Avalon » Serie komiksowe » Marvel Adventures Hulk » Marvel Adventures Hulk #12

Marvel Adventures Hulk #12

Marvel Adventures Hulk #12

"Hulk Fu Hustle"

Postacie
Zapowiedź

[w przygotowaniu]

Cytat

Champion of the Universe: "I'll destroy any world whose champions can't beat me!!"

Streszczenie

Porto Verde, Brazylia. Wściekły pracownik fabryki rusza z butelką na niewinną małpkę Ricka. W jej obronie staje Bruce, który pomimo iż nie chce kłopotów, nadspodziewanie łatwo rozprawia się z natrętem. Przynajmniej tam tak się wydawało zebranym wokół pracownikom. Pech chciał, że uparty rywal Bruce'a nie miał zamiaru się poddawać. Jego szaleńczy atak powala Bannera, który, uderzając głową o podłogę, traci nad sobą kontrolę i wyzwala w sobie Hulka. Nagle Hulk znika w błysku teleportacji i pojawia się w nieznanym sobie miejscu. Stojąc na środku futurystycznej areny okazuje się, ze przyjdzie mu brać udział w intergalaktycznej odmianie gladiatorów. Cała sytuacja nie podoba się Rickowi, który głośno protestując, przez co obrywa po głowie od Mistrza Uniwersum, siłacza posiadającego jeden z Infinity Gems dający mu nielimitowaną potęgę. To w zupełności wystarczyło, aby wzniecić u Hulka gniew i niepohamowaną rządzę zniszczenia. Rzuca się on zatem na panującego mistrza, który jednak nadspodziewanie łatwo rozprawia się z przybyszem z Ziemi. Wystarczyło przemienić Hulka z powrotem w człowieka i Banner oraz Rick zostali odesłani na trybuny.

Wówczas speaker przedstawia kolejnych pretendentów rodem z Ziemi. Okazuje się, że w celach na swoją kolej oczekuje Thing, Doc Samson oraz Juggernaut! Ten ostatni nie czekając na nic, rusza w furii na Mistrza, który okazuje się twardym rywalem. Do walki włączają się po kolei kolejni wojownicy, lecz ani Thing, ani Doc Samson nie są w stanie przeciwstawić się panującemu championowi. Zniesmaczony mistrz postanawia zniszczyć świat swoich przeciwników. Oczywiście Banner nie może pozwolić na taki obrót spraw. Rick zgłasza zatem go do ponownej walki. Banner podejmuje się szalonego wyzwania i ze spokojem podejmuje rękawice. Rozbawiony mistrz nie zauważa zwinnej małpki, która wykrada mu Infinity Gem of Power. Wówczas uderzony Banner przemienia się w Hulka. Przejmując Infinity Gem of Power od małpki, rusza na swojego rywala i spokojnie go pokonuje przy pomocy Kung Fu! Eks-chempion nie mogąc się pogodzić z porażką, próbuje za wszelką cenę odzyskać tytuł. Nie podoba się to jednak sędziom, którzy, wykorzystując jego obecne osłabienie, dyskwalifikują go i oskarżają za groźby podbicia i zniszczenia innych światów.

Po tym wszystkim, Ziemscy bohaterowie zostają odesłani z powrotem na Ziemię, jak gdyby nigdy nic, a Infinity Gem of Power zostaje przekazany w ręce Fantastycznej Czwórki.

[Uwaga: W komiksie znajduje się również krótka, humorystyczna historyjka ze stajni Mini Marvels, autorstwa Chrisa Giarrusso. - BB]

Autor: Buck10

Galeria numeru

Marvel Adventures Hulk #12 Marvel Adventures Hulk #12

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2020 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.