Avalon » Serie komiksowe » 1985 » 1985 #5

1985 #5

1985 #5

"The Odyssey"

Postacie
Zapowiedź

Toby Goodman odkrył sposób, jaki pozwoli mu ochronić jego świat przed inwazją złoczyńców. Problem w tym, że musi zaryzykować swe życie i udać się tam, gdzie nigdy nie spodziewał się dotrzeć. Jego klęska może oznaczać kres życia w dwóch wszechświatach!

Cytat

Galactus: "I hunger."

Streszczenie

Uniwersum Marvela. Toby'emu udaje się wtopić w tłum na tyle długo, by umknąć Trapsterowi. Chłopak wsiada do taksówki i każe zawieść się do Posiadłości Mścicieli.

Na miejscu Jarvis nadzoruje przygotowania do bankietu na 300 osób, który ma się odbyć wieczorem. Toby odnajduje go i wyjaśnia całą sytuację. Jarvis - nie wierząc w ani jedno słowo - ze stoickim spokojem stwierdza, że od spraw międzywymiarowych jest Fantastyczna Czwórka i odprawiając chłopca wręcza mu jeszcze odznakę honorowego Mściciela.

Toby udaje się na 30. piętro Budynku Baxtera. Roberta, robot-recepcjonistka, prosi chłopca o wypełnienie formularzy przygotowanych akurat na wypadek inwazji z innego wymiaru i obiecuje, że jeśli z papierami wszystko będzie w porządku, ktoś się nimi zajmie zaraz po trzech innych alarmach, które zgłoszono wcześniej. Zrezygnowany chłopiec wypełniając formularze zauważa egzemplarz Daily Bugle i wie już, gdzie będzie jego następny przystanek.

W redakcji, podczas rozmowy z Jamesonem na temat chłopca na dachu, Petera Parkera zaczyna ostrzegać pajęczy zmysł. Udaje się na górę, gdzie czeka Toby, stojąc na krawędzi. Chłopiec ma dość tego, że nikt nie traktuje go poważnie, dlatego mówi Parkerowi, czego dowiedział się o nim z komiksów. Kiedy ten jest w końcu gotów uwierzyć, Toby wystraszony przez przelatujące gołębie spada z dachu. Ratuje go Spider-Man.

Tymczasem w naszym świecie Jerry wraca do domu byłej żony. Julie czekała na powrót Toby'ego, ale nie ma już na to czasu. Przy pierwszej nadarzającej się okazji wracają do furgonetki, nie oglądając się na masakrę urządzoną mieszkańcom miasteczka przez superzłoczyńców. Prowadząc, Jerry tłumaczy Julie, dlaczego ma szansę pokonać agresorów, których słabości poznał, czytając komiksy Marvela. Ta, widząc Galactusa na wzgórzach za miastem, nie jest tego taka pewna.

Autor: Hotaru

Galeria numeru

1985 #5 1985 #5

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.