niego obecności na uroczystościach mających się odbyć następnej nocy. Jeżeli Roland nie przybędzie, konsekwencje będą tragiczne. Z kolei Cort - mentor rewolwerowców - wybrał Rolanda na narzeczonego swej siostrzenicy - Aileen... a on rzadko przyjmuje odmowy.

Cytat

Bert: "Cuthbert Allgood doesn't know the word 'failure'!"
Jamie, pod nosem: "Or 'brains' either, I'll wager."
Alain, widząc zbliżającą się Aileen: "Uhm... Bert... you may want to rethink this, considering--"
Bert: "God's teeth, Alain, not now! I am challenged!"
Alain: "In more ways than one, apparently."

Streszczenie

Alain, Cuthbert, Jamie i Thomas ćwiczą strzelanie do czaszki bizona, chociaż oczyma wyobraźni celują w facjatę Farsona. Chłopcy pytają młodych rewolwerowców o Rolanda, ale Cuthbert odpowiada wymijająco. Jamie ma nadzieję, że Deschain wydobrzeje do uczty z okazji ich pasowania, która ma się odbyć nazajutrz.

Z oddali obserwuje ich Aileen Ritter, siostrzenica Corta, żałując, że nie jest chłopcem. W jej żyłach krąży krew rewolwerowca i dziś ma zamiar coś z tym zrobić. Udaje się do zbrojowni i za pomocą wykradzionego wcześniej klucza wchodzi do środka. Spędza tam dość czasu, by sprawdzić, jak każdy z rewolwerów leży w jej dłoni i wybrać odpowiednie. Jest dziewczyną, ale i rewolwerowcem, a rewolwerowiec powinien mieć broń.

Na polu ćwiczebnym Cuthbert przechwala się swoimi umiejętnościami krasomówczymi, bo - jak zauważa Thomas - na razie więcej gada, niż strzela. Wszyscy prócz Berta zauważają zbliżającą się Aileen i Thomas proponuje zakład - jeśli Cuthbert trafi cel strzelając z lewej ręki z prawą dłonią przywiązaną do boku, to będzie przez tydzień za niego harował. Bert jest pewny siebie, zdejmuje pas z rewolwerami, by przywiązać rękę paskiem od spodni. Po zdjęciu paska, grawitacja chwyta za jego portki. Cuthbert nie rozumie wesołości kompanów, którzy są obeznani z męską bielizną, aż do czasu, kiedy zauważa Aileen.

Bert nie potrafi ukryć wyrazu zaskoczenia, podciąga spodnie, tylko po to, by puścić je ponownie, kiedy Jamie rzuca mu jego rewolwery. Widok przyjaciela dzierżącego broń ze spodniami wokół kostek budzi wesołość we wszystkich prócz zainteresowanego, który ze wstydu jest gotów zastrzelić kolegów będących świadkami jego upokorzenia. Wyzywa ich na pojedynek, a Aileen każe się wynieść ze strzelnicy. Kiedy ich wesołość nie gaśnie, unosi się godnością i odchodzi, ale po kilku krokach zatrzymuje go odgłos wystrzału. To Aileen przestrzeliła jego pas z rewolwerami, kpiąc, że może teraz jest dość dobra, by rozważył pojedynkowanie się także z nią.

Tymczasem, dziesiątki kół dalej, Charles Champignon cierpi. Osłonił swego władcę przed wybuchem granatu i teraz sam umiera. Aby zahamować krwawienie, Steven Deschain wysypuje proch na ranę kompana i podpala go. Płomień zamyka ranę, a ból zamyka świadomość Charlesa. Właśnie wtedy powraca Justus.

Aileen pozostała sama na strzelnicy. Ociera łzę i wypowiada litanię, z pewną subtelną różnicą, którą pozostali rewolwerowcy nazwaliby bluźnierstwem. Wspominając twarz matki, a nie ojca, wypala w czaszkę bizona cały magazynek. I chociaż stoi 10 stóp dalej, niż wcześniej stał Bert z przyjaciółmi, każda kula odnajduje cel, aż ten rozpada się w proch.

Autor: Hotaru

Galeria numeru

Dark Tower: Treachery #2 Dark Tower: Treachery #2 Dark Tower: Treachery #2 Dark Tower: Treachery #2

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.