Avalon » Serie komiksowe » Spider-Girl » Spider-Girl #10

Spider-Girl #10

Spider-Girl #10

"Father's Day"

Postacie
Cytat

Spider-Girl: "Listen! I was following you because I need help."

Spider-Man: "Why? Do you want to learn how I sew the webbing under my arms?"

Streszczenie

Spider-Girl pod okiem ojca pokonuje kilku opryszków i wścieka się, że lekko jej przy tym pomógł. Zaczyna wątpić, czy kiedykolwiek zacznie w nią wierzyć.

W szkole przyjaciele proszą May, aby przystopowała Jimmy'ego - przez zgrywanie twardziela aż prosi się o kłopoty. Chłopak o mało znów nie wdaje się w bójkę z Moosem, którego jednak przepędza Courtney.

Skacząc na sieciach po mieście, May zauważa pojazd Fantastic Five pilotowany przez Psi-Lorda, od którego dziewczyna dowiaduje się, że Spyral uciekł. Bohater prosi ją, aby się w to nie mieszała, czym ją denerwuje. Wkurzona kontynuuje podróż, gdy nagle jest świadkiem wybuchu - to Spyral skończył pracować nad maszyną do podróży po multiwersum. Dziewczyna atakuje go i oboje wpadają do portalu. May traci na chwilę przytomność i budzi się w płonącym magazynie. Szybko ucieka i wraca do szkoły. Nagle widzi nastoletnią wersję swojego ojca - trafiła do przeszłości. Gdy Peter zagaduje do niej, dziewczyna mówi, że nazywa się May Day i myśli o przeniesieniu się do tej szkoły. Peter postanawia ją oprowadzić. Gdy już się rozstają, May zakłada kostium i postanawia go śledzić. Niestety zostaje zauważona i po chwili atakuje ją Spider-Man. Nie daje sobie nic wyjaśnić i przewyższa ja na każdym kroku, więc dziewczyna ma szczęście, że bohater daje jej spokój, gdy zauważa złodzieja na ulicy. Skołowana nocuje w żeńskiej szatni, a rano idzie do jego domu, by prosić o pomoc w powrocie do przyszłości. Zamiast niego zastaje swoją imienniczkę - ciocię May we własnej osobie. Petera nie ma w domu. Ten akurat sprzedaje zdjęcia Jamesonowi, przy okazji widząc, jak Spencer Smythe pokazuje mu swojego Spider-Slayera. Tymczasem May dowiaduje się, że jej ojciec jeszcze nawet nie poznał matki - choć ciotka stara się to zmienić. Podbudowana rozmową Spider-Girl postanawia odnaleźć Spyrala i zmusić go, by zabrał ją do domu. Niestety, ledwo się przebiera, a atakuje ją Spider-Slayer.

Autor: Demogorgon

Galeria numeru

Spider-Girl #10

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2020 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.