Avalon » Serie komiksowe » Incredible Hulk vol. 3 » Incredible Hulk vol. 3 #81

Incredible Hulk vol. 3 #81

Incredible Hulk vol. 3 #81

"Tempest Fugit" Conclusion

Postacie
Cytat

Hulk do Bruce'a zamierzającego rozbroić bombę w szkole: "C'mon Bruce. Hulk knows this ain't what ya want. T'get caught in some bomb blast while trying t'save some idiot teenagers?"

Streszczenie

Bruce biegnie do szkoły. Po drodze kłóci się z Hulkiem, mówi mu, że nie chciał jego pomocy. Musi rozbroić bombę.

 

Wyspa. Bunkier. Gwen żąda od Yarisha, aby wyłączył wszystko. Chce także wiedzieć, gdzie jest jej ojciec. Yarish słysząc to domyśla się, że dziewczyna pamięta wszystko, ta potwierdza.

 

Zakład psychiatryczny. Samson potwierdza Bannerowi, że śnił przez długi czas. Wyjaśnia, iż Betty żyje. Bruce pyta się o Ricka, Leonard potwierdza, iż ten nie został okaleczony, tym samym zdradza się. Szybko próbuje wmówić Bannerowi, iż powiedział o okaleczeniu przez sen, ale Bruce zmienia się w Hulka i łapie Samsona za gardło. Chce wiedzieć, z kim ma do czynienia. Leonard zamienia się w generała i próbuje mu wmówić, ze to eksperyment, Hulk jednak wie, że jego przeciwnik nie jest Rossem. Ten zamienia się w Betty, a gdy to nie skutkuje zamienia się w Mephisto. Zmienia się także otoczenie, przypomina teraz piekło.

 

Szkoła średnia. Bruce wpada do budynku i szybko zmierza do kotłowni, gdzie umiejscowiona jest bomba. Szybko dezaktywuje ją mówiąc Hulkowi, który chce, żeby bomba wybuchła, iż nie jest taki jak on. Za Bannerem do kotłowni wbiegają inni uczniowie. Widząc bombę wiedzą, ze chłopak chciał ich zabić, ten próbuje się bronić mówiąc, że to sprawka potwora. Uczniowie jednak rzucają się na Bruce'a. Dyrektor zamyka drzwi prowadzące do kotłowni. Słychać krzyki Bannera, jednak nikt nie ma zamiaru mu pomóc.

 

Hulk znów nie daje się zwieść przeciwnikowi. Mówi mu, iż ma ostatnią szansę na pokazanie prawdziwego oblicza. Nagle z piekielnych płomieni wyskakuje rumak. Hulk każe mu się odsunąć i grozi, iż zabije jego kompana. Koń mówi, że nawet jeśli to zrobi, to śmierć go nie powstrzyma. Zjawia się Gwen i otoczenie znów wraca do normalnego stanu - znów wszyscy stoją na wyspie. Dziewczyna mówi, że jest jego córką. Jej ojciec, Nightmare, spłodził ją ze śpiącą kobietą i wysłał na Ziemię, by, tak jak on, poznała ludzi i ich znienawidziła. Nightmare pokazuje swoją prawdziwą postać. Leżący nieopodal Ripley próbuje dowiedzieć się, co się dzieje. Gwen obiecuje mu, iż wytłumaczy mu wszystko za chwilę. Hulk zastanawia się, czy śni. Sam Nightnmare nie do końca wie, co jest prawdą, a co jawą. Jak mówi, wyspa jest jego przyczółkiem w świecie jawy. Stworzył ją dzięki temu, iż miliony ludzi po wydarzeniach 9/11 powtarzało "Boże, spraw, żeby to był sen". To dało mu odpowiednią moc. Od chwili zbudowania wyspy Nightmare nieustannie pracował w umysłach ludzi, starając się zamazać granicę między tym co prawdziwe a nierealne. Hulk natomiast miał być jego pierwszym testem. Włądca koszmarów już od dawna pracował nad nim. Insynuuje, iż niektóre wydarzenia z przeszłości Hulka nie miały miejsca, a były jego tworem.

 

Susan Banner, ciotkę Bruce'a odwiedza generał Ross. Policja postanowiła nie aresztować chłopaka, jeśli Bannerowie wyniosą się z miasta. Dlatego Susan pakuje rzeczy. Wojskowym widząc potencjał chłopaka w budowaniu maszyn wojennych, chce brać udział w jego edukacji. Dodaje też, że bomba byłą niewypałem, bowiem Bruce pomylił się w obliczeniach.

 

Wyspa. Nightmare wciąż tłumaczy wszystko Hulkowi, mówi, iż z sąsiedniego wymiaru pożyczył Mindless Ones i użył ich, by złudzenia były bardziej realne. Jednak zielony potwór ma dość, jest znudzony i odchodzi. Nightmare prowokuje Hulka mówiąc, że kobieta, z którą spłodził dziecko to jego ukochana Betty. Słysząc to zielony stwór rzuca się na władcę koszmarów i odrywa mu głowę. Wsiada na konia pokonanego przeciwnika i odjeżdża. Gwen zabiera Ripleya do swojego królestwa.

 

 

Z wody wynurza się Betty. Zastanawia się, jak znalazła się w takim miejscu. Nagle widzi ojca i pada mu w ramiona. Generał mówi córce, że jest bezpieczna, a wszystko co pamięta, to tylko zły sen.

Autor: redevil

Galeria numeru

Incredible Hulk vol. 3 #81

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2020 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.