Avalon » Serie komiksowe » Marvel Adventures Hulk » Marvel Adventures Hulk #5

Marvel Adventures Hulk #5

Marvel Adventures Hulk #5

"Bruce Banner And The Half-Monkey Prince"

Postacie
Zapowiedź

[w przygotowaniu]

Cytat

Doctor Strange: "By the shades of the Seraphim, what is wrong with the way I speak?"
Rick Jones: "'Nuff said."

Streszczenie

Greenwich Village, Nowy Jork. Bruce i Rick przybywają do Wielkiego Jabłka w celu odwiedzenia Doctora Strange'a. Do spotkania dochodzi w domu doktora. Sceptycznie nastawiony Banner nie wierzy, że Strange mógłby mu pomóc z jego zielonym kłopotem. Przypomina sobie, że nawet mnisi z niedostępnych Himalajów nie byli w stanie mu pomóc. Dopiero jeden z nich zasugerował wizytę u Stevena Strange'a.
 
Banner początkowo myślał, że ma do czynienia z fizykiem, a nie magiem. Strange przyznaje, że swego czasu był naukowcem, a konkretniej, chirurgiem. Nieszczęśliwy wypadek sprawił, że uszkodził sobie nerwy w dłoniach, czego efektem było zaprzestanie wykonywania zawodu. Steven postanowił zatem poszukać sensu życia i tym samym trafił do tego samego mnicha co Banner. Okazał się nim być potężny mag - Ancient One, który nauczył wszystkiego Strange'a.

Doc Strange proponuje oddzielić Hulka od Bannera i uwięzić go na zawsze w innym wymiarze, gdzie zamieszkuje niebezpieczna rasa, zwana Mindless Ones. Bannerowi pomysł spodobał się na tyle, że zgodził się na przystąpienie do tego niebezpiecznego eksperymentu. Gdy tylko Sorcerer Supreme otwiera jeden z portali do innego wymiaru, natychmiast wyskakuje z niego niejaki Dread Dormammu. Nikczemnik pragnący jedynie śmierci i zniszczenia nadziewa się na Hulka! Jednak Dread jest przebiegłym przeciwnikiem, który korzystając z chwili nieuwagi, przejmuje małe ciałko, bogu ducha winnej małpki. Pojedynek przenosi się do innego wymiaru, gdzie ani Hulk, ani tym bardziej Strange, nie potrafią sobie poradzić z przebiegłą, potężną i zwinną, opętaną małpą. Jakby tego było mało, pochwycony zostaje bezbronny Rick. Strange musi podjąć drastyczne kroki. Oddziela zatem Bannera od Hulka i kierują dziką, wściekłą i zieloną bestią na Dormammu. Kolejny ciąg wydarzeń jest łatwy do przewidzenia: Hulk spuszcza manto komu trzeba, wszyscy ratują się przed niechybna śmiercią, a Bruce i Hulk okazują się być scaleni ze sobą - na zawsze.

[Uwaga: W komiksie znajduje się również krótka, humorystyczna historyjka ze stajni Mini Marvels, autorstwa Chrisa Giarrusso. - BB]

Autor: Buck10

Galeria numeru

Marvel Adventures Hulk #5 Marvel Adventures Hulk #5

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2019 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.