Avalon » Serie komiksowe » Iron Man vol. 4 » Iron Man vol. 4 #33

Iron Man vol. 4 #33

Iron Man vol. 4 #33

"War Machine, Weapon of S.H.I.E.L.D." - part 1

Postacie
Zapowiedź

Skrullowie za pomocą wirusa sprawili, że zbroja i technologia Starka stały się bezużyteczne! Ale Tony Stark jest przygotowany na każdą ewentualność… więc czas przywitać nie-tak-małego-przyjaciela Tony’ego, War Machine! Czy jeden człowiek, nawet jeżeli jest małą armią jak James Rhodes, może stanąć sam naprzeciw światowej Inwazji? Nowy rozdział w historii Tony’ego i Rhodey'ego zaczyna się tutaj.

Cytat

Suzi Endo: (widząc pół-metalową twarz): "My God! Rhodey, what... what happened to you?"
War Machine: "Cost of War."

Streszczenie

Savage Land. Tony zostaje wyłączony z akcji i pada rażony wirusem [Secret Invasion #1 - Snak3].

W tym samym momencie cała Ameryka zostaje pogrążona w chaosie.

Stacjonujący w Camp Hammond War Machine odbiera przekaz, w którym hologram Tony'ego Starka oświadcza, że jeżeli to widzi, to on prawdopodobnie nie żyje. Rozkazuje nie ufać nikomu i udać się niezwłocznie do miejsca zaznaczonego na mapie. Tak też robi Jim i odlatuje, zostawiając na miejscu zaskoczonego Yellowjacketa.

Lecąc, Rhodes natrafia na statki Skrullów. Atakuje największy z nich, ale przerywa mu jeden z najeźdźców. Komputer zbroi rozpoznaje w nim sygnatury kilkunastu mocy innych bohaterów. Jim słysząc komunikaty mówiące o spadku mocy tarcz decyduje się wrzucić rozpędzonego Skrulla w statek, którym przyleciał. Wybuch rozsadza pojazd.

Po skończonej walce Machine udaje się w miejsce odpowiadające koordynatom Tony'ego. W wielkiej bazie zawieszonej w przestrzeni spotyka Suzi Endo. Oboje wysłuchują, co ma do powiedzenia kolejny hologram. Kiedy kończy, Jim jest pewien, że powinien załatwić kobietę na miejscu. Ona jednak daje mu wystarczający powód, żeby tego nie robił. Nie jest Skrullem, mającym zinfiltrować tę bazę, ponieważ armia tych znajduje się na zewnątrz. War Machine chce się rzucić do walki, ale powstrzymuje go Endo. Rhodes postanawia jej wysłuchać.

Po chwili jest już podpięty do systemów satelity, a ta transformuje się w olbrzymią wersję War Machine'a, który wyzywa Skrullów na pojedynek.

Autor: Snak3

Galeria numeru

Iron Man vol. 4 #33 Iron Man vol. 4 #33

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2020 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.