Avalon » Serie komiksowe » True Believers » True Believers #1

True Believers #1

True Believers #1

"Payback Is A Bitch"

Postacie
Zapowiedź

Nieważne, czy jesteś super-bohaterem prowadzącym lokal z walkami kobiet, czy organizacją próbującą zawładnąć nad światem lub go uratować – twoje tajemnice niedługo będą już tajemnicze, kiedy zainteresują się tobą wojownicy ery informacji, czyli True Believers.

Cytat

"In a time of universal deceit - telling the truth is a revolutionary act."

-- George Orwell "1984" --

Streszczenie

Południowo-wschodni Manhattan. Samochód zatrzymuje się przy leżącej na ulicy dziewczynie, a gdy kierowca wysiada, by jej pomóc, ona mówi, że klient wyrzucił ją z samochodu, bo nie chciała zrobić z nim pewnego numeru. On przedstawia się jako Bud, ona jako Serenity. Proponuje, że podwiezie ją do domu, ale w drodze zaczyna wypytywać, czy skończyła już zmianę i nie miałaby ochoty obsłużyć jego w ramach wdzięczności. Gdy ona się zgadza, on mówi, że zna dobre miejsce, a wtedy z tylnego siedzenia wyskakuje jego wspólnik i usypia ją chloroformem. Mierzą ją i czeszą, a później wywożą do rezydencji gdzieś za miastem, nie zauważając, że śledzi ich inny samochód.

Gdy dziewczyna się budzi zauważa, że została przebrana w bikini i zamknięta w klatce z widokiem na imitację areny Colosseum, na której dwie kobiety walczą w błocie. Walka jest niezwykle zacięta, więc zgaduje, że coś im podano. Jak na komendę, właśnie w tej chwili pojawia się Bud, który żałuje, że nie mógł skorzystać z jej usług i wyjaśnia uprzejmie, że zamierza podać jej mieszankę MGH i LSD przed walką. Gdy ją chwyta, spotyka go jednak niespodzianka, bo igła łamie się na warstwie metalicznej substancji, która wypełza spod jej skóry. Przekaz wideo z receptorów natychmiast wędruje do zaparkowanej w ukryciu furgonetki, a Payback wyzywa swojego niedoszłego oprawcę, który kipi z wściekłości. Sekundę później, Bud wylatuje przez ścianę i ląduje na środku areny. Ona wychodzi z klatki i ze zdziwieniem spostrzega, że na widowni siedzą ludzie w kostiumach superbohaterów, ale po bliższym przyjrzeniu okazuje się, że to zwykli przebierańcy. Węsząc kłopoty, zgadzają się, że muszą ją zabić i nasyłają na nią swoich gladiatorów, ale chociaż Payback odrzuca ich wszystkich wyładowaniem elektrycznym, ta chwila wystarczy, by organizatorzy widowiska ulotnili się. Uprzedza swoją partnerkę, Headtrip, by zawiadomiła policję i wezwała pogotowie, a w zamian dostaje namiary na uciekinierów, którzy są teraz w garażu. Dobrze wycelowana wiązka mikrofal przegrzewa dwóch z nich i zmusza do zrzucenia kostiumów, trzeci przy wyjeździe rozbija samochód o Battalusa - kolejnego członka drużyny. Czwarty, przebrany za Hulka, próbuje uciekać przez las, ale Payback dopada go i ogłusza, a gdy zdziera mu maskę, wszystko staje się jasne - jest senatorem, a jego kumple to przemysłowcy, filantropi, ludzie telewizji i moraliści. Dlatego tak bardzo starali się ukryć swój udział w nielegalnych rozrywkach.

Następnego dnia, media wypełnia jeden temat - skandal ujawniony na stronie True Believers. Tymczasem, w centrali administracyjnej S.H.I.E.L.D., Mavis Trent dziękuje swojemu szefowi za to, ze przekonał ją do pozostania w organizacji, gdy rozważała odejście po śmierci ojca. On w zamian uprzedza ją, by uważała na siebie, bo właśnie ma wygłosić raport przed najwyższym dowództwem S.H.I.E.L.D.. Maria Hill z miejsca kwestionuje jej doniesienia twierdząc, że nie jest możliwe, by jakakolwiek strona mogła istnieć bez wiedzy ich organizacji i nie mogła zostać zablokowana. Trent udowadnia, że jest to możliwe przy użyciu najlepszych na świecie hakerów, najnowocześniejszej technologii i nadludzkich zdolności, czym zaskakuje nawet Starka. Po zakończeniu analizy, przedstawia czwórkę członków grupy True Believers, których udało się zidentyfikować tylko po pseudonimach: Headtrip, Red Zone, Battalus i Payback. Chociaż próbuje analizować zdolności wszystkich, największą uwagę szefostwa zwraca Payback, ponieważ jej pseudonim sugeruje, że szuka zemsty na kimś za coś, więc teoretycznie najłatwiej będzie ją wytropić. Właśnie takim poleceniem kończy się prezentacja, zaś Tony Stark osobiście gratuluje Mavis dobrej roboty.

Prawie godzinę później, Mavis Trent zjawia się w biurze serwisy randkowego dreamlovers.com - w rzeczywistości tajnej siedziby True Believers. Informuje towarzyszy o swoim raporcie i fałszywych informacjach, jakimi go naszpikowała. Teraz czas przygotować się do następnej akcji, jednak zanim ją rozpoczną, decydują się uprzedzić cel, ponieważ uważają, że zasługuje na to ze względu na wszystko, co zrobił dla świata.

Rodzinny wieczór przed telewizorem w siedzibie Fantastic Four zostaje przerwany, gdy na ekranie pojawia się transmisja od True Believers. Payback uprzedza Richardsa, że ma informacje na jego temat, które mogą wywołać skandal, ale w uznaniu jego zasług, daje mu dwanaście godzin na oczyszczenie się z zarzutów, zanim to wszystko pojawi się na stronie True Believers. Film, który pokazują, jest szokiem dla całej rodziny.

Autor: Gil Galad

Galeria numeru

True Believers #1 True Believers #1

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.