Avalon » Serie komiksowe » X-Men Prime » X-Men Prime

X-Men Prime

Postacie
Cytat

Profesor X - "The truth of the matter, my X-Men, is that we would be insane not to fight for a better world. Because, heaven help us if this is our future. Heaven help us all."
Wolverine - "Amen to that, bub."

Streszczenie

Dwa tygodnie temu Jean Grey-Summers razem ze swymi przyjaciółmi z X-Men była świadkiem końca świata. O dziwo, chwilę później wszystko powróciło do normalności, albo przynajmniej tak się wydaje. Teraz Jean przeszukuje ogród posiadłości Xaviera w poszukiwaniu pewnej bliskiej jej osoby. Wychodząc z krzaków, Wolverine oznajmia jej, że życzy sobie, by zostawiono go w spokoju. Dopóki Sabretooth będzie mieszkał w Szkole, jego noga tam nie postanie. Jean próbuje mu wytłumaczyć, że pod jego nieobecność Creed czyni powolne postępy, ale Logan nie chce słuchać. Oświadcza, że jeśli będą go potrzebować, wiedzą gdzie szukać po czym rozpływa się w mroku nocy. Jean nie jest najbardziej wystraszona tym, że zniknął tak nagle, ale tym, że nie wyczuwa jego psionicznej pozostałości, zupełnie jakby w ogóle go nie było.

Szkoła. Profesor X wypytuje Bishopa o jego ostatnie ataki koszmarów, które zaczęły się po powrocie z przeszłości. Jego rozmówcy bardziej przypomina to zamazane wspomnienia niż sny. Widzi siebie wędrującego, starzejącego się i obserwującego bestialskie mordy na setkach tysięcy ludzi. Widzi swoje spotkanie z X-Men, którzy nie byli X-Men i poświęcili wszystko na jego prośbę w nadziei na lepszy świat. Bishop pyta Xaviera, czy nie popada w szaleństwo. Charles wątpi w to, twierdząc, że jest to raczej wynik stresu spowodowanego podróżowaniem w czasie. Nie sądzi też, że te sny są wspomnieniami. Mogą za to być ostrzeżeniem przed rzeczami, które mają nadejść.

Nowy Jork, Yonkers. Młody człowiek nazwiskiem Dennis Hogan kontynuuje swoją krucjatę w poszukiwaniu Salem Center. Słyszał, że w tym miasteczku mieszka człowiek, który pomoże mu rozwiązać jego problemy. Już niedługo tam dotrze, ale teraz potrzebuje odpoczynku. Chowając swoją prawą, pokrytą zielonymi łuskami rękę do kieszeni, mutant wchodzi do baru.

Siedziba telewizji CNBC. Trish Tilby przygotowuje się do swojego wystąpienia, choć wciąż nie jest pewna, czy powinna to robić. W ręce trzyma teczkę z materiałami na temat Wirusa Spuścizny, materiałami, które oficjalnie potwierdzą jego istnienie. Pytaniem jest, czy Trish jest gotowa splamić swoje ręce krwią, która na pewno poleje się po przekazaniu tej informacji.

Tama w pobliżu fabryki Sentineli w Wyoming. Forge właśnie rozbraja bombę, którą podłożyła Mystique aby zalać kompleks, jednak sama sprawczyni zdołała mu uciec. Havok i Polaris są zajęci ewakuacją robotników, jednak Val Cooper jest na tropie sabotażystki. Raven ucieka przez pobliskie jaskinie, pewna, że uda się jej wymknąć. Nagle na jej drodze staje jakaś postać, i mówiąc: "Zaczęło się", powala kobietę. Po chwili Val oznajmia swoim partnerom przez interkom, że odnalazła nieprzytomną kobietę.

Szkoła. Beast i Cyclops przygotowują posiłek i rozmawiają o Gambicie, który wciąż jest nieprzytomny po pocałunku z Rogue. Podążając z obiadem do czuwającej przy nim Storm, mężczyźni wpadają w korytarzu na Bishopa, który nie wygląda przyjaźnie. Nazywając ich rzeźnikami i zbrodniarzami, atakuje z furią. Scott i Hank są zaskoczeni, ale odpierają napaść, próbując uspokoić napastnika. Dopiero gdy Cyclops go nokautuje, Bishop dochodzi do siebie, nie rozumiejąc, co się stało.

Yonkers. Podczas, gdy w telewizji zapowiadają wydanie specjalne wiadomości, Dennis Hogan kończy posiłek chcąc wyjść jak najszybciej. Czuje, jak jego całe ramię zmienia się i boi się reakcji ludzi na widok mutanta. X-Men są jego jedyną szansą.

Dawne tunele Morlocków. Bezdomny lump Jim Davis podąża na spotkanie śmierci. Śmierci z rąk dziewczyny, z której ciała wystają zdeformowane kości. Kiedyś była dzieckiem o imieniu Sara, ale choć było to niedawno, dla niej od tej chwili upłynęło dwadzieścia lat. Teraz woli, by mówiono na nią Marrow. Dziewczyna przygotowuje się do odprawienia Ceremonii Światła, która przywoła pierwszego spośród jej braci Morlocków, a żaden człowiek nie ma jej prawa oglądać. Chyba, że jest martwy.

Szkoła. Beast i Cyclops zachęcają Bishopa by odpoczął, ale ten nie zgadza się. Wie, że wraz z każdym snem nadejdą znów tajemnicze koszmary i żąda od McCoya aby kontynuował testy. Hank zanosi czuwającej nad Gambitem Storm posiłek i wraca do swojego laboratorium. Tymczasem Ororo spogląda ze smutkiem na Remy'ego, którego stan nie wykazuje oznak poprawy. Storm zastanawia się, co się dzieje w jego umyśle i w umyśle Rogue, która najwyraźniej odkryła jakiś mroczny sekret w jego pamięci. Sekret, który przeraził ją tak, że zdecydowała się na jakiś czas odejść.

Dyskoteka gdzieś na Florydzie. Iceman obserwuje bawiącą się Rogue, podziwiając jej sposób tłumienia smutków. Dziewczyna budzi niezwykły entuzjazm innych mężczyzn i sytuacja zaczyna wymykać się spod kontroli. Mała tafla lodu wytworzona przez Bobby'ego uspokaja imprezowiczów i para schodzi z parkietu. Tymczasem w telewizji zaczyna się wydanie specjalne wiadomości. Trish Tilby informuje o dowodach na istnienie zabójczego Wirusa Spuścizny rozpylonego w atmosferze przez terrorystę o imieniu Stryfe. Choć początkowo choroba atakowała tylko mutantów, zostało stwierdzone, że przerzuciła się również na ludzi. Audycję obserwują Jubilee, Husk i Synch, którzy natychmiast wzywają swoich przełożonych. Trish kontynuuje, mówiąc o śmierci na wirusa Jamiego Madroxa, członka rządowej drużyny mutantów. Na wieść o tym senator Robert Kelly wzywa Forge'a i Valerie Cooper. Na Wyspie Muir Moira McTaggert i Rory Campbell słuchają jak Tilby wyjawia, że to Moira jest pierwszym człowiekiem zakażonym wirusem i zastanawiają się, co zrobić. W Yonkers Denis Hogan zbiera się do wyjścia i słyszy rozmowę grupki młodych ludzi, którzy są ciekawi, czy choroba zniknie gdy zginą wszyscy mutanci. Jeden z chłopaków zastanawia się, dlaczego rząd nie wyznacza nagród za głowy zabitych mutantów. Słysząc to, Hogan wybiega w pośpiechu. Na jego nieszczęście awanturnicy zwracają na to uwagę i zaczynają podejrzewać, czy nie był on aby jednym z odmieńców.

W Szkole X-Men starają się pocieszyć załamanego Beasta, który jest zrozpaczony faktem, że jego dziewczyna ich zdradziła. Scott i Warren mówią mu, że prędzej czy później wszystko musiało się wydać, ale Hank nie chce słuchać i wychodzi. Obawiając się wybuchu paniki, Profesor X prosi Cyclopsa aby odnalazł Cable'a. Nagle jego i Psylocke dosięga wstrząs psioniczny. X-Men przygotowują się do odparcia ataku, ale Xavier uspokaja ich. To tylko psycho-emancja innego telepaty. Dziwne jest to, że ten telepata właśnie wszedł w atmosferę Ziemi i że jego wzór jest najsilniejszy z jakim Charles się dotąd zetknął.

W Szwajcarii groteskowy człowieczek o imieniu Blaquesmith obserwuje spadającą z nieba postać. To Nate Summers, który właśnie przeskoczył z innej rzeczywistości. Blaquesmith zastanawia się, czy będzie on równie potężny jak ci, których przybycie wykrył wcześniej.

Anglia. Na progu domu Gayle Edgerton, byłej dziewczyny Chambera, staje Emplate, który chce się koniecznie z nią zobaczyć. Jego perswazja przemawia do służącego i Niles wprowadza go na pokoje. Gayle atakuje intruza pogrzebaczem, ale nie robi to na nim wrażenia. Emplate chce porozmawiać o Jonothonie.

Dennis Hogan biegnie polami w kierunku Salem Center. Nie zwalnia i nie ogląda się za siebie, czując, że ludzie z baru podążają za nim. W końcu potyka się i upada. Zrozpaczony zaczyna krzyczeć, że zasługuje na swoją szansę i chce tylko spokoju. Na jego nieszczęście, prześladowcy nie zamierzają zostawić go w spokoju. Szydząc z niego, zbliżają się powoli. Jedyna dziewczyna w grupie pyta go, jakie mutacyjne moce posiada. Przerażony Dennis zmienia się. Jego skóra staje się zieloną łuską. Przerażeni i obrzydzeni ludzie zaczynają go bić i kopać.

Na werandzie Szkoły profesora dosięga psycho-wołanie o pomoc. Widzi Dennisa uciekającego przed ludźmi. Każe towarzyszącej mu Storm natychmiast ruszać na pomoc i zabrać go ze sobą. Telepatycznie wzywa też innych X-Men.

Murderworld - dawna kwatera Arcade'a, teraz w posiadaniu X-Force. Cable przeprowadza trening swojej drużyny a Domino obserwuje ich z pokoju sterowniczego. Nagle przed nią pojawia się hologram Arcade'a, który radośnie oznajmia, że cały kompleks jest zaminowany i eksploduje za minutę. Dokładnie 50 sekund później wszystko wybucha. Na szczęście X-Force zdążyli się ewakuować. Do zastanawiającego się, co robić Cable'a podchodzi Cyclops, który właśnie przybył. Nathan chętnie przyjmuje jego propozycję powrotu do Szkoły.

Wyoming. Nie zauważając dziwnego wyrazu twarzy Havoka, Polaris informuje Forge'a, że razem ruszają tropem tajemniczego napastnika Mystique. Czejen każe im czekać aż on zabezpieczy pojmaną. Wychodząc na spotkanie Val zastaje ją klęczącą na ziemi w rozpaczy. Kobieta oznajmia mu, że Raven udawała nieprzytomną i uciekła. Wiedząc, że Val, którą znał nigdy by się tak nie załamała, Forge ogłusza kobietę, którą okazuje się być Mystique. Po chwili z jaskini wychodzi prawdziwa Val, którą zaskoczyła szybkość gojenia się ran zmiennokształtnej. Tajemniczy napastnik zniknął. Forge wzywa Polaris, która obserwuje zwijającego się z bólu Alexa. Nagle tama eksploduje. Cooper jest wściekła na Forge'a, który stwierdza, że musieli przegapić drugą bombę. Dołącza do nich Lorna, która wyłowiła nieprzytomnego Havoka z wody. Wie też, co się stało - Alex utracił kontrolę nad swoją mocą.

Genosha. Shadowcat, Douglock i Peter Wisdom razem z najstarszym żyjącym mutem nazwiskiem Edgerton przeszukują dom zmarłego genoinżyniera. Mają nadzieję znaleźć tu coś na temat tajemniczej broni używanej do uśmiercania mutów na odległość. Edgerton odnajduje w biurku Moreau dokumenty, w których zawartość nie może uwierzyć, jednak jego towarzyszom nie jest dane ich przeczytać. Obserwujący wszystko na monitorze Sugar Man nie został wykryty przez dwadzieścia lat i chce, aby tak pozostało. Naciska przycisk i Edgerton ulega samozapłonowi. Po chwili po nim i dokumentach pozostaje kupka popiołu.

Avalon. Czwórka Akolitów w skafandrach kosmicznych wychodzi w przestrzeń. Ich dowódca - Colossus - prowadzi ich w kierunku obiektu, który niedawno wykryli na ścieżce stacji. Wszelkie analizy nie dały wyników, więc przywódca wyznawców Magneto - Exodus - nakazał sprowadzić obiekt na pokład. Teraz spogląda na swoich ludzi obserwujących akcję i uspokaja ich obawy mówiąc, że jest to znak, zwiastun nowej ery. Obserwująca go w milczeniu Amelia Voght ma inne zdanie, ale milczy. Tymczasem ekipa dociera do obiektu, który okazuje się być bryłą lodu o średnicy 40 metrów. Obawiając się o bezpieczeństwo stacji, Rasputin nakazuje Rusty'emu zniszczyć asteroid. Gdy Collins zaczyna nagrzewać lód, wyczuwa z drugiej strony odpowiedź. Ku zdumieniu Akolitów, w środku skały tworzy się kontur człowieka, który zdradza oznaki życia.

Tunele. Klęcząca pośrodku rozstawionych świec Marrow rozpacza, gdyż jej mistrz nie przybył. Nagle z ciemności dobiega ją szept i czyjaś ręka gasi płomyk. Futrzasta postać oznajmia, że po prostu raziło ją światło. Sara pyta, czy przybył aby poprowadzić swoje dzieci. Mistrz oświadcza, że widzi tylko jedno z nich, ale Marrow zapewnia go, że inne czekają na rozkaz. Spoglądając na owoc swojej pracy, doktor Henry McCoy po raz drugi, odkąd przybył do tego świata dwadzieścia lat temu, jest szczęśliwy.

Profesor X i Storm podążają niesieni wiatrem w kierunku katowanego na śmierć Dennisa. Wyczuwając, że mutant umiera, Xavier wchodzi do jego umysłu. Czuje, jak napastnicy łamią mu kości, słyszy ich obelgi i splunięcia i czuje jak krew wypływa powoli z ran Hogana. Jednak zamiast bólu ostatniego uderzenia jest już tylko pustka i Charles Xavier wie, że nie zdążyli. Jego psychiczna manifestacja klęczy przy umierającym mutancie, widząc jak napastnicy wskakują do auta i odjeżdżają, zadowoleni ze swego postępku. Chwilę później X-Men docierają do Dennisa leżącego tuż przy tablicy oznajmiającej początek Salem Center. Ostatkiem sił Hogan pyta, czy są tymi, których szukał i stwierdza, że wiedział iż może na nich liczyć. Profesor oznajmia, że chłopak odszedł i prosi niebo o pomoc, jeśli tak ma wyglądać świat, w którym będą żyć.

Autor: Christoff

Galeria numeru

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.