Avalon » Serie komiksowe » Marvel Adventures Hulk » Marvel Adventures Hulk #1

Marvel Adventures Hulk #1

Marvel Adventures Hulk #1

"Is He Man Or Monster Or... Is He Both?"

Postacie
Zapowiedź

[w przygotowaniu]

Cytat

Banner: "Not Bruce! HULK!"

Streszczenie

Tajna baza wojskowa, gdzieś w stanie Nevada. Ross, zniecierpliwiony brakiem widocznych postępów nad budową bomby gamma, wymusza na Bannerze testy na małpach. Mają one dowieść, że promieniowanie gamma jest zabójcze dla sprzętu, ale nie dla organizmów żywych. Bruce i Betty, której nie podoba się zachowanie ojca, niechętnie zabierają się do pracy. 

Jakby tego było mało, dochodzi do sprzeczki pomiędzy Bruce'em a Betty. Nagle, ku swojemu przerażeniu Bruce odkrywa, że jego asystent imieniem Rick, znajduje się w miejscu, gdzie za chwilę ma wybuchnąć bomba. Rick zapragnął uratować małpkę, ale okazuje się, że sam potrzebuje pomocy. W sukurs rusza Bruce, który ratuje i małpkę i Ricka, zamykając ich w schronie. Sam jednak pozostaje na zewnątrz w momencie eksplozji bomby gamma. 

Efekt mógł być tylko jeden. Na pobojowisku pozostał jedynie zielony olbrzym. Betty nie mogąc uwierzyć w to, co się stało, próbuje uspokoić rozwścieczoną bestię. Udaje jej się i po chwili Bruce wędruje do laboratorium, gdzie Betty pragnie zbadać jego stan. Z kolei generał Ross widzi w tym idealny materiał na broń. Wybucha gwałtowna kłótnia, w wyniku której Banner przeistacza się w zielone monstrum. Bestia nazywa siebie Hulkiem i ucieka.

Ross mobilizuje żołnierzy i zaczyna się totalna zadyma z udziałem najcięższego sprzętu. Do Hulka przyłącza się Rick oraz małpka, żyjący tylko dlatego, że Bruce uratował im skórę. Wszyscy razem uciekają z pola walki, a Ross poprzysięga, że nie spocznie, póki nie pochwyci tego potwora.

[Uwaga: W komiksie znajduje się również krótka, humorystyczna historyjka ze stajni Mini Marvels, autorstwa Chrisa Giarrusso. - BB]

Autor: Buck10

Galeria numeru

Marvel Adventures Hulk #1 Marvel Adventures Hulk #1

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.