Avalon » Serie komiksowe » Darkhold: Pages from the Book of Sins » Darkhold: Pages from the Book of Sins #5

Darkhold: Pages from the Book of Sins #5

Postacie
Cytat

Punisher: "Maria…the kids…I can't stop seeing their faces. The light fading from their eyes. But with enough firepower at least I can drown out the screams."

Streszczenie

Punisher dokonuje rzezi w kościele, który jest przykrywką dla gangu Speakeasy'ego. Szuka kapłana Styge'a, który to umożliwił, ale znajduje tylko Speakeasy'ego, którego zabija. Gdy odchodzi, Styge wskrzesza gangstera.

Vicki ma wizję, w której Nash jest zabijana przez hordę zombie. Wyczuwa, że coś złego stało się na Brooklynie.

Tydzień później. Frank urządza rzeź w siedzibie gangu Mendosa. Pojawia się Speakeasy, który twierdzi, że jest żywym trupem i rozmawia z umarłymi. Zabiera ciała mówiąc, że Styge może wskrzesić rodzinę Franka. Castle mu nie wierzy. Puszcza jednak, licząc, że doprowadzi go do kapłana.

Ghost Rider rozprawia się z członkami gangu, od których dowiaduje się, że Punisher ponoć współpracuje z kapłanem wskrzeszającym zmarłych. Wie, o kogo chodzi.

Louise i Sam zagadują Styge'a na cmentarzu, gdzie zgromadzili się jego wyznawcy. Vicki tymczasem sprawdza jego mauzoleum i odkrywa nadgryzione zwłoki - facet to kanibal. Tymczasem Styge zauważa Punishera i wita go jak honorowego gościa. Sam chce aresztować Franka, gdy wpada Vicki. Styge atakuje ją, a Frank wyrywa się Samowi. Gdy na miejsce przybywa Ghost Rider i widzi walkę, ogłusza Franka. Styge wskrzesza całą armię zombie, a kiedy te atakują intruzów, próbuje wskrzesić rodzinę Castle, tak, aby byli związani z jego wolą - dzięki temu Punisher będzie go słuchał. Frank myśli, że ma halucynacje po ciosie, a gdy Vicki krzyczy, co się dzieje, przystawia jej pistolet do głowy i każe przestać. Montesi każe mu udowodnić, że nie wierzy w to wszystko, więc Frank zabija Styge'a. Bez niego zombie się rozpadają. Grupa zabiera stronę z Darkhold, której używał, i puszcza wolno Franka. Niezauważony Speakeasy zabiera ciało kapłana do swojego prawdziwego pana.

Dr. Strange potwierdza odkrycie Agaty Harkness. Wizja Wandy była związana z pojawieniem się stron z Darkhold. Z każdym z dotychczasowych wypadków związani byli Montesi, Buchanan, Hastings i dziwny karzeł. Postanawiają sprawdzić pierwszą trójkę, a w razie konieczności zlikwidować ich.

Autor: Demogorgon

Galeria numeru

Darkhold: Pages from the Book of Sins #5

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2019 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.