Avalon » Serie komiksowe » The Punisher: War Journal vol. 2 » The Punisher: War Journal vol. 2 #24

The Punisher: War Journal vol. 2 #24

Postacie
Zapowiedź

Secret Invasion tie-in.
W obliczu inwazji obcych Stuart RAMPAGE Clarke decyduje się wykonać swój ruch. Jego celem jest ostateczna zemsta - na Tonym Starku, na S.H.I.E.L.D. i na każdym, kto kiedykolwiek stanął mu na drodze. Jakie miejsce w planach Clarke'a przypadnie Punisherowi?

Cytat

Punisher: "End of the world... Don't you have family to be with?"
G.W. Bridge: "You're all the family I can seem to juggle, Castle."

Streszczenie

Jedna z kryjówek Stuarta Clarke'a. Gdy Clarke pracuje nad cybernetycznymi implantami zastępującymi jego stracone palce, ktoś nagle wrzuca mu przez otwór na pocztę kopertę z płytą DVD. Zawiera ona nagranie, na którym Punisher zabija Tatianę Arocha [doszło do tego w The Punisher: War Journal vol. 2 #9 – Don D]. Clarke mający w końcu dowód na to, że Frank zabił jego dziewczynę, postanawia sam go wykończyć.

Zmechanizowana placówka więzienna S.H.I.E.L.D. nieopodal Manhattanu. Niespodziewanie wszystkie systemy więzienia wyłączają się. Lekko zdezorientowany Frank Castle wychodzi ze swojej celi. Ostrzega innych więźniów, by lepiej nie próbowali ucieczki, bo będą mieli z nim do czynienia. Sam opuszcza fortecę i zauważa armadę statków Skrulli atakującą Nowy Jork.

Clarke pracuje nad ulepszeniami swojego pancerza. Słysząc odgłosy walki, chwyta świeżo zaprojektowany karabin i rusza do okna. Jednym strzałem unieszkodliwia grupkę Skrulli. Rampage zawsze wiedział, że jego technologia jest lepsza od tej Starka. Teraz zakłada na siebie zbroję w samą porę, by stawić czoła Skrullom szturmującym jego mieszkanie.

Tymczasowa kwatera główna S.H.I.E.L.D. na Manhattanie. Agent Sitwell ma widoczne problemy z ogarnięciem panującego chaosu. Do namiotu dowodzenia wchodzi G.W. Bridge, który zostaje poinformowany, iż Punisher uciekł i teraz prowadzi wojnę partyzancką ze Skrullami. Wbrew pozorom jego działania mogą tylko pogorszyć sytuację. Bridge ma za zadanie go odszukać. Nie będzie to trudne - po prostu musi kierować się tam, gdzie są największe eksplozje.

Punisher w końcu odnalazł sens w tym, co robi. Teraz wszystko jest jasne. Wszędzie wokół są potencjalne cele, które musi wyeliminować. Z uśmiechem na ustach zabija kolejnych Skrulli. Bridge'owi udaje się trafić na jego trop tam, gdzie przypuszczał - z dala od głównej bitwy, na flankach. Gdy w końcu stają twarzą w twarz, atakuje ich Super-Skrull o mocach między innym Hammerheada i Kingpina, co zmusza ich po raz kolejny do współpracy. G.W. zostaje ranny w ramię i duet musi ratować się ucieczką. Skrull jednak dopada ich, przewracając im samochód. Niespodziewanie trafia go strumień energii. To Clarke, który ma parę pytań do Punishera.

Autor: Don David

Galeria numeru

The Punisher: War Journal vol. 2 #24 The Punisher: War Journal vol. 2 #24

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2020 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.