Avalon » Serie komiksowe » Darkhold: Pages from the Book of Sins » Darkhold: Pages from the Book of Sins #6

Darkhold: Pages from the Book of Sins #6

Postacie
Cytat

Wong: "Hello."

Dwarf: "I need Man-Thing."

Wong: "He doesn’t reside here."

Dwarf: "Well…Are you Mr. Fantastic?"

Wong: "No, this is Wong."

Dwarf: "Wang?"

Wong: "No, Wong! Who is this?"

Dwarf: "Err…Is this 555-stud?"

Wong: "It most certainly is not  This is the home of Dr. Stephen Strange!"

Dwarf: "Oh, well…How strange is he?"

Streszczenie

Agatha Harkness używa echa magii, aby przeżyć tę samą wizję, którą miała Wanda [Darkhold #3- Demo], ale wypowiada słowa z jej końca po włosku. Wspólnie ze Stephenem ustalają, że to fragment proroctwa Malachi, mówiący o dziecku kobiety naznaczonej grzechem i nie mającym ojca oraz córce, która zostanie matką, aby przywołać Chthona na Ziemię. Myślą, że może być związane z Wandą, którą Chthon naznaczył przy narodzinach i która urodziła dzieci bez ojca. Dlatego odczuła, gdy moce Darkhold powróciły. Cała trójka podejrzewa, że stoją za tym Vicki i jej towarzysze. Tymczasem Wong odbiera dziwny telefon. Nie wie, że dzwonił Dwarf. Jest on teraz w hotelu na Maui i doprowadza do spotkania właściciela z panem Haywardem - dziadkiem chłopca zwolnionego z pracy za nieznajomość japońskiego. Krzyczy on, że nie po to walczył na wojnie, aby Japończycy rządzili Hawajami. Pan Fujisaki odpowiada, że urodził się w obozie internowania i sam nie znał japońskiego, ale umiał się go nauczyć. Gdy Hayward odchodzi, karzeł wręcza mu czarną kopertę.

Inna część wyspy. Vicki i jej towarzysze przechadzają się plażą, gdy dziewczyna próbuje zlokalizować stronę z Darkhold. Nie wiedzą, ze obserwują je Scarlet Witch i Agatha.

Tymczasem Hayward odczytuje stronę z koperty, gdy nagle jego głowa pęka na pół i coś z niej wypływa.

Aktywacja strony powoduje u Vicki straszny ból głowy. Przebrany Dr. Strange chce ją zbadać, ale Sam mu nie ufa. Gdy próbuje go zaczarować, Louise mu przerywa, więc musi unieruchomić całą trójkę. Zaklęcie zdejmuje jednak Modred, który pojawia się znikąd i wyzywa Stephena na pojedynek. Przenosi całą siódemkę na wielki klif i zaczyna walkę ze Strangem, w której ma wyraźną przewagę. Vicki i Louise powstrzymują Agathę i Wandę przed wsparciem Stephena. Ten sięga po broń ostateczną - otwiera portal, który wessie Modreda do Limbo. Wówczas jego przeciwnik ujawnia, że klif był iluzją - dalej są na plaży. Strange musi zamknąć portal, zanim wchłonie niewinnych ludzi, za to więzi Modreda w polu siłowym, a ten odpłaca mu tym samym. Nagle Vicki każe im przerwać, bo nad wyspę nadleciała właśnie… cała flota japońskich myśliwców.

Autor: Demogorgon

Galeria numeru

Darkhold: Pages from the Book of Sins #6

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.