Avalon » Serie komiksowe » Dead Of Night feat. Man-Thing » Dead Of Night feat. Man-Thing #2

Dead Of Night feat. Man-Thing #2

Postacie
Cytat

Jennifer Kale o Man-Thingu: "You're not good, you're not bad, you're just… You just are."

Streszczenie

No, proszę. Patrzcie, kto wrócił. Widzę, że moja historyjka Was wciągnęła. Jak bagno Teda Sallisa - hehehe... Dobrze, usiądźcie więc sobie wygodnie na nagrobkach obok mnie i posłuchajcie dalszego ciągu opowieści z mroku nocy...

Bagna to idealne miejsce, żeby pozbyć się pewnych rzeczy. Kilku mężczyzn na przykład uznało, że wyrzucone tutaj zwłoki zgwałconej dziewczyny znikną bez śladu. Może i tak by się stało, gdyby nie pewien świadek tego zdarzenia, który już człapie ich śladem.

Andy Kale od jakiegoś czasu rysuje ciągle zielonego stwora o czerwonych oczach, a gdy jego siostra - Jennifer - pyta, kto to jest, twierdzi, że to jego nowy przyjaciel. Ona nie bardzo chce w to wierzyć, ale Andy utrzymuje, że stwór jest dobry i mieszka w bagnie za jego szkołą, a czasami obserwuje ich w ciszy. Jennifer stwierdza jednak, że powinien się zająć pracą domową, a gdy wróci z pracy, ma już być w łóżku. On jednak nadal rysuje po jej wyjściu.

Tego wieczoru, Jennifer jest czarownicą. Taki właśnie kostium wybrała na swój występ w nocnym klubie, gdzie pracuje jako striptizerka. A gdy wywija akrobacje na rurze, uważnie przygląda się jej czterech mężczyzn, którzy zgodnie uznają, że idealnie nadaje się na ich następną ofiarę. Gdy Jen wychodzi z klubu, jeden z nich zaczepia ją i gratuluje występu, a następnie proponuje podwiezienie do domu. Nie jest chętna, więc zapewnia, że nic jej nie grozi i nawet pokazuje swój samochód, a kiedy Jennifer zauważa, że już siedzi w nim kilka osób, zastaje ogłuszona ciosem w tył głowy.

Budzi ją zimny prysznic w postaci wody z wiadra, a gdy dochodzi do siebie, widzi czarnoskórego mężczyznę, który przekonuje, że nie chce zrobić jej krzywdy i będzie lepiej dla niej, jeśli zaakceptuje to, co się za chwilę stanie, bo inaczej jego kumple mogą zrobić jej coś złego. W tym momencie pojawiają się pozostali trzej, upominając go, żeby nie rozmawiał z dziewczyną i ciesząc się na nadchodzącą zabawę. Jennifer uśmiecha się lekko i oświadcza, że jest gotowa, a tamci cieszą się tym bardziej. Kiedy jednak wymienia ich imiona i mówi, że nie wiedzą, z kim mają do czynienia, zaczynają się obawiać. Jen rzuca iluzję i staje się w ich oczach demonem, a faceci wpadają w panikę i tratują się nawzajem w drodze do drzwi. Na zewnątrz czeka ich jednak kolejna niespodzianka - tym razem jak najbardziej rzeczywista. Kiedy Jennifer uwalnia się i wychodzi z domu, przeklinając w myślach swoje życie, zastaje niezwykły widok - Man-Thing rozrywa na strzępy jej niedoszłych oprawców. Ostatni z nich płonie pod jego dotykiem, gdy Jennifer spokojnie podchodzi do stwora i spogląda mu w oczy. Nie jest zbytnio zaskoczona faktem, że istnieje naprawdę, a co więcej - widzi, kim kiedyś był i czym teraz jest. Przez chwilę patrzą na siebie, po czym rozchodzą się w przeciwnych kierunkach.

Gdy Andy budzi się w nocy i widzi siostrę siedzącą przy łóżku pyta, czy coś się stało. Ona mówi tylko, że spotkała jego przyjaciela z bagien i że uratował jej życie.

Autor: Gil Galad

Galeria numeru

Dead Of Night feat. Man-Thing #2

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.