Avalon » Serie komiksowe » Darkhold: Pages from the Book of Sins » Darkhold: Pages from the Book of Sins #3

Darkhold: Pages from the Book of Sins #3

Darkhold: Pages from the Book of Sins #3

"No Place like it on Earth"

Postacie
Cytat

Janet (słysząc, jak Wanda mówi w starożytnym języku): "Uh…Do I get to buy a vowel?"

Streszczenie

Wanda Maximoff ma straszną wizję. Pod jej wpływem ulega przemianie rodem z horroru i traci przytomność, gdy do pokoju wchodzi Wasp. Janet każe wezwać doktora Kincaida - widziała Wandę w takim stanie, gdy opętał ją Chthon, a Avengers walczyli z magiem Modredem.

Zapytany kim jest, Modred pokazuje drużynie Vicki swoje wspomnienia - był uczniem na dworze króla Artura. Niechcący uwolnił z Darkhold pożerającego dusze potwora - bestia zabrała duszę jego ukochanej. Aby ją ratować, został sługą Chthona, zapadł w wiekowy sen i obudził się bardzo potężny. Chciał naprawiać świat, ale Avengers wzięli go za przestępcę i wygnali do innego wymiaru. Przenosi wszystkich do Oxfordu i daje radę - walcząc z wielkimi pożeraczami, niech sprawdzają każdy kamień. Znika akurat, gdy Vicki ma wizję - coś dzieje się w Perfection w Południowej Karolinie.

Perfection. Aurora Poule dostaje stronę z Darkhold od karła. Dzięki niej widzi zjawę w pięknej sukni. Oferuje jej taką lub szansę zemsty. Aurora prosi o suknię i dostaje ją. Po rozmowie z przyjacielem, Wallym, dziewczyna wychodzi na miasto, ale szybko przekonuje się, że ludzie dalej wytykają ją palcami i wyśmiewają. Ucieka i wpada na Billy'ego Jacka – chłopaka, który ją zgwałcił. Teraz historia się powtarza. Gdy jest po wszystkim, Aurora powiadamia szeryfa, ale zostaje wyśmiana. Wraca do domu i prosi zjawę o szansę zemsty.

Lider Darkholders każe na razie nie atakować Montesi. Interesuje go stan Wandy.

Dotarłszy do Perfection, grupa Vicki znajduje w domu Aurory stronę z Darkhold, mówiącą o "wielkich pożeraczach". Vicki idzie sprawdzić szkołę, a Sam jedzie do biura szeryfa. Zastaje tam rzeź - jedyny ocalały mamrocze o potworze, który przyszedł ze strony domu Aurory. Wzywa pomoc przed radiostację i wraca do domu. Wpada akurat, gdy Louise atakuje potwór. Nagle gaśnie światło, a gdy zapalają lampę, jest martwy. Zabił go stary znajomy Sama – Sabretooth.

Vicki jedzie windą z dyrektorką, gdy wysiada prąd, a je atakuje stado potworów.

Autor: Demogorgon

Galeria numeru

Darkhold: Pages from the Book of Sins #3

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2020 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.