Avalon » Serie komiksowe » Mighty Avengers » Mighty Avengers #18

Mighty Avengers #18

Postacie
Zapowiedź

Przedstawienie Sekretnych Wojowników Nicka Fury’ego. Masz to, co jest potrzebne, aby być wytrenowanym przez najlepszego agenta na świecie? Masz? Prawdopodobnie nie, ale na szczęście ten agent zebrał grupę osób, które prawdopodobnie to mają.

Cytat

Nick Fury: "You're a soldier!! If I tell you red is green, red is green."

Streszczenie

Dwa dni temu. Nick Fury informuje swoich Secret Warriors o tym, że Maria Hill jest Skrullem i ich zadaniem będzie jej przechwycenie. Tłumaczy zdziwionemu zespołowi, że ich wytrenował i zrobią to bez jego pomocy. Zdenerwowany Hellfire przypomina z wyrzutem wszystkie paskudne rzeczy, jakie Fury nazywał treningiem. Najpierw zainstalował pod ich skórą nadajniki, dzięki którym zawsze będzie wiedział, gdzie są, a jeżeli ktoś chciałby je skopiować lub usunąć, to po prosu wybuchną.

Potem mówi o tym, jak Fury nimi pomiatał, przypominając walkę wręcz ze Stonewallem. Sledge kpił z wieku Fury'ego, gdy ten dwoma ciosami powalił go na ziemię, tłumacząc podnoszącemu się z trudem Jerry'emu, że właśnie nauczył się, iż supersiła nic nie znaczy.

Na koniec przypomina najgorsze. Pewnej nocy do mieszkania Yo Yo włamali się agenci Hydry i porwali dziewczynę. W kryjówce terrorystów, Madame Hydra kazała jej powiedzieć, gdzie ukrywa się Nick, albo zostanie zabita. Yo Yo nie miała zamiaru współpracować, więc Viper kazała ją zabić. Dziewczyna z nożem przy szyi kpiła jeszcze z przeciwniczki. Uśmiechnięta Madame Hydra zmieniła się w Nicka Fury'ego, a reszta agentów ujawniła się jako jego Life-Model Decoys [biotechniczne kopie ludzkie używane przez S.H.I.E.L.D. - dop. Gamart] który wytłumaczył przerażonej dziewczynie, że spisała się wyśmienicie i nie złamała się przez tortury. Wściekła na niego Quake pocieszała dziewczynę mówiąc, że wszyscy przez to przeszli, a Yo Yo i tak poradziła sobie lepiej od niej.

Hellfire wrzeszczy na Nicka, który mówi, że są mądrzejsi, silniejsi i bardziej wiarygodni. Teraz mają przyprowadzić mu Marię Hill.

Wczoraj. Nick tłumaczy zespołowi, że nigdy nie wiadomo, kiedy dyrektor S.H.I.E.L.D. opuści Helicarrier, ale tym razem wiedzą o jej spotkaniu z prezydentem Madripooru. 14 godzin później widzą cel i zaczynają akcję. Phobos przejeżdża obok agentów na rowerze używając swoich mocy, po chwili Druid posługując się magią tworzy iluzje ataku potworów. W tej chwili Yo Yo używając superszybkości chwyta Hill i rzuca ją obok Stonewalla, który obezwładnia kobietę i wrzuca do ciężarówki kierowanej przez J.T.. Zaczynają uciekać, a za nimi pojawia się Helicarrier i wielu agentów S.H.I.E.L.D.. Quake każe Druidowi działać, a ten wyraźnie wyczerpany używa swoich mocy, tworząc zasłonę dymną, co pozwala bezpiecznie uciec Hellfire'owi.

W sali gimnastycznej Nick pyta związaną Hill czy ta pamięta, co jej powiedział w czasie ich ostatniego spotkania [Mighty Avengers #12 – dop. Gamart]. Kobieta mówi o tym, że miała stworzyć swoje Life-Model Decoys. Fury tłumaczy, że powinna go posłuchać. Maria odpowiada, że tak zrobiła, pokazując za uchem kod kreskowy. Nick z uśmiechem mówi do Secret Warriors, że mają uciekać, bo miejsce za pięć minut będzie otoczone.

W kryjówce Nick skreśla Marię z listy podejrzanych tłumacząc reszcie, że było to perfekcyjnie wykonane zadanie treningowe. Wiedział, że Maria nie jest Skrullem, ale i oni, i Hill potrzebowali tego. Hellfire wrzeszczy na niego mówiąc, że wszystko, co im mówi, jest kłamstwem, na co Nick oponuje twierdząc, że oni są żołnierzami, a każde jego słowo jest prawdą, a jeśli mu to nie pasuje, to może wracać do swojego sklepu. Nagle ich owocna rozmowa zostaje przerwana przez pojawiające się wiadomości o ataku Skrullów na Nowy Jork. Nick mówi, że to jest właśnie to, do czego ich trenował.

Autor: Gamart

Galeria numeru

Mighty Avengers #18 Mighty Avengers #18

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2020 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.