Avalon » Serie komiksowe » Dead Of Night feat. Man-Thing » Dead Of Night feat. Man-Thing #4

Dead Of Night feat. Man-Thing #4

Postacie
Cytat

Ellen Brandt: "HA HA! Burn, baby, burn! I got you, you bastard --! I--fucking--got your mossy ass!"

Streszczenie

Aleście se moment wybrali… Za piętnaście minut zaczynam robotę, a po ostatnim razie mam kupę dołów do wykopania. No, ale dobra - niech wam będzie. Dokończę historyjkę i idźcie już sobie...

Ellen Brandt przypomina swojemu oddziałowi szczegóły operacji, ze szczególnym naciskiem na to, że nikt nie odchodzi stąd żywy. Wyjątkiem jest Man-Thing - jego chce zobaczyć obezwładnionego i uwięzionego, żeby potem osobiście mogła go torturować i zadać długą, bolesną śmierć za to, co zrobił z jej twarzą. Doradza szczególną ostrożność w kontakcie z nim. Według ich ustaleń, stwór ma legowisko gdzieś w pobliżu, więc można się na niego natknąć w każdej chwili, a jakby tego było mało, po okolicy kręcą się także nieudane eksperymenty. Mogą też trafić się cywile - tych należy natychmiast zlikwidować.

Jennifer i Andy uciekają przez bagna, kierując się do domu. Słyszeli strzały, więc domyślają się, że przepowiednia chłopaka zaczęła się spełniać. Widząc zbliżające się sylwetki żołnierzy, Jennifer znajduje kawałek suchej ziemi i rysuje na nim krąg ochronny, rzucając zaklęcie ukrycia. Nie tylko znikają z oczu agentom AIM, ale także znikają z ich radarów. W tym czasie, Man-Thing wie już o intruzach na swoim terenie i wychodzi im na spotkanie. Kiedy żołnierze przechodzą, Jennifer zdejmuje zaklęcie, ale gdy chce wracać do domu, Andy przekonuje ją, że powinni zostać i pomóc. Ona zgadza się, bo wciąż chce się odwdzięczyć Man-Thingowi za ocalenie życia, ale bratu każe wracać do domu.

Podążając śladem żołnierzy, odnajduje ich wkrótce i rzuca urok, pod którym zaczynają się kłócić. Jeden z nich chwyta za broń i zabija dowódcę, za co inny zabija go nożem i rozpoczyna się krwawa jatka. Jen obserwuje to z ukrycia i zdaje sobie sprawę, że zakazane zaklęcia czarnej magii są dużo potężniejsze od tradycyjnych. Nie wie, że również jest obserwowana, bo bagna mają oczy.

Brandt wpada w szał, gdy traci kontakt z pierwszą grupą i nie zwraca uwagi na sugestie swojego zastępcy, że coś mogło im się stać. Wzywa drugą grupę, ale odpowiadają jej tylko krzyki żołnierzy, masakrowanych przez mutantów. Opanowuje wściekłość i oświadcza, że sama musi się zająć robotą, po czym chwyta za broń i rusza w głąb mokradeł, a podwładny niechętnie podąża za nią.

Po pewnym czasie znajdują plątaninę gałęzi, która okazuje się legowiskiem Man-Thinga. Brandt wchodzi do środka i upewnia się, że ma do czynienia z prawdziwym stworem, a gdy tylko go zauważa, atakuje miotaczem ognia. Śmiejąc się i rzucając obelgi patrzy, jak obiekt jej zemsty płonie. Nagle pojawia się drugi Man-Thing, który łamie kark jej towarzyszowi. Ellen stwierdza, że jest sprytniejszy, niż podejrzewała. Domyśla się, że gdy znów spróbuje go spalić, zregeneruje się, a gdy zdaje sobie sprawę, że jest praktycznie niezniszczalny, wybiera drugie z możliwych rozwiązań - własną śmierć. Podchodzi do niego i przytula się licząc na to, że spłonie przy samym dotknięciu. Tak się jednak nie dzieje, a Man-Thing przyciska ją mocno do siebie i zaczyna wciągać, podczas gdy ona na oślep miota płomienie. Gdy wchłania ją całkowicie, jej wspomnienia łączą się z jego i przypomina sobie, kim dawniej był. Trwa to jednak tylko chwilę, a gdy mija, znowu jest tylko ludzką rzeczą z bagien. Ogląda się na płonące moczary pewien, że nic im nie grozi, nasłuchuje odgłosów mutantów i kieruje swoje myśli do Jennifer Kale. Pewien, że wszystko jest w porządku, wraca do swojego bagna.

I to by było na tyle, ludziska. Wiecie już, jak zaczęła się historia Man-Thinga - człowieka, którego życie stało się bagnem. Dosłownie - hehe. Teraz lepiej uważajcie na siebie, jak będziecie na Florydzie. No i strzeżcie się mroków nocy, bo kryją jeszcze inne straszne opowieści.

Autor: Gil Galad

Galeria numeru

Dead Of Night feat. Man-Thing #4

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.