Avalon » Serie komiksowe » Marvel Adventures Hulk » Marvel Adventures Hulk #8

Marvel Adventures Hulk #8

Marvel Adventures Hulk #8

"Day Of The Defenders"

Postacie
Zapowiedź

[w przygotowaniu]

Cytat

Rick: "Dude, these are some serious heavy hitters, Monkey! Guess all we can do is hang out and look good..."

Streszczenie

Nowy Jork. Hulk zmaga się właśnie z gigantycznym robotem w ścisłym centrum miasta. Niejaki Terminus głęboko wierzy, że weźmie we władanie poczciwą Matkę Ziemię. Hulk jest jednak innego zdania i w krótkim czasie rozwiewa wszelkie wątpliwości, dotyczące tego, kto rządzi na naszej planecie. Nim jednak Hulkster zdążył nacieszyć się zwycięstwem, znika w niewyjaśnionych okolicznościach, w błysku teleportacji.

Głębiny Atlantyku. Attuma wraz ze swoją armią, szturmuje Atlantydę. Jednak książę Namor nie ma ochoty tolerować najeźdźców i dzielnie stawia im czoło w pojedynkę. W chwili, gdy zwycięstwo wydaje się przechylać na jego stronę, znika w podobnych okolicznościach co Hulk.

20 000 stóp na Kauri, Hawaje. Delektujący się pięknem Ziemi Silver Surfer, postanawia pozostać na tej wspaniałej planecie i strzec jej przed zakusami sił nieczystych. Niestety w ułamku sekundy znika z tego pięknego miejsca.

Himalaje. Okazuje się, że Hulk, Namor i Silver Surfer zostali teleportowani prze Dr. Strange’a. Stało się tak, ponieważ Ziemi zagraża ogromne niebezpieczeństwo, któremu nie podoła sam Strange. Dlatego postanowił on zebrać najpotężniejsze istoty, stąpające po planecie i razem z nimi zażegnać widmo nieszczęścia. Początkowo Namorowi nie podoba się ów inicjatywa, a już tym bardziej to, że został fatygowany w tak odległe miejsce, bez jego wiedzy i aprobaty. Najwięcej chęci przejawia Silver Surfer. 

Strange nie tracąc czasu zaznajamia swoich towarzyszy z przyszłym przeciwnikiem. Okazuje się nim być dwugłowa istota, zwana The Nameless One. Wygnany niegdyś do innego wymiaru szykuje się do powrotu i podbicia Ziemi. Już wkrótce wrota zostaną otwarte i uderzy on z pełną premedytacją na bezbronną planetę. Jedyna nadzieja w zebranych przez Strange’a. Niestety nie wszystko idzie po myśli doktora. Pyszałkowaty Namor wciąż nie ma zamiaru w niczym pomagać, a Hulk nie mogąc słuchać przepychanek słownych zwyczajnie odchodzi.

Już jako Bruce Banner, wypytuje się o wszystko Ricka, nie mogąc dojść jak znalazł się w Himalajach. Wtem, znienacka pojawia się armia bestii pod dowództwem The Namelss One. Banner rozkazuje Rickowi powiadomić innych, gdy on tym czasem stawi czoła wrogowi jako zielony olbrzym.

Otoczony Hulk radzi sobie całkiem nieźle, jednak zaalarmowani towarzysze pojawiają się w odpowiedniej chwili i podejmują walkę. Po pokonaniu bestii, cała czwórka staje oko w oko z samym The Namless One. Potyczka okazuje się szalenie trudna i wymagająca. Jedynie Hulk jest w stanie dotrzymać kroku rozwścieczonemu potworowi.

W międzyczasie Rick z małpką odnajduje wrota, które uruchamia przy pomocy kamienia. Wszystkie potwory momentalnie zostają wessane do innego wymiaru i na Ziemi nastaje spokój. Uradowany Strange ogłasza wszem i wobec, że oto narodziła się niezwykła drużyna o nazwie Defenders!

Jego entuzjazm szybko gasi Namor, który nie ma zamiaru bronić nikogo, oprócz głębin oceanu. Także Silver Surfer nie przyłącza się do składu. Nawet Hulk postanawia odejść, jednak mimo tego, zarówno Strange jak i Rick, maja nadzieję, że zespół zejdzie się jeszcze nie raz. 

[Uwaga: W komiksie znajduje się również krótka, humorystyczna historyjka ze stajni Mini Marvels, autorstwa Chrisa Giarrusso. - BB]

Autor: Buck10

Galeria numeru

Marvel Adventures Hulk #8 Marvel Adventures Hulk #8

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.