Avalon » Serie komiksowe » The Ultimates » The Ultimates #8

The Ultimates #8

The Ultimates #8

"The Experts"

Postacie
Cytat

Quicksilver na zarzut, iż nie pomógł w czasie misji: "Actually, if you slow down the building's security tapes, I think you'll find that I saved your lives on three separate occasions, you ungrateful sow."
Natasha: "Liar."

Streszczenie

Widow i Hawkeye udają się do miejsca, w którym mają przeprowadzić misję. Każde z nich, wraz ze swoim wsparciem idzie do innego z dwóch sąsiadujących budynków. Clinton wchodzi do biurowca. Podchodzi do kontuaru. Mówi znajdującej się tam osobie, że ma umówione spotkanie w dziale księgowości. Recepcjonista informuję go, iż musiała zajść pomyłka. Po chwili mężczyzna ląduje martwy na ziemi ze strzałą wystającą z czoła. Następnie Hawkeye kieruje swój łuk w kierunku wyciągających broń strażników i wszystkich ludzi znajdujących się w holu. Zabija wszystkich. Informuje przez nadajnik o zabezpieczeniu holu. Pojawia się oddział żołnierzy. Barton wysyła ich na wyższe piętra. Sam, po uprzednim zabiciu pasażera, wjeżdża na górę windą. Oddziały komandosów dostają się do drugiego budynku z pokładu helikopterów. Oni także zabijają każdy cel, jaki mają w zasięgu wzroku. Spanikowani ludzie biegną w kierunku wind. Z jednej z nich wysuwa się Widow i zabija wszystkich strzałami z pistoletów. Także w budynku Bartona trwa rzeźnia znajdujących się tam ludzi. W rozmowie z Natashą, Clinton stwierdza, iż nie idzie wcale tak łatwo jakby tego chciał. Prosi też Widow o ciszę, bo w przeciwieństwie do niej woli nie strzelać i rozmawiać jednocześnie. Informuje także swoich ludzi, aby strzelając do celów uważali na dyski twarde komputerów, gdyż przedstawiają one prawdziwą wartość. Jeden z żołnierzy informuje Hawkeye'a o dziwnym znalezisku, jakiego dokonał u jednego ze stworzeń. Miała ona dziwne urządzenie w ręku. Przypomina ono detonator odliczający czas do wybuchu. Z poziomu ulicy doskonale widać jak potężny wybuch wstrząsa budynkiem. Zniszczone elementy budynku spadają na ulicę. W swoim wieżowcu Natasha krzycząc wywołuje Bartona przez krótkofalówkę. Także agenci znajdujący się przed budynkiem próbują się z nim połączyć.

Hawkey odzywa się. Okazuje się, że wisi nad ziemią uczepiony wystającego pręta. Trzyma także żołnierza. Niestety pozostali żołnierze zginęli. Było ich sześciuset. Z wiszącego w powietrzu helikoptera napływa informacja, iż nie tylko Clinton przeżył. W jego kierunku zmierza czterech uśpionych agentów. Ale zastrzelenie ich z pokładu maszyny jest niemożliwe. Barton krzyczy do Widow. Ta pyta się, na którym jest piętrze. Słyszy odpowiedź, iż na trzydziestym-ósmym. Hawkey widzi już napastników uzbrojonych w znalezioną broń.

Natasha biegnie przez korytarz strzelając do wroga. Wydaje dyspozycje ludziom w helikopterze, aby na jej znak wyrzucili z maszyny karabin. Rozpędza się, krzycząc daje znak, i wyskakuje prze okno. Skacze z jednego na drugi wieżowiec w powietrzu łapiąc rzucony karabin. Ląduje tuż obok zagrażających Bartonowi agentów. Zabija ich serią strzałów.

Triskelion. Wieczór. Nick urządził spotkanie, na którym przedstawia Tony'emu i Thorowi swoich polowych agentów: Widow, Bartona, Quicksilvera i Scarlet Witch. Natasha i Clinton w najbliższym czasie otrzymają status publiczny. Pozostała dwójka, ze zrozumiałych względów pozostanie w drużynie cieni. Thor mówi, że nie wie, czy bardziej dziwić się z powodu zatrudniania agentów Brotherhood of Mutants, czy dzieci Magneto. Fury odpowiada, iż S.H.I.E.L.D. nie pierwszy raz pracuje z terrorystami. Wanda dodaje, że biorą udział w odpowiednich misjach, w zamian za uwolnienie więźniów politycznych. Natasha pyta się ich, gdzie byli podczas dzisiejszej misji. Pietro odpowiada, że jeśli spowolni i przejrzy taśmy ochrony zobaczy, iż uratował jej życie trzykrotnie.

Barton pyta się, gdzie jest Cap. Cieszył się na współpracę z kimś, kto ma doświadczenie w walce. Fury odpowiada, iż nie wie. Tony prosi o jak najszybsze rozpoczęcie spotkania, bo każde dziesięć minut, jakie spędza poza firmą, kosztuje Stark International milion dolarów..

Nick rozpoczyna odprawę. Radzi tym, którzy otrzymali przed chwilą pozwolenie na dostęp do materiałów ściśle tajnych, aby usiedli. Mówi, że Ziemia jest domem dla jedenastu obcych gatunków. Jedna z nich Chiaturi przybyli w 1777 roku. Odpowiedzialni są za kilka aktów ludobójstwa. Największym z nich była II Wojna Światowa. Na rzutniku pojawia się postać Hitlera. Nick mówi, że obcy mogą adaptować wygląd ludzki. Użyli tej zdolności, aby infiltrować niemiecką scenę polityczną w 1920 roku. Przyśpieszyli powstanie narodowego socjalizmu i wspomogli Adolfa Hitlera. Naziści o mało, co, nie podbili świata, ale w 1945 roku zostali wyparci z Afryki i Europy. Bomby atomowe zrzucone na Nagasaki i Hiroszimę zniszczyły ich japońskie obozy przygotowawcze. Nick dodaje, że myśleli, że wszyscy Chiaturi zginęli. Jednak dwa lata temu znaleźli ciało jednego z nich w rzece nieopodal Kalkuty. W zeszłym roku czterokrotnie widziano ich w europie wschodniej i trzykrotnie w Singapurze. Ale to skupisko w Nowym Jorku było największe. Było tam pięciuset dwudziestu ośmiu uśpionych agentów. Zajmowali się wszystkim, od zatruwania wody narkotykami kontrolującymi myśli, do infiltracji krajowych mediów. Ale to dopiero szczyt góry lodowej. Z tego, co udało się ustalić, Chitauri planują coś na skalę planetarną.

Thor pyta się, co dokładnie planują. Fury odpowiada, iż nad tym pracują. Mają dane z dysków twardych, a brakujące elementy spróbują wydobyć członkowie oddziału parapsychicznego z tkanek mózgowych obcych. Na chwilę obecną wiedzą, że planują globalne wyniszczenie ludzkości, a ich baza jest gdzieś niedaleko Mikronezji.

Stark głośno pyta się, czy tylko on jest w szoku po usłyszeniu takich wiadomości. Reszta bowiem zachowuje spokój. A na ich twarzach nie widać żadnych emocji. Natasha śmiejąc się wita go w prawdziwym świecie.

Nick prowadzi wszystkich do innego pomieszczenia, w którym pokazuje im prawdziwego Chitauri. Po śmierci tracą oni ludzką formę i wracają do swojej pierwotnej postaci. Widok jest zdumiewający.

Później. Pokój kontrolny. Fury otrzymuje wiadomość, iż Captain udał się do przedmieść Chicago. Twierdzi, że otrzymał zgodę Fury'ego na aresztowanie Pyma. Nick nie ma szczęśliwej miny.

Chicago. Z helikoptera wiszącego nad ziemią wyskakuje Steve. Ląduje nieopodal baru "The Red Lion."

Fury każe powtórzyć Captainowi, aby pod żadnym pozorem nie zranił Hanka. Potrzebują każdego członka personelu ze względu na zagrożenie pozaziemskim atakiem. Pilot helikoptera informuję, iż Cap opuścił maszynę cztery minuty temu.

Bar "The Red Lion.". Do pijącego piwo Pyma podchodzi Captain. Mówi, że chce zamienić z nim kilka słów.

Autor: redevil

Galeria numeru

The Ultimates #8

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.