Avalon » Serie komiksowe » Marvel Adventures Hulk » Marvel Adventures Hulk #15

Marvel Adventures Hulk #15

Marvel Adventures Hulk #15

"Following The Leader"

Postacie
Zapowiedź

[w przygotowaniu]

Cytat

Leader: "You will be following the Leader."

Streszczenie

Nowy York, siedziba główna Organizacji Narodów Zjednoczonych. Właśnie trwała jedna ze zwyczajnych, nudnych i małoznaczących sesji, kiedy nagle do sali obrad w towarzystwie żołnierzy wpadł zielonoskóry mężczyzna z wielką głową, tytułujący się Liderem. Ów Leader wszedł na mównicę i zapowiedział do kamery, że sam może zapewnić światu pokój i złotą erę. Wystarczy tylko, że wszyscy światowi przywódcy uznają go swoim władcą i oddadzą mu cześć. Przy okazji okazało się, iż Leader poprzez dotyk może kontrolować umysły, a to tłumaczy obecność żołnierzy ONZ, którzy spełniają wszystkie jego rozkazy.

W tym samym czasie, po drugiej stronie miasta. Bruce, Rick oraz ich małpka właśnie oglądają w telewizji samochwalcze orędzie Leadera. Banner postanawia interweniować, ponieważ zielony kolor skóry terrorysty wskazuje, że ma to coś wspólnego z promieniowaniem gamma. Trójka naszych bohaterów udaje się do metra, aby jak najszybciej dotrzeć do siedziby ONZ. Jednakże w czasie podróży ich wagon został zaatakowany przez dziwne, gumiaste, różowe istoty. Banner szybko przekształcił się w Hulka i zaczął walczyć z agresorami, ale nie był już w stanie uratować Ricka przed porwaniem. Po skończonej walce, zielony olbrzym ruszył w ślad za uprowadzonym przyjacielem i dotarł tuż pod siedzibę ONZ. A więc atak różowych istot i porwanie Ricka musi mieć jakiś związek z Leaderem.

Siedziba główna ONZ. Rick został doprowadzony przed oblicze czekającego już Leadera. Jak się okazało, to tak naprawdę Samuel Sterns, którego nasi bohaterowie spotkali w poprzednim odcinku w laboratorium profesora Trimpe. Wir, który wówczas wyssał gamma-energię z Hulka, w końcu wydzielił ją z powrotem i napromieniował nic nie podejrzewającego sprzątacza, wskutek czego Sterns zmienił się w zielonego gamma-mutanta z wielką głową, zyskał ograniczone zdolności telepatyczne oraz wielką inteligencję. Używając swojej nowo nabytej super mądrości oraz sprzętu znajdującego się w laboratorium, wyprodukował on sobie armię gumowych, różowych kolosów, które nazwał Humanoidami. Teraz Leader porwał Ricka, żeby zwabić Hulka i przejąć nad nim kontrolę, gdyż był zafascynowany jego potęgą. I jego plan powoli się spełniał, gdyż zielony olbrzym właśnie pojawił się pod siedzibą ONZ. Żołnierze pilnujący wejścia nie byli w stanie powstrzymać Hulka i wkrótce wdarł się on do sali obrad, w której znajdowali się Leader oraz Rick. Sterns dotknął zielonego olbrzyma i spróbował przejąć nad nim mentalną kontrolę, ale jego moc nie zadziałała na Hulka. Wtedy w panice wezwał na pomoc swoich Humanoids. Hulk, z doświadczeniem zdobytym w czasie pierwszej walki, wie już, że gumowe ludziki są niemal niezniszczalne, więc zamiast wdawać się w konfrontację, łapie Leadera, Ricka oraz małpkę i wyskakuje przez okno. Tuż za nim, na ulice Nowego Yorku, wysypała się armia różowych kolosów i podążyła w ślad za zielonym olbrzymem.

Znacznie później, znacznie dalej. Hulk zwabił Humanoids do laboratorium profesora Trimpe i razem z Rickiem zastawił tam na nie pułapkę. Nasi bohaterowie uruchomili międzywymiarowy wir, który wciągnął różowe kolosy w nieznane, a przez przypadek również i Leadera. Hulkowi, Rickowi oraz ich małpce nic się nie stało, a po zagrożeniu nie było ani śladu. Ponownie wszystko dobrze się skończyło.

Tymczasem, w głównej siedzibie ONZ. Wszyscy urzędnicy i żołnierze kontrolowani do tej pory przez Leadera odzyskali swoją świadomość.

[Uwaga: W komiksie znajduje się również krótka, humorystyczna historyjka ze stajni Mini Marvels, autorstwa Chrisa Giarrusso. - BB]

Autor: Black Bolt

Galeria numeru

Marvel Adventures Hulk #15 Marvel Adventures Hulk #15

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2020 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.