Avalon » Serie komiksowe » Dark Tower: Treachery » Dark Tower: Treachery #1

Dark Tower: Treachery #1

Postacie
Zapowiedź

Ka-Tet Rolanda, Alaina i Cuthberta powrócił bezpiecznie do domu w Gilead. Ale sprawy nie wyglądają dobrze. Roland zatrzymał złowróżbny Grejpfrut Merlina i ma obsesję zaglądania do jego wnętrza, pomimo zatrważających efektów, jakie ta praktyka wywiera na jego zdrowiu. To, co widzi w różowych odmętach, przynosi ze sobą najczarniejsze koszmary. Tymczasem, Stephen Deschain rusza na poszukiwania ludzi, którzy dybali na życie jego syna - Johna Farsona i łowców Wielkiej Trumny. Czy z takiej potyczki ojciec Rolanda może wyjść zwycięsko?

Cytat

I do not aim with my hand;
He who aims with his hand has forgotten the face of his father.
I aim with my eye.

I do not shoot with my hand;
He who shoots with his hand has forgotten the face of his father.
I shoot with my mind.

I do not kill with my gun.
He who kills with his gun has forgotten the face of his father.
I kill with my heart.


--Litania Rewolwerowca

Streszczenie

Od powrotu Rolanda i jego ka-tet do Gilead minął tydzień i miasto przygotowuje się do ceremonii pasowania na rewolwerowców. Deschain zdobył prawo do noszenia rewolwerów w walce z Cortem, Alain i Cuthbert zasłużyli na nie swymi czynami w Hambry.

Po pasowaniu chłopcy nie kryją radości, a ich przyjaciele - Jamie De Curry i Thomas Whitman - cieszą się razem z nimi. Nie wszyscy jednak uznają tytuł zdobyty "na wycieczce", a nie w walce z nauczycielem. Rozgoryczeni adepci szukają zaczepki, lecz Alainowi udaje się nie dopuścić do bójki.

Nowo pasowani rewolwerowcy zmierzają do komnat Rolanda, którego nie było na ceremonii. Ten nie odpowiada na pukanie i jeden rzut oka przez dziurkę od klucza mówi Cuthbertowi, dlaczego. Ich przyjaciel siedzi nagi na łóżku, z Kryształem Maerlina na kolanach, zatopiony w jego czeluściach. Nie jest to dobra wróżba.

Roland stoi pod Mroczną Wieżą, na polu czerwonych róż, które nagle zaczynają gnić. Chłopak rzuca się do wrót Wieży, ale te pozostają dla niego zamknięte. Zamiast tego ze szczytu spada na niego Karmazynowy Król, gotowy do zadania śmiertelnego ciosu.

Chłopak z krzykiem wraca do swego świata. Kula sturlała się w fałdy prześcieradła, przez co jej władza na Rolandem zelżała. Chłopak zdaje sobie sprawę z tego, jak blisko był śmierci i zastanawia się, czy nie powinien oddać Kryształu ojcu. Postanawia jednak tego nie robić, lepiej, aby Kula zniszczyła jego, niż Stevena Deschaina.

Tej nocy ojcowie chłopców, ze Stevenem Deschainem, potomkiem Elda na czele, spotykają się z ich szpiegiem Justusem. Ma on ich zaprowadzić do obozu ludzi Dobrego Człowieka. Robi to i rewolwerowcy szybko rozprawiają się z najemnikami. Jeden z nich nie zginął i Deschain chce go przesłuchać. Podchodzi bliżej i wtedy wybucha granat.

Kilkaset metrów dalej jeden z uciekających ludzi Farsona widzi wybuch. Zaskakuje go Justus, z pistoletem skierowanym w jego pierś. Najemnik jest zaskoczony, był pewien, że szpieg pracuje dla nich. Justus przytakuje i stwierdza, że Dobry Człowiek zmienił plan. Zgodnie z nim, zabija najemnika.

Autor: Hotaru

Galeria numeru

Dark Tower: Treachery #1 Dark Tower: Treachery #1 Dark Tower: Treachery #1

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.