Avalon » Serie komiksowe » The Stand: Captain Trips » The Stand: Captain Trips #1

The Stand: Captain Trips #1

Postacie
Zapowiedź

Epicka post-apokaliptyczna bitwa pomiędzy siłami dobra i zła ma swój początek właśnie tutaj, w pierwszym numerze miniserii na kanwie powieści mistrza horroru Stephena Kinga! W tajnej wojskowej bazie na kalifornijskiej pustyni coś poszło bardzo, bardzo nie tak. Coś, co zmusi Charliego Campiona i jego żonę z dzieckiem do ucieczki w środku nocy. Na ich nieszczęście - i nieszczęście reszty amerykańskiej populacji - są już nosicielami wirusa, który przenosząc się z osoby na osobę pozostawi za sobą tylko śmierć i spustoszenie.

Cytat

Jesse: "How... how did it happen? I thought you were on a pill?"
Frannie: "We-ell, what I figure is… One: Someone in the quality control department of the orvil factory was asleep the day my batch of pill went through. Or two: They were feeding you UNH boys something in the mess hall that builds up sperm. Or three: I forgot to take the pill and have since forgotten that I forgot."

Streszczenie

Gdzieś na pustyni w Kalifornii Charlie Campion budzi swoją żonę. Każe Sally ubierać się, zabrać maleństwo i wsiąść do samochodu. Kobieta ma wątpliwości, czy wojsko ich nie zatrzyma, ale Charlie wie, że tak nie będzie. Wszyscy nie żyją. Nie wie, co ich zabiło, ale ma swoje podejrzenia, dlatego wyrusza na wschód, pod wiatr. Zanim nastanie świt, będzie w Nevadzie. Nieustannie kaszląc.

W Teksasie Bill Hapscomb, Vic Palfrey, Tommy Wannamaker, Norm Bruett i Stu Redman sączą piwo na stacji benzynowej należącej do Billa. Stu w ostatniej chwili zauważa nadjeżdżającego prędko chevroleta i udaje mu się wyłączyć pompy, zanim samochód rozbija się o dystrybutor. To ratuje im życie. Mężczyźni podbiegają do wraku. Przez woń paliwa przebija się inny odór.

Na wybrzeżu w Ogunquit w stanie Maine Frannie Goldsmith rozmawia z przyjacielem. Wyjawia mu, że jest w ciąży. Za późno na wymówki i szukanie winnego. Przy deserze lodowym Jesse decyduje się poprosić ją o rękę. Frannie odmawia i dziwi się, jak łatwo jej to przyszło.

Bill wyciąga z wraku kierowcę. Żołądek Norma przegrywa walkę z odorem bijącym z wnętrza samochodu. Stu jest odporniejszy. Był na wojnie. Ale nawet wtedy nie widział czegoś takiego. Sądząc po muchach, pokryta zielonym glutem kobieta i dziecko nie żyją już od dłuższego czasu. Mężczyźni dzwonią po karetkę. Charlie bełkocze aż do jej przyjazdu. Milknie dopiero w ambulansie. Na zawsze.

Do domu na Brooklynie powraca Larry Underwood. Wspomina, jak doszło do tego, że przybył tu teraz, szukając wsparcia. Półtora roku wcześniej jego piosenka odniosła sukces, a on rozpoczął marsz po listach przebojów i po swoją zgubę. Gdyby nie przyjaciel, stoczyłby się na dno, a tak ma nadzieję, że nie jest dla niego za późno.

Larry nie ma odwagi wejść do rodzinnego domu, więc mama, Alice, sama po niego wychodzi. Siadają w kuchni i odbywają pierwszą od kilku miesięcy rozmowę. Alice dobrze zna swojego syna. Wie, że nie jest złym człowiekiem. Obawia się jednak, że dobro może w nim wyzwolić tylko jakaś katastrofa.

Następnego dnia po wypadku Norm Bruett czuje się fatalnie. Zmuszony jest wziąć wolne i poszukać chusteczek. Nie wiąże tego wydarzenia z chorobą Charliego, mężczyzny, którego uratowali. I nie zrobi tego aż do momentu, kiedy kichać zaczną jego dzieci.

Policjant Joe Bob Brentwood rozmawia z Viciem, Stu i Billem. Mówi, że ludzie z centrum epidemiologicznego w Atlancie będą chcieli z nimi rozmawiać. Vic wie, że taka rozmowa nie byłaby konieczna, gdyby nie chodziło o coś poważnego. Zapada złowieszcza cisza. Bill wyciera nos. Mężczyźni dochodzą do wniosku, że lepiej będzie, jeśli zamkną stację. Tylko na dziś.

Autor: Hotaru

Galeria numeru

The Stand: Captain Trips #1 The Stand: Captain Trips #1 The Stand: Captain Trips #1 The Stand: Captain Trips #1

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.