Avalon » Serie komiksowe » Dead Of Night feat. Man-Thing » Dead Of Night feat. Man-Thing #3

Dead Of Night feat. Man-Thing #3

Postacie
Cytat

Diane po wysłuchaniu wstępu Jacoba: "'My camera man and I...'? What about us, Jake? What are we?"

Stell: "We're the girlfriends, Diane. We're libidinal support."

Streszczenie

Znowu wy? Czy uczciwy kopidół nie może liczyć nawet na chwilę odpoczynku? Chciałem obejrzeć sobie w spokoju jakiś horror, ale skoro już się przywlekliście, równie dobrze mogę opowiedzieć wam dalszy ciąg naszej historii z mroków nocy...

Na bagnach w okolicy Citrusville pojawili się nowi goście i zaraz po rozbiciu obozu zabrali się do filmowania. Jacob występuje przed kamerą jako szef ekspedycji i zapowiada wielkie polowanie na potwora z bagien, znanego jako Man-Thing. Chociaż dziewczyny śmieją się z jego postawy, z przekonaniem godnym lepszej sprawy opowiada o tym, co usłyszał na temat stwora od okolicznych mieszkańców. Nagle, Diane zauważa mroczną sylwetkę na skraju lasu. Mija trochę czasu, zanim zdobywają się na odwagę, by podejść, a gdy w końcu to robią, okazuje się, że to pusta skorupa, zupełnie jakby Man-Thing zrzucił skórę. Jacob uznaje to za niezbity dowód na istnienie potwora i oświadcza, że powinni natychmiast wyruszyć na poszukiwania. Przez jakiś czas łażą więc po bagnach w pobliżu, ale nie udaje im się niczego znaleźć. Nie zdają sobie sprawy, że dziwne odgłosy z lasu to obserwujący ich mutanci.

Po powrocie do obozowiska rozpalają ognisko i wracają do swoich spraw. Diane postanawia rozprostować nogi i wraca do lasu. Znowu słyszy jakieś głosy, a podążając za nimi odnajduje Man-Thinga i rodzeństwo Kale. Jennifer właśnie próbuje wytłumaczyć stworowi, że może być w niebezpieczeństwie, bo jej brat miał proroczy sen, w którym widział, że jacyś ludzie przybędą na bagna, by polować na niego. Sądząc, że to o nich mowa, Diane pędzi z powrotem do obozu i dociera tam właśnie w chwili, gdy mutanci z lasu zakradają się do namiotów. Jej krzyk budzi wszystkich i dociera także do Man-Thinga oraz jego towarzyszy. Kiedy jednak Jacob i Jeff wybiegają z namiotu, nie ma po niej nawet śladu, bo mutanci zdążyli zawlec ją w krzaki. Diane nie poddaje się jednak i odgryza palec mutantowi, który zakrywa jej usta, rzucając się do ucieczki. W tym momencie, mutanci przystępują do ataku. Z zaskoczenia rzucają się na chłopaków i obezwładniają ich, a jeden rani uciekającą Diane strzałą z łuku. Nagle, z drugiego namiotu wyskakuje Stell z pistoletem i rozwala łeb mutantowi, który próbuje zawlec Jeffa w krzaki. Wszyscy nagle zatrzymują się, a gdy ona myśli, że sprawiły to jej groźby, okazuje się, że tuż za nią stoi Man-Thing. Jego wymowne spojrzenie zmusza mutantów do ucieczki, a pozostałym daje szansę na ogarnięcie się. Widząc, że stwór również na nich spogląda nieprzychylnie, postanawiają również odejść stąd i to na dobre, zostawiając wszystkie swoje rzeczy.

Gdy szukają drogi przez bagna i wyjaśniają sobie nieporozumienia, nagle padają cztery śmiertelnie celne strzały. Ellen Brandt i jej oddział z AIM przybyli po upragnioną zemstę - to znaczy, że nikt żywy nie opuści tych bagien.

Autor: Gil Galad

Galeria numeru

Dead Of Night feat. Man-Thing #3

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.