Avalon » Serie komiksowe » Moon Knight vol. 5 » Moon Knight vol. 5 #22

Moon Knight vol. 5 #22

Moon Knight vol. 5 #22

"The Death Of Marc Spector" - chapter 2

Postacie
Zapowiedź

Z Tonym Starkiem odsuniętym na bok, Norman Osborn przysiągł dorwać ściganego super-bohatera – bez względu na środki. Tak jest, True Believers, Thunderbolts znów polują... a Moon Knight to ich zwierzyna. Znają jego imię i adres, więc nie powinno być zbyt trudno znaleźć Marca Spectora, prawda? Zgadujcie raz jeszcze.

Cytat

Swordsman (tropiąc Spectora): "Show yourself and I shall take pity on you. Run from me and I'll take your legs."

Streszczenie

Thunderbolts Mountain. Norman Osborn przeprowadza odprawę przed kolejną misją. Kolejnym celem Thunderbolts jest Moon Knight. Venom jest podekscytowany perspektywą polowania na nową ofiarę, natomiast Swordsman wręcz przeciwnie - dziwi się, że przypadł im cel tak niskiego kalibru. Osborn przypomina im, iż dostali tę misję, gdyż S.H.I.E.L.D. nie mogło sobie z tym poradzić. Mają dopaść Spectora, by dzięki temu jeszcze lepiej wypaść w oczach opinii publicznej.

Mieszkanie Roba i Jeana-Paula. Niespodziewanie wpada do nich z wizytą Crawley. Bertrand tłumaczy na osobności DuChampowi, iż Spector może potrzebować ich pomocy. Frenchie odmawia, po czym każe mu odejść i już więcej nigdy tu nie wracać.

Helikoptery S.H.I.E.L.D. z agentami i Iron Manem na pokładzie lądują nieopodal budynku wysadzonego przez Marca [Moon Knight vol. 5 #21 – Don D]. Jeden z agentów raportuje, iż z zeznań świadków wynika, że sprawcą, choć tym razem nie miał na sobie swojego kostiumu, był bez wątpienia Moon Knight. Stark rozgląda się po zgliszczach świadom, że musi odnaleźć Spectora, zanim zrobią to Thunderbolts.

Marc w opuszczonym warsztacie pracuje nad nową bronią, pazurami a'la Wolverine.

Gdzieś w Nowym Jorku. Marlene, śledzona przez S.H.I.E.L.D., wpada nagle na Crawley'a, odruchowo częstując go ciosem w jądra. Gdy nieporozumienie zostaje wyjaśnione, udają się do pobliskiej chińskiej knajpy, by pogadać. Tam Bertrand tłumaczy, co go sprowadza. Kobieta pyta, czy to Spector go przysłał. Gdy mężczyzna odpowiada przecząco, Marlene stwierdza, że w takim razie nie mają o czym rozmawiać i wychodzi.

Zamaskowany Spector zatrzymuje przy pomocy kolców na drodze ciężarówkę. Szybko unieszkodliwia dwóch zbirów, wyrzucając ich z szoferki. Nagle jednak jest zmuszony uciekać przed wystrzelonymi rakietami. Gdy wbiega na teren opuszczonej fabryki, pojazd Thunderbolts ląduje. Niedługo po tym drużyna rozdziela się i rusza za nim w pościg. Swordsmanowi udaje się odnaleźć przeciwnika. Marc jednak niespodziewanie łatwo go pokonuje i dusząc go nunchaku pozbawia przytomności. Odgłosy walki zaalarmowały Venoma, który błyskawicznie rzuca się na wroga. Rani go pazurami i rzuca w stos butli z gazem. Bez namysłu skacze za nim, co w efekcie doprowadza do wybuchu. W zamieszaniu Spectorowi udaje się uciec.

Niedługo później. Moonstone dziwi się zaistniałej sytuacji. Jest jednak dobrej myśli, Marc nie ma już kryjówek, a wszyscy przyjaciele się od niego odwrócili. Swordsman, który jeszcze nie doszedł do siebie, zaczyna nagle wymiotować.

Ciężko ranny Spector zjeżdża gdzieś windą. Wchodzi do pomieszczenia z zapasowymi strojami Moon Knighta i toną innego ekwipunku, po czym pada na ziemię.

Autor: Don David

Galeria numeru

Moon Knight vol. 5 #22 Moon Knight vol. 5 #22

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2020 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.