Avalon » Serie komiksowe » Dead Of Night feat. Man-Thing » Dead Of Night feat. Man-Thing #1

Dead Of Night feat. Man-Thing #1

Postacie
Cytat

Digger: "What makes a man a monster? What it does...? Or what it is...?"

Streszczenie

Czołem, żyjątka. Mamy zimną noc na cmentarzu. Taa... niełatwo jest być kopidołem. Dlatego ja, Roderick Krupp - dla przyjaciół Digger - umilam sobie czas opowiadaniem historii. Chcecie, to opowiem Wam jedną...

Bagna w okolicach Citrusville, Floryda. Ellen Brandt próbuje odciągnąć Teda Sallisa od pracy po nocach, ale ten nie zamierza opuszczać jeszcze laboratorium i przypomina, że jego sponsorowane przez rząd zadanie polega na odtworzeniu formuły super-żołnierza użytej w "Operation: Rebirth" [Captain America, mówi Wam to coś? - Diggil]. Jego narzeczona uważa, że za bardzo się przejmuje pracą, ale Ted ma nadzieję, że powodzenie projektu pozwoli zakończyć wojnę [prawdopodobnie w Wietnamie - Gil], a oprócz niego nad tym samym pracuje kilka innych zespołów na całym świecie. Kolejne podchody Ellen przerywa wejście Erica Schista, który drażni Teda, komentując jej kuse wdzianko, zanim wreszcie przekaże wiadomość, że z jutrzejszą dostawą składników przyjedzie ktoś ważny po jego notatki. W tej sytuacji, Ellen postanawia zostawić go z robotą i oddala się rzucając, że to nie pierwsza noc, którą spędzi samotnie.

Trochę później, gdy Sallis wychodzi na taras, by zapalić cygaro i odetchnąć nieco, dochodzą go dziwne odgłosy z chaty po drugiej stronie bagniska. Zaciekawiony, udaje się tam, a gdy wchodzi do środka, zastaje kilku zdeformowanych osobników, przykutych łańcuchami do ściany. W drzwiach za nim pojawia się Eric oświadczając, że to owoce ich pracy - miejscowi, którym podawał eksperymentalne próbki serum. Ted jest przerażony - stwierdza, że za wcześnie jeszcze na testy na ludziach i nie chce uwierzyć, że rząd mógł się na to zgodzić. Schist uśmiecha się tylko i oświadcza, że wcale nie pracują dla rządu, tylko dla AIM, i to od samego początku. Sallis instynktownie chwyta stojącą na biurku lampę i nokautuje go ciosem w głowę, po czym rusza do swojego laboratorium, by zebrać swoje notatki i uciec - w zamierzeniu do Waszyngtonu. Wtedy pojawia się Ellen, celując do niego z pistoletu i żądając oddania notatek. Wyjaśnia, że również pracuje dla AIM, a całe ich narzeczeństwo, chociaż momentami przyjemne, było tylko przykrywką. Do chaty wtacza się ranny Eric, więc Ted wykorzystuje okazję, by chwycić fiolkę z próbką serum i wyskoczyć przez okno. Ellen rusza za nim i strzela w plecy, gdy ucieka przez moczary. Ted pogrąża się w bagnie i ostatnim wysiłkiem połyka zawartość fiolki, a wszystko wokół zaczyna się kotłować. Ellen wzdycha tylko i nazywa go idiotą.

Nad ranem, z bagna wyłania się wielki, zielony stwór o czerwonych oczach, świecących w ciemności. Człapie do laboratorium Erica i uwalnia więzionych tam mutantów. Tymczasem Eric próbuje przekopać się przez notatki Teda, ale nic z nich nie rozumie i obawia się, że gdy przyjadą delegaci AIM, on i Ellen zapłacą drogo za to, co zrobili. Nie będą musieli jednak czekać na to, bo w tym momencie do laboratorium wdziera się przez ścianę Man-Thing. Od razu rzuca się na Schista i chwyciwszy go, łamie kręgosłup na kolanie. Kiedy jednak sięga po Ellen, a ta błaga, by jej nie zabijał, zatrzymuje się. Ona domyśla się po jego zachowaniu, że jeszcze niedawno był Tedem Sallisem i pozwala się dotknąć, ale strach sprawia, że pod dotknięciem stwora jej twarz płonie. Man-Thing nie zabija jej jednak, tylko rykiem ogłasza swój tryumf i pozostawiając okaleczoną Ellen Brandt wraca do bagna, gdzie narodził się na nowo.

Autor: Gil Galad

Galeria numeru

Dead Of Night feat. Man-Thing #1

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.