Avalon » Serie komiksowe » X-Men Omega » X-Men Omega

X-Men Omega

X-Men Omega

"...endings"

Postacie
Streszczenie

Cytadela Apocalypse'a. Poturbowany Magneto stoi wśród ludzkich czaszek wypełniających salę tronową En Sabah Nura. Choć jego wrogowie torturują go i upokarzają od wielu godzin, jest daleki od poddania się. Holocaust, syn Apocalypse'a' przekonuje go, by w końcu obudził się ze swego pełnego uśmiechów i uścisków dłoni snu i przejrzał na oczy. Magnus odpowiada, że już się przebudził z wściekłością i pragnieniem zemsty na nich. Dawno temu ślubował pewnemu człowiekowi, że będzie walczył o jego ideały aż do śmierci. Na te słowa Holocaust powala go swym ciosem na ziemię i oznajmia mu, że jego czas minął. Nadszedł czas Apocalypse'a. Rozparty na swym tronie Lord dostrzega w oczach więźnia, choć głęboko ukrytą, świadomość porażki. Aby go jeszcze bardziej pognębić, wyjawia mu, że pułapka na X-Men jest już zastawiona. Magnus nazywa go głupcem, jeśli sądzi, że zespół ryzykowałby utratą wszystkiego tylko z jego powodu. Apocalypse nie liczy na to. Gdy Shadow King wysondował mózg Bishopa, odkrył istnienie innego świata, świata wolnego od rządów En Sabah Nura. Celem Magnusa było przywrócić ten zniszczony porządek, ale Apocalypse jest w stanie to uniemożliwić. Jedyna rzecz umożliwiająca podróż w czasie, odłamek kryształu M'kraan, który zdążył się zregenerować w duży kamień, znajduje się w centrum fortecy i jest strzeżony przez całą jej załogę. X-Men przybędą by go odzyskać i umrą, a Apocalypse zwycięży.

Wejście do cytadeli. Angel oznajmia strażnikom, że przybył by zobaczyć się ze swoją partnerką Karmą. Ponieważ nie chcą go przepuścić, zabija ich. Z tyłu wywołuje go jeden z Infinites, ale Worthington strzela, zanim tamten jest w stanie coś zrobić. Dopiero teraz Warren rozpoznaje zamienioną w cyborga Xi'an. Umierając, dziewczyna przeprasza go za to, że dała z siebie wydrzeć wszystkie sekrety, nie biorąc nic w zamian. Angel ma zamiar wydrzeć za to zapłatę z Mrocznego Lorda.

W pobliżu Zagród Hodowlanych prowadzeni przez Rogue X-Men przechodzą przez portal Blink. Ku swemu zaskoczeniu, zamiast setek zmutowanych żołnierzy znajdują tylko ruiny laboratorium i ogłuszonego człowieka-bestię. Doprowadzony do przytomności McCoy przyznaje, że był szefem tego kompleksu, ale więźniowie zbuntowali się i uciekli pod przywództwem jednookiego.

Cyclops i Jean Grey prowadzą zbiegów w kierunku New Jersey, gdzie zamierzają przekroczyć rzekę i uciec z terytorium Apocalypse'a. Nie wiedzą, że ich śladem podąża spragniony zemsty Havok.

Stojący przed cytadelą X-Men obserwują, jak Angel szybuje w powietrzu unikając krzyżowego ognia Infinites. Do pasa ma przyczepione ładunki wybuchowe. Z nieludzką zręcznością unika pocisków, lecąc na spotkanie śmierci. Jego celem jest generator pola siłowego chroniący cytadelę. W końcu dociera do niego i po potężnej eksplozji bariera chroniąca fortecę znika. Dzięki temu poświęceniu nowy gracz wkracza na szachownicę. Nathan Summers wślizguje się do środka.

Sala tronowa. Rex i Shadow King informują Apocalypse'a, że południowo-zachodnia część królestwa właśnie przestała istnieć. Wysoka Rada Ludzkości zdołała odpalić swoje pociski atomowe ze środka Ameryki. Południowy Zachód to teraz radioaktywny krater. Magneto rozpacza z powodu śmierci milionów istnień, ale Apocalypse mówi mu, że to dopiero początek. W odwecie nakazuje uaktywnić siatkę ochronną Muru Morskiego na Atlantyku. Europa przestanie istnieć. Mroczny Lord chciał utrzymać Magnusa przy życiu tak długo, aż zobaczy śmierć swoich ludzi, lecz jest zmuszony zmienić plany. W chwili, gdy zamierza mu zadać śmiertelny cios, dosięga go ręka kogoś innego. To Nate przybył właśnie z odsieczą. Magnus rozpoznaje w nim potężnego mutanta, którego Forge obiecał mu dostarczyć. Chłopak radzi mu uciekać, ale wobec połączonych sił Apocalypse'a i Holocausta Magneto staje u jego boku.

Sala kryształu, poniżej sali tronowej. Nagle otwiera się kilka dziur w przestrzeni i kierowani przez Beasta X-Men błyskawicznie likwidują strażników. Naprzeciw nich stoi ogromny teraz kryształ, a w nim Destiny dostrzega obrazy z innej rzeczywistości. Teraz wie, że wszystko o czym mówił Bishop było prawdą. Jej zadaniem jest z pomocą Illyany wysłać go do przeszłości, by wszystko naprawił. Quicksilver chce wybrać drużynę, która miałaby ich eskortować, ale Irene mówi, że tylko ich trójka jest w stanie podróżować, gdyż tylko oni nie mają swych odpowiedników w tamtej rzeczywistości. Słysząc, że jego siostra nie będzie żyła w odtworzonym świecie, Colossus wpada w rozpacz. Naradę przerywa trzask szkła. To Nate i Holocaust wypadają z sali tronowej ciągle walcząc. Rogue krzyczy do chłopaka, żeby odstąpił, gdyż nie da rady przeciwnikowi, ale spływający z góry Magneto każe jej zostawić Nate'a w spokoju. Zajmując Holocausta daje im czas. Podniesiona na duchu obecnością męża Rogue prosi, by powiedział im, co robić, ale Erik stwierdza, że tym razem nie może podejmować decyzji za innych. Potrzebują pomocy Illyany i Magnus pyta ją, czy zgadza się jej udzielić. Dziewczynka pyta, czy ten inny świat będzie miejscem bez Sugar Manów; miejscem, gdzie małe dziewczynki mogą żyć w spokoju. Erik mówi, że jest o tym przekonany. Illyana każe mu dać słowo, ale Colossus przerywa, mówiąc, że nie można tego obiecać. Bishop zgadza się z nim, ale obiecuje jej, że będzie to świat nadziei; świat, w którym dzięki ciężkiej pracy będzie można osiągnąć pożądany przez nią spokój. Illyana stwierdza, że woli nadzieję od tego, co jest na tym świecie. W tym momencie atakują żołnierze Apocalypse'a. Destiny, Bishop i Illyana wchodzą do kryształu, podczas gdy pozostali bronią go przed zniszczeniem. Colossus krzyczy do Magneto, że jeżeli wysłanie jego siostry na śmierć okaże się błędem, będzie go ścigał przez wszystkie światy.

Most Brooklyński. Jean Grey wyczuwa, że Rada Ludzkości właśnie odpaliła bomby. Chcąc je powstrzymać, rozpościera nad miastem telekinetyczną tarczę, zdążając jednak przepuścić skaczącego na spadochronie Logana.

Holocaust trafia Nate'a potężnym ciosem w brzuch i szydzi z niego, pytając, dlaczego sądził, że może stawić czoła jego ojcu. Odpowiedzią jest setka psionicznych pocisków z czystej nienawiści. Chłopak dziękuje krzyczącemu z bólu przeciwnikowi za rozgrzewkę.

Armageddon za trzydzieści minut. W ogniu bitwy Sugar Man, ukrywający się dotąd w bucie Colossusa, przemyka się w kierunku kryształu. Wiedząc, że jego sprawa jest przegrana, nie ma zamiaru oglądać zakończenia i wskakuje do środka przez nikogo nie zauważony. Tymczasem Rasputin wpada w amok. Krzyczy, że chce umrzeć przy boku swojej siostry zamiast wysyłać ją na śmierć i zaczyna przedzierać się w kierunku kryształu. Na jego drodze staje Iceman, ale Peter rozbija go na kawałki, wiedząc, że dojdzie do siebie. Przed nim staje Gambit, mówiąc, że żeby przejść dalej, będzie musiał go zabić.

Destiny przeszukuje linie czasu, przedzierając się coraz głębiej w przeszłość. Wreszcie znajduje właściwy moment i prosi Illyanę, by zrobiła co do niej należy. Dziewczynka nie wie jak, nigdy nie posiadała żadnych mocy. Irene każe jej po prostu zamknąć oczy i wyobrazić sobie, że potrafi a M'kraan zrobi resztę za nią. Po chwili przed Bishopem pojawia się portal. Mężczyzna przechodzi na drugą stronę.

Armageddon za dwadzieścia pięć minut. Moira i Bolivar Trask obserwują, jak siatka obronna Apocalypsa przekształca się w siatkę zaczepną. Atak jest błyskawiczny. Po kilku chwilach z Anglii zostaje tylko popiół.

Armageddon za dwadzieścia minut. Apocalypse obserwuje koniec ludzkości i zastanawia się, czy jego machinacje nie wzmocniły owcy razem z wilkiem. Wszystko wskazuje na to, że ludzie zabiorą mutantów ze sobą. Jego rozmyślania przerywa przybycie Magneto i Rogue. Mroczny Lord jest zdziwiony, że jego były więzień powrócił, gdyż uważał go za tchórza. Magnus oznajmia mu, że jego czas minął. Cała jego teoria o przetrwaniu najsilniejszych była tylko pretekstem do przejęcia władzy. Takie same brednie słyszał z ust hitlerowskich zbrodniarzy, którzy jednak przegrali wojnę. Teraz czas na Apocalypse'a. Magneto przywołuje sobie zbroję i rusza do ataku. Powstrzymuje go krzyk Rogue. Z cienia wychodzi Guido z Charlesem Lehnsherrem, proszącym by siłacz nie robił mu krzywdy.

Armageddon za piętnaście minut. Weapon X ląduje w pobliżu Jean, jednak zbyt daleko. Może tylko patrzeć, jak Havok zakrada się z tyłu i trafia ją w plecy swym strumieniem energii. Alex ze śmiechem oznajmia swemu znienawidzonemu bratu, że jednak mają coś wspólnego - pociąg do zdradzieckich rudzielców. Teraz ma zamiar rozprawić się z nim. Cyclops oznajmia mu, że właśnie zabił jedyną osobę, która mogła ich uchronić przed bombardowaniem. Z rozpaczą pyta, czy umieranie to jedyna rzecz, którą zrobią razem. Odpowiedzią jest kolejny strumień plazmy, który zabija Scotta Summersa. Alex staje triumfalnie nad zwłokami brata, ciesząc się, że w końcu jest górą. Nie zależy mu już na życiu, ważne jest, że do niego należało ostatnie słowo. W tym momencie przebijają go pazury Logana, który w końcu przedarł się na pole bitwy. Konająca Jean dziękuje mu, że jest przy niej i mówi, że zawsze go kochała. Obejmując umierającą, Logan przypomina sobie legendę o feniksie, ptaku odradzającym się z popiołów. Na jego nieszczęście Jean nim nie jest.

Armageddon za dziesięć minut. Bishop ląduje w przeszłości w momencie, kiedy Legion zamierza się do śmiertelnego ciosu a Charles Xavier chce zasłonić Erika Lehnsherra własnym ciałem. Biegnie w ich kierunku, ale zatrzymuje go ktoś. On. Młodszy o dwadzieścia lat Bishop.

Armageddon za osiem minut. Korzystając z bitewnego zamieszania, Beast ogłusza pilnującego go Morpha i wskakuje do teleportera. Śmieje się do nie mogących go zatrzymać X-Men, i krzyczy, że udaje się do świata marzeń. Quicksilver podbiega do konsolety, ale nawet on jest zbyt wolny, by zatrzymać McCoya. Zdąża jedynie ją przeprogramować. Najgorsze jest to, że celem ich byłego jeńca był sam środek kryształu M'kraan.

Armageddon za pięć minut. Colossus całkowicie traci zmysły i biegnie jak szalony w kierunku kryształu. Shadowcat staje na jego drodze, będąc pewną, że jej nie skrzywdzi. Dlatego nie fazuje. Piotr przebiega po niej, miażdżąc ciało kobiety. Dopiero świadomość tego, co zrobił sprawia, że opamiętuje się. Wyje z rozpaczy, prosząc żonę, by go nie opuszczała. Trafiając go potężnym pociskiem, Gambit gwarantuje mu, że zaraz do niej dołączy. Obrażenia Rasputina są tak wielkie, że wraca do ludzkiej formy i pada na ziemię. W tym momencie z kryształu wychodzi Illyana, oznajmiając, że udało im się przesłać Bishopa. Przerażona dziewczynka patrzy na umierającego brata. Quicksilver unosi ją z dala od nadciągających strażników. Przeprasza małą i pyta, co Piotr powiedział. "Powiedział, że się boi" - odpowiada Illyana, i mówi, że ona też.

Armageddon za cztery minuty. Rogue absorbuje moc Guido, powodując, że mężczyzna traci całą wchłoniętą energię, kurcząc się. Teraz żona Magnusa oddaje mu to, co zabrała, przebijając nim ścianę i przytula swego odzyskanego syna.

Apocalypse, którego Magneto wypuścił, idzie korytarzem ściskając w dłoni odłamek kryształu M'kraan. Zamierza otworzyć sobie przy jego pomocy portal, którym ucieknie do innej rzeczywistości. Z ciemności wychodzi Nate i wyrywa mu kryształ z ręki. Apocalypse pyta, czy ma coś do powiedzenia na swój pogrzeb. "To za Forge'a!" - krzyczy chłopak atakując z furią.

Armageddon za trzy minuty. Bishop ogłusza swe młodsze wcielenie i przedziera się do Legiona, krzycząc do niego po imieniu. David odwraca się zaskoczony, a Lucas rzuca się na niego, odciągając go od Lehnsherra. Legion nie ustępuje, mówi Bishopowi, że ten nie wie, co stanie się dzięki temu w przyszłości. Bishop wie. Wbija w siebie jego psioniczne ostrze, tworząc psychołącze. Dzięki temu David poznaje konsekwencje swoich działań. Wie już, co wydarzyłoby się, gdyby nie interwencja obcego. Jednocześnie nagromadzona energia jest przekazywana Bishopowi, a ten oddaje ją Hallerowi z morderczym skutkiem. Konsumowany przez własną moc Legion szepcze, że chciał dobrze. Bishop wie o tym, ale widział koszmar, który wywołały te dobre intencje. Teraz David płaci cenę własnej głupoty. Legion znika a wraz z nim Bishop z przyszłości, która nigdy nie zaistnieje. Wraz ze śmiercią Hallera znika moc, która utrzymywała czwórkę X-Men w przeszłości i obserwujący całą scenę Storm, Iceman, Psylocke i prawdziwy Bishop zostają wessani do teraźniejszości. Dochodzący do siebie Lehnsherr, Xavier i Gabrielle Haller próbują zrozumieć, co się przed chwilą stało.

Armageddon za dwie minuty. Nate i Magneto przypierają Apocalypse'a do muru, jednak nagły cios zmusza młodzieńca do odstąpienia. Powrócił spragniony zemsty Holocaust. Nate dźga go jedyną bronią, jaką ma pod ręką - odłamkiem kryształu. Gdy broń przebija zbroję Holocausta, wrogów ogarnia strumień energii i obaj rozpływają się w nicości. Tymczasem Apocalypse z łatwością chwyta Magneto i pyta go, dlaczego nie stawia oporu. Erik odpowiada, że po prostu się koncentrował. Potężne pole magnetyczne rozrywa En Sabah Nura na strzępy. Magnus kpiąco przypomina wydającemu ostatnie tchnienie wrogowi o jego doktrynie o przetrwaniu najsilniejszych. Zastanawia się, jak wyglądałby świat, gdyby oni, najsilniejsi spośród mutantów, stali po tej samej stronie.

Minuta do końca świata. Magnus zastaje Rogue i swego syna patrzących z tarasu na niszczoną przez X-Men fortecę. Oznajmia im, że Apocalypse umarł, a wraz z nim jego świat. Żona przypomina mu, że to także ich świat, ale Erik zaprzecza. To nigdy nie był ich czas. Mistrz Magnetyzmu chce teraz spędzić swe ostatnie chwile z najbliższymi. Po raz ostatni wspomina Charlesa Xaviera, który dał mu nadzieję i zmienił jego życie. W tym momencie bomby uderzają.

Autor: Horseman Christoff

Galeria numeru

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2020 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.