Avalon » Serie komiksowe » Darkhold: Pages from the Book of Sins » Darkhold: Pages from the Book of Sins #8

Darkhold: Pages from the Book of Sins #8

Darkhold: Pages from the Book of Sins #8

Betrayal, part 1: "Wish Fulfillment"

Postacie
Cytat

Vicki: "Buchanan, tell me you've flown a jet before."

Sam: "I've flown a jet before."

Vicki: "A jumbo jet."

Sam: "O, you want the truth?"

Streszczenie

Lider Darkholders w wymyślny sposób zabija lidera ninja, którzy go zawiedli. Swoim towarzyszom wyjaśnia, że muszą przyśpieszyć plany, bo Diabolique wróciła.

W samolocie Sam dzwoni do swojego szefa, DeGuzmana. Prosi go, aby rozpowszechnił wiadomość o bombach w czarnych kopertach. Ludzie mieliby ich nie otwierać, ale przekazywać policji. Szef obiecuje to przemyśleć. Louise gratuluje Samowi doskonałego planu. Nagle natyka się na swoją córkę, Caprice. Dziewczyna nawet nie chce rozmawiać z matką. Tymczasem pasażerka Sarah Roberts próbuje poderwać ochroniarza, ale brakuje jej odwagi. Zamyka się w toalecie, gdzie natyka się na Dwarfa. Daje on jej czarna kopertę i… spłukuje się w toalecie. Dziewczyna wyciąga stronę z Darkhold i przyzywa Other. Ten oferuje, że spełni wszystkie jej życzenia. Dziewczyna chce zbliżyć się do ochroniarza i ledwo wychodzi z toalety, a zaczyna się do niego dobierać. Nagle z jej gardła wyskakuje szkaradny potwór i zrywa mu twarz. Wizja użycia strony dociera do Vicki, która przeżywa ją wyjątkowo mocno.

Tymczasem w Bostonie Samatha znajduje w wodzie czarną kopertę ze swoim imieniem.

Vicki zajmuje się rannymi, gdy nagle jeden z pasażerów próbuje ją zastrzelić. Wybucha panika. Potwór pojawia się znowu i spełnia przypadkowe życzenia ludzi, mordując ich. Zamachowiec zabija ochroniarza i trafia w Caprice, gdy nagle Sam życzy mu śmierci. Potwór zabija bandytę, a Sam ostrzega ludzi, by nic sobie nie życzyli. Ranna Caprice prosi matkę, żeby zaopiekowała się jej synem. Jakiś dzieciak życzy sobie, żeby nie było już życzeń. Bestia postanawia zabić wszystkich pasażerów. Morduje pilotów i samolot zaczyna spadać. Słysząc, jak Sarah powtarza zaklęcie, Sam życzy sobie, żeby nigdy go nie wypowiedziała - jak się spodziewał, potwór ulega zniszczeniu. Udaje mu się sprowadzić samolot na ziemię, ale Caprice umiera.

Później. Buchanan dzwoni do szefa i mówi, że Montesi i Hastings nic nie podejrzewają - jeden rozkaz i są ich. Na biurku DeGuzmana spoczywa maska lidera Darkholders.

Autor: Demogorgon

Galeria numeru

Darkhold: Pages from the Book of Sins #8

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2020 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.