Avalon » Serie komiksowe » X-Men: Manifest Destiny » X-Men: Manifest Destiny #2

X-Men: Manifest Destiny #2

Postacie
Zapowiedź

Wraz z pojawieniem się dawnego wroga X-Men Icemana czekają duże zmiany. Bobby'ego Drake'a czeka katastrofa bądź też start nowego etapu w życiu. Oprócz tego Emma Frost, jakiej jeszcze nie widzieliście, a na deser odpowiedź na pytanie - co robiła Boom Boom po zakończeniu Nextwave.

Cytat

Emma Frost: "I am the White Queen. I always have been, I always will be."

Streszczenie

„Kill or cure” Part 2

Stan Iowa. Szpital miejski. Lekarz nakazuje personelowi zajęcie się poszkodowanym. Mężczyzna błąkał się po okolicy od kilku dni, co doprowadziło jego organizm do skrajnego wychłodzenia. Na szczęście pomoc przybyła w samą porę.

 

Środek nocy. Bobby budzi się z krzykiem. Po raz kolejny śnił o Mystique. Zaniepokojona pielęgniarka oferuje mu swą pomoc. Mężczyzna odpycha ją. Drugi raz nie da się nabrać. Ich kłótnia alarmuje jednego z lekarzy. Nie chce słuchać on jakichkolwiek tłumaczeń. Szybkim ciosem obezwładnia kobietę i zmienia formę. Iceman stara się zamrozić przeciwniczkę, jednakże jego moc znów go zawodzi. Mystique przyciska go do ziemi, wspominając ich ostatnie perypetie. Wystarczająco długo żyła u jego boku, by dobrze go poznać i zrozumieć. Teraz udało jej się wciągnąć go w swoją grę. Oznajmiając to, wyciąga strzykawkę zawierającą wysokie stężenie toksyn, które już raz wprowadziła do jego organizmu. Dawka ta jest wystarczająco silna, by pozbawić go życia. Z drugiej zaś strony może rozwiązać problem dotyczący jego mocy. Z chęcią zobaczy, która teoria jest słuszna.

 

„Good with the bad” Part 1

Stan Newada. Juggernaut zatrzymuje się w przydrożnym motelu. Postanawia wykorzystać ten czas, by porozmawiać z miejscowymi o tym, czy powinien być dobry, czy zły. Pomimo iż na początku jeden młodzieniec mierzy do niego z dubeltówki, pogawędka rozkręca się. Cain żali się na przewrotność losu. Zdania ludzi co do drogi, którą powinien obrać Marko, są podzielone. Wysłuchawszy wszystkich opinii Juggernaut dziękuje zebranym. W drodze do San Francisco jeszcze raz przemyśli sobie to, co od nich usłyszał. Nagle policyjne syreny zmieniają atmosferę panującą w barze. Jeden z gości musiał potajemnie skontaktować się z nimi. Cain wychodzi z lokalu gotowy do rozmów. Niestety, policjanci otwierają ogień, nie pytając nawet, po której jest stronie. Po chwili cały zajazd zamienia się w rumowisko. W przypadku takich ludzi dobrze jest trzymać się zła.

 

„Flaw” Part 1

Emma Frost spogląda na nocną panoramę San Francisco. To miejsce ma być nowym początkiem, szansą dla nich wszystkich, by zapomnieć o tym, co złe. Niestety pewne rzeczy zbyt mocno zapadają w pamięć i nie można ich wymazać. Jej przeszłość zawsze będzie ją prześladować. To dlatego Scott nigdy nie otworzył się przed nią całkowicie. Czasem obserwuje ją, a w spojrzeniu tym łatwo wyczytać brak zaufania. Ich związek przypomina czasem sen, bowiem wszyscy naokoło wiedzą, że nie może on trwać wiecznie. Kobieta z jej charakterem nie zasługuje na takiego mężczyznę. Również jej relacje z innymi członkami grupy nie układają się najlepiej. Beast rozmawia z nią najczęściej, ale jego świat jest dla niej zamknięty. Nightcrowler i Wolverine przyglądają jej się ukradkiem, wciąż doszukując się pozostałości Cassandry Novy. Colossus od czasu ostatnich wydarzeń nie zamienił z nią żadnego słowa. Nie trzeba telepatii by zrozumieć, że obwinia ją o to, co spotkało Kitty. Storm i Angel również trzymają się na dystans. Zbyt lojalni względem Jean i Xaviera nie silą się nawet na uprzejmości. Również uczniowie już dawno się od niej odwrócili. Na początku jej ulubieńcy, którzy pociągnęli za sobą resztę. Została całkowicie sama. Teraz pozostaje jej tylko czekanie. Uważnie obserwuje swych towarzyszy, oczekując najmniejszego sygnału świadczącego o tym, że jej dni wśród nich są policzone. Nawet podczas dzisiejszej oficjalnej kolacji zachowują się jak rodzina. Wszystko co przeszli zahartowało ich, wzmocniło przyjaźń. Najwyższy czas ubrać w słowa to, co myśli.

 

Głośny wybuch Emmy przerywa dyskusję przy stole. Domaga się, by już ją ocenili i wyrzucili. Zapada niezręczna cisza. Emma wie, że wygłupiła się, dając ujście emocjom, dlatego postanawia wyjść. Logan podąża jej śladem, zwracając uwagę na jej dziwne zachowanie. Telepatka nie chce z nim rozmawiać. Ciemna strona jej osobowości wciąż jest z nią, co stawia ją poza nawiasem ich grupy. Mężczyzna przypomina jej, że ręce ich wszystkich są splamione krwią. Przeszłość nie ma już znaczenia, a swą obecną postawą zdobyła sobie ich zaufanie. Każdy z nich oddałby za nią życie, wiedząc, że ona postąpiłaby tak samo.

 

Emma Frost spogląda na nocną panoramę San Francisco. Przez całe życie ciężko pracowała, by jej charakter był równie idealny jak ciało. W swej diamentowej formie niczego nie czuje. Kiedy powraca do ludzkiej postaci fala uczuć rozlewa się po jej wnętrzu. Być może to miasto rzeczywiście będzie nowym początkiem dla nich wszystkich.

Autor: White King

Galeria numeru

X-Men: Manifest Destiny #2 X-Men: Manifest Destiny #2

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.