Avalon » Serie komiksowe » Marvel Adventures Hulk » Marvel Adventures Hulk #9

Marvel Adventures Hulk #9

Marvel Adventures Hulk #9

"Analyze 'Smash' This"

Postacie
Zapowiedź

[w przygotowaniu]

Cytat

Doc Samson: "So... how does that make you feel?"

Streszczenie

Gdzieś na pustyni w Nowym Meksyku. Wędrujący sobie spokojnie Hulk, wraz z przyjaciółmi, niespodziewanie nadziewa się na pięść Leonarda Samsona. Zdezorientowany zielony olbrzym wypuszcza z rąk Ricka i małpkę, których przechwyca Samson. Hulk nie ma zamiaru poddawać się bez walki i rusza do ataku. Pojedynkujących się przeciwników uspokaja niespodziewana wizyta Betty. Hulk natychmiast się przemienia w Bruce’a, nie może uwierzyć własnym oczom. Rozpoznaje również doktora Samsona. Okazuj się, że obecność Betty i Leonarda nie jest bezpodstawna. Szukali oni Hulka, bowiem od pewnego czasu opracowywali lek na zieloną przypadłość Bannera. W czasie tych eksperymentów Samson został napromieniowany gamma energią i także zyskał nadludzką siłę, dlatego był w stanie przed chwilą walczyć z Hulkiem jak równy z równym.

Nieco później w laboratorium Doc Samson przybliża Bannerowi historię wydarzeń. Otóż Betty, po wypadku Bruce’a, otrzymała zielone światło w kwestii kontynuacji badań Bannera. Jej ojciec nie zdawał sobie sprawy z faktu, że szukała ona w tym czasie antidotum, aby móc pomóc swojemu ukochanemu.

Podczas poddawania się leczeniu, poprzez aktywne używanie promieniowania gamma, Doc Samson stara się zrozumieć Bannera i jego zielony kłopot. Innymi słowy mówiąc, prowadzi zwyczajną terapię. Efekty okazują się nadzwyczaj udane. Już po pierwszej próbie Bruce czuję zmianę. Kluczem okazuje się kontrola swoich emocji. Gdy Banner odpoczywa, w oczekiwaniu na kolejne spotkania, Samson przepytuje Ricka Jonesa, pragnąc, aby ten się przed nim otworzył.

Wieczorem Bruce spotyka się z Betty, która chcę się z nim podzielić pewna informacją. Bruce nie pozwala jej dokończyć i jedyne o czym myśli to pocałować swoją wybrankę. Niestety spotkanie przerywa im małpka i Rick. Obecność w laboratorium wyraźnie służy Bannerowi. Wierzy on i co najważniejsze ufa, w dobre intencje Samsona i Betty. Do czasu, gdy odnajduje swoją ukochaną w ramionach Leonarda. Betty wyjaśnia Bruce'owi, że nie sądziła, że może zakochać się w Samsonie. Jest już jednak za późno na jakiekolwiek tłumaczenia. Banner traci nad sobą panowanie i przemienia się w Hulka. Rozpoczyna się zażarta walka zielonego olbrzyma z Samsonem. Doc stara się w trakcie pojedynku przemówić do tkwiącego gdzieś w bestii Bruce'a. Niestety nic nie jest w stanie powstrzymać rozszalałego Hulka. Zielony olbrzym bezpardonowo rozprawia się z przeciwnikiem, po czym ucieka w smutku i zrezygnowaniu, wraz z wiernymi mu Rickiem i małpką.

[Uwaga: W komiksie znajduje się również krótka, humorystyczna historyjka ze stajni Mini Marvels, autorstwa Chrisa Giarrusso. - BB]

Autor: Buck10

Galeria numeru

Marvel Adventures Hulk #9 Marvel Adventures Hulk #9

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.