Avalon » Serie komiksowe » X-Universe » X-Universe #2

X-Universe #2

X-Universe #2

"Dying Breath"

Postacie
Cytat

Tony Stark: "Our first responsibility is still the mass relocation of the innocents in the cargo craft... None of us ever set up to be avengers."

Streszczenie

Tysiące ludzi, stłoczonych w centrum zniszczonego Londynu, oczekuje na swoją szansę zbawienia. Tylko nieliczni zdradzają obawy i wątpliwości co do oferty, jaką złożył im Michaił Rasputin, lecz i oni czekają, irracjonalnie wierząc, że cała ta wielotysięczna rzesza nie może się mylić i coś w tym musi być.

Na pokładzie krążownika, należącego do prałata Rasputina, ci, którzy mieli zaświadczyć o jego dobrej woli, oczekują na swój los, skrępowani i zamknięci w szklanych tubach. Mogę tylko słychać wrzasków Starka, któremu właśnie w tej chwili maszyny usuwają układ podtrzymujący krążenie.

W innej części statku, Matt Murdock przygląda się Empathowi, przeklinając sztuczne oczy, które otrzymał od swojego pana, a które pozwalają mu widzieć tylko czerń i biel. Ktoś ukryty w cieniu, przypomina mu, że jego rolą jest utrzymywanie chłopaka przy życiu i lepiej by było gdyby się jej trzymał, jeśli plan Rasputina ma zadziałać.

Członkowie Rady również obserwują zgromadzonych ze swej siedziby w ruinach Big Bena. Generał Ross jest zdania, że ci ludzie są zdrajcami swego gatunku i powinno się rozpędzić tłum, jednak Moira i Bolivar Trask zauważają, że byłoby to ryzykowne, gdyż nie mają dość sił, by zapanować nad taką rzeszą. Dyskusję przerywa im nagłe pojawienie się Rasputina, który twierdzi, że ludzkości brakuje jedności, jaka cechuje mutantów, dlatego jest skazana na wymarcie.

Okazuje się jednak, że liderzy ruchu oporu przewidzieli podstęp Rasputina i przygotowali się na wypadek uwięzienia. W układzie podtrzymującym życie Starka dokonano subtelnej zmiany, która przy próbie naruszenia całości spowodowała zwarcie w instalacji krążownika. Gdy tylko otworzyły się kapsuły, więźniowie uwolnili się i przegrupowali. Chociaż osłabiony, doktor Blake natychmiast ruszył na pomoc Starkowi, aplikując zastrzyk z adrenaliny wprost do serca. Terapia poskutkowała natychmiast i już po chwili Tony był w stanie namierzyć pozostawione w broni pluskwy, aby ich śladem poprowadzić grupę do zbrojowni. Podczas gdy większa część oddziału szykuje się do opanowania mostka, doktor Blake wraz z Victorem von Doomem mają udać się z ostrzeżeniem do Rady. Gwen uważa, że to ona powinna towarzyszyć Donaldowi, ale Doom jest tu szefem ochrony, podczas gdy jej nikt nie zna i nikt by jej nie uwierzył. Gdy ci dwaj wyruszają, reszta rozpoczyna atak na mostek, a w tym samym czasie, ludzie na zewnątrz, pod wodzą Bullseye'a, zaczynają walczyć ze zwolennikami Rasputina i ostrzeliwać statki. Załoga zorientowała się, że coś jest nie tak, tuż przed tym, jak Tony Stark wkroczył na mostek. Sam poradził sobie z szeregowcami i dopiero po chwili spostrzegł, że nie ma przy nim Gwen. Gdy się odwrócił, zobaczył ją nieprzytomną w wielkich łapach szarego olbrzyma.

Michaił zakończył już swoje przemówienie i postawił Radę przed wyborem: albo zdadzą się na przyszłość pod jego rządami, albo nie doczekają jej wcale. W tej chwili w drzwiach staje Donald Blake, oświadczając, że ludzkość dokonała już wyboru. Widząc, jak jego statek eksploduje za oknem, Rasputin wydaje rozkaz zabicia członków Rady i w tym samym momencie przez okna wpada oddział cyborgów, będący jego osobistą strażą. Okazuje się, że są to zwykli ludzie i część z nich sprzeciwia się rozkazowi, lecz Michaił ma pełną kontrolę nad ich mechanicznymi ciałami i kieruje ich ruchami. Nagle, seria z latającego pojazdu powala cały oddział. To przybył Doom, który ogłasza, że ludzie nie chcą władzy Czwartego Jeźdźca.

Murdock wciąż trwa na stanowisku przy aparaturze, do której podłączony jest Manuel de la Rocha, oglądając jego konturowy obraz. Wie, że powinien coś zrobić, ale boi się konsekwencji. Niepewnie wyciąga ku niemu rękę, a wtedy Empath chwyta go i przekazuje cały swój ból. Trwa to chwilę, aż w końcu Matt uwalnia się, a następnie laską wyrywa kable od urządzeń podtrzymujących życie. Padając na kolana, błaga Boga o przebaczenie i zrywa opaskę, która miała dawać mu ten drugi wzrok. Zanosi się płaczem, kiedy odkrywa, że przez cały czas była to jego własna zdolność, a Rasputin oszukał go.

Wraz ze śmiercią Empatha, ustają walki w mieście, lecz po chwili wybuchają na nowo, gdy ludzie wspólnie ruszają przeciwko emisariuszom prałata i próbują szturmować transportowce.

Hulk próbuje zaatakować Starka, ale zostaje zaskoczony przez Gwen, która tylko udawała, że straciła przytomność. Oboje myślą, że olbrzym jest mutantem, więc ten wyjaśnia, że jest czymś więcej i próbuje tylko przetrwać, potem wstrząsa całym statkiem i rzuca się do ucieczki. Tony powstrzymuje Gwen przed pościgiem, bo muszą najpierw zająć się rozbrojeniem systemów floty. W tej chwili komputery wyświetlają komunikat o odpaleniu rakiet z Muru Atlantyckiego.

W ruinach Big Bena, członkowie Rady przegrupowują się przed dalszą walką. Ku ich zaskoczeniu, Donald Blake próbuje reanimować jedną z niewolnic Rasputina, jest przecież lekarzem i przysięgał poświęcić się dla ratowania ludzkiego życia. Michail tymczasem stoi w oknie sali konferencyjnej, wyzywając do walki von Dooma. Niespodziewanie, zostaje zaatakowany przez doktora Blake'a, który nazywa go diabłem i oskarża o przyczynienie się do zniszczenia prawdziwego świata. Chociaż jego sumienie lekarza sprzeciwia się, przebija Rasputina swoją laską i wypycha przez okno, wypadając również za nim.

Stark przekazuje reszcie grupy wiadomość o odpaleniu rakiet. W tej sytuacji jedyną nadzieją na ocalenie ludzi jest użycie statków Rasputina, więc Ben i Sue będą musieli poprowadzić ewakuację. Tymczasem Tony przekonuje Hulka, że, jeśli mają przetrwać, potrzebny jest im doktor Banner. Ku zaskoczeniu Gwen Stacy, potwór wraca do ludzkiej postaci. Nie ma czasu na wyjaśnienia i dyskusje, Banner szybko nawiązuje łączność z Susan, by przekazać wytyczne, lecz w tej chwili na mostku pojawia się Doom i członkowie Rady. Rozkazują przerwać akcję ewakuacyjną i przygotować krążowniki do kontruderzenia, póki mają przewagę zaskoczenia. Stark sprzeciwia się, mówiąc, że ich priorytetem zawsze była ochrona cywilów, natomiast Gwen twierdzi, że nigdzie się nie ruszy bez doktora Blake'a. Susan wreszcie opanowała technikę sterowania krążownikiem i przekazuje radosną nowinę Grimmowi, który właśnie przybył. Ben wprawdzie uratował jakieś dziecko, ale został przy tym śmiertelnie ranny. Ponieważ uderzenie nastąpi lada chwila, nie ma czasu na dalsze dyskusje. Dowódcy rozkazują pilotom poderwać krążowniki jak najwyżej, żeby ocalić chociaż tych ludzi, którzy już weszli na statki. Przyciskając do siebie dziecko, które uratował Ben, Susan uruchamia sekwencję: cała naprzód. Gdy tylko armada rusza, nadlatują rakiety i wszystko tonie w oślepiającym blasku.

Autor: High Counsellor Gil Galad

Galeria numeru

X-Universe #2

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2020 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.