Avalon » Serie komiksowe » Eternals vol. 4 » Eternals vol. 4 #4

Eternals vol. 4 #4

Eternals vol. 4 #4

"To Slay A God!"

Postacie
Zapowiedź

Czas ucieka, a Eternals ciągle nie mogą się zjednoczyć. Manipulowani przez zdrajcę, kontrolowani przez szpiega, podzielili się na dwa obozy. Jakby tego było mało, obie strony wywołały gniew od dawna uśpionego Celestiala. Do gry wchodzi Tony Stark, który ma dość tego bałaganu. Czy uda się powstrzymać nadciągającą Hordę?

Cytat

Iron Man: "What the hell do you think you're doing?"

Sersi: "Take your people and go. This is no business of yours."

Iron Man: "Okay, let's see... You've engaged in a pitched battle with some kind of giant, freaking intergalactic... thing capable of god-knows-what in a public park. Uhmm... yeah. That is very much my business."

Streszczenie

Najpierw słychać głuche uderzenia w ciemności, później wrota otwierają się i wchodzi Sersi, prosząc go o pomoc. Mówi, że potrzebują młota, bo tamten ma pancerz ze stopu Dewiantów. Nie wie, o czym ona mówi, ale po chwili orientuje się, że to on trzyma młot. Gdy ona odlatuje, wychodzi z ciemności i widzi wielką bitwę pod piramidami. Wszystko jednak zostaje pochłonięte przez eksplozję i w tym momencie Phillip Stoss budzi się z krzykiem.

Vorozheika. Druig i Legba oglądają przedstawienie baletu, który ten pierwszy uznaje za jedno z niewielu udanych dzieł człowieka. Przerywa im generał Stoyanovich, który informuje, że odnalazł poszukiwanego w Brazylii, gdzie pracuje jako cyrkowy zapaśnik. Wódz narodu każe się do niego zaprowadzić.

Antarktyka. Makkari przybył, by podzielić się z Zurasem tym, co usłyszał od Tiamuta, zwanego Śniącym Celestianinem, ten jednak uważa, że to jakieś brednie i Celestianin musi być zepsuty. Makkari jest innego zdania i twierdzi, że doskonale uzupełnia to ich wiedzę, ale Zuras chce usłyszeć opinię Ikarisa. Przysłuchujący się rozmowie Joey dodaje, że powinni wezwać Thenę, bo ona wie wszystko, a Zuras przyznaje mu rację. Makkari zauważa, że nie powinien wprowadzać obcych do obserwatorium w Olimpii, ale ten oświadcza, że nie będzie niczego ukrywał przed swoim wnukiem. Nie wie, że agent Hordy przysłuchuje się ich rozmowie i wyciąga wnioski.

Golden Gate Park, San Francisco. Wściekła Sersi staje przed Złotym Celestianinem i pyta, dlaczego chce zabić Makkariego. Gdy nie dostaje odpowiedzi, zaczyna strzelać energią. Wieści o tym natychmiast dochodzą do S.H.I.E.L.D., a lokalni agenci, zaniepokojeni niedawnymi wydarzeniami, powiadamiają dowództwo. Tony Stark oświadcza, że będzie na miejscu za pół godziny. W tym czasie, biegnący przez ocean Makkari zatrzymuje się nagle i wpada do wody, kiedy Tiamut wchodzi do jego umysłu. Ostrzega, że Sersi zaatakowała go i systemy obronne zabiją ją, jeśli ktoś nie przeszkodzi. Kilka sekund później, Makkari wyłania się z morza gdzieś w Ameryce Południowej i pędzi na północ. Sersi nie zwraca uwagi na ryzyko i atakuje nadal, a w końcu systemy obronne Celestianina odpowiadają wbrew jego woli, a eksplozja rani ją. Makkari pojawia się dokładnie w tym momencie i przenosi ją w bezpieczne miejsce, a gdy Sersi mówi, że chciała tylko go chronić, on odzywa się głosem Celestianina mówiąc, że również nie chce go skrzywdzić. Ponieważ ten sposób komunikacji jest niebezpieczny, doradza pośpiech, ale pozwala Sersi wyrazić wątpliwości. Wyjaśnia, że wybrał Makkariego na swojego pośrednika i udoskonalił go, by mógł to przetrwać, jednak nie może chronić go fizycznie, dlatego udoskonalił również ją. Zanim jednak zdoła wytłumaczyć, co to znaczy, jest zmuszony przerwać połączenie, przy czym Makkari mdleje. W tym momencie pojawia się Iron Man z oddziałem agentów S.H.I.E.L.D., żądając wyjaśnień. Ona twierdzi, że to nie jego sprawa i nie ma tu żadnej władzy, ale niespodziewanie wtrąca się Makkari, który przyznaje mu rację i obiecuje, że to się nie powtórzy, po czym zabiera Sersi i znika.

Niemcy. W zakładach, gdzie pracuje Stoss, trwa test eksperymentalnego modelu samochodu. Obserwację przerywa przybycie Ikarisa i Theny, którzy chcą dokończyć rozmowę o spadku. Stoss oświadcza jednak, że kazał swoim prawnikom sprawdzić ich i wie, że nie mówią prawdy, zamierza więc oskarżyć ich o szpiegostwo przemysłowe. W tej sytuacji, Thena pyta, jak ostatnio sypia i mówi mu całą prawdę o jego pochodzeniu, on jednak nie kupuje tego i wciąż zamierza wezwać ochronę.

Hellicarrier. Iron Man uprzedza Marię Hill, że wysłał czujniki za Makkarim i Sersi, ale przestaną działać w pobliżu Antarktyki, więc każe śledzić ich tak długo, jak to możliwe. Hill słusznie zgaduje jego intencje – czas, by Eternals nauczyli się, że nie stoją ponad prawem.

Brazylia. Druig i Legba z rozczarowaniem odkrywają, że cyrk opustoszał i nie ma śladu po ich celu. Gilgamesh pojawia się jednak niespodziewanie, niszcząc ich samochód i atakując. Telepatia Legby okazuje się nieskuteczna, więc Druig zamyka napastnika w kamieniu. To powstrzymuje Gilgamesha tylko na chwilę - uwalnia się, przechodzi do ataku i nokautuje Legbę, a potem chwyta za gardło Druiga. Oświadcza, że spiski przeciw niemu na nic się zdadzą i każe uprzedzić pozostałych zdrajców, po czym rzuca nim o drzewo i znika. Na pobojowisku zostają dwaj niedoszli władcy świata - pokonani, okaleczeni i bezradnie czekający, aż rany zagoją się na tyle, by mogli uciec do swojej bezpiecznej kryjówki.

Autor: Gil Galad

Galeria numeru

Eternals vol. 4 #4 Eternals vol. 4 #4

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2020 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.