Avalon » Serie komiksowe » Incredible Hulk vol. 3 » Incredible Hulk vol. 3 #77

Incredible Hulk vol. 3 #77

Incredible Hulk vol. 3 #77

"Tempest Fugit" Part 1

Postacie
Cytat

Hulk: "GKAAAAAAAAAHHHHK What the...? I... don't barf! Banner barfs! I smash! That's... how this works..."

Streszczenie

Dno oceanu. Hulk rozerwał na pół wielkiego rekina, po czym, jak gdyby nic, rusza w dalszą drogę. Jego myśli błądzą.

 

Szkoła średnia. Nauczycielka strofuje Bannera za rozmowę. Bruce przeprasza, ale martwi się o swoje oceny, bo pomylił się w jednym z zadań testu. Nauczycielka chce wiedzieć do kogo zwracał się Bruce, ten odpowiada, że do nikogo. Ale patrząc jego oczami wiemy, że za nim w ławce siedzi Hulk.

 

Dno oceanu. Hulk otrząsa się ze wspomnień. Jakieś stworzenie łapie go za nogę, uniemożliwiając dalszą podróż.

 

Szkoła średnia. Bruce je posiłek, rozmawia przy tym z Hulkiem, który mu wciąż towarzyszy. Jeden z chłopaków, Ken, przyciska do ławki dziewczynę, Carlę. Bruce patrzy na scenę, a Hulk każe mu się nie wtrącać.

 

Hulk walczy z wielką ośmiornicą. Wyłamuje jej ząb i wbija go jej w oko. Następnie wyrywa jej dwie macki. Ośmiornica próbuje uciec, ale Hulk nie odpuszcza i goni ją. Gdy zwierze broni się, wypuszczając swój atrament, Hulk wścieka się. Ośmiornica ucieka, a Hulk wypływa na powierzchnię. Jest wściekły, bo nikt nie może od niego uciec. Widząc wyspę staje na niej i z triumfem unosi ręce, bezgłośnie krzycząc, iż udało mu się. Dziwi się, że nie słyszy swojego głosu. Nagle omdlały pada na kolana i wymiotuje. Dziwi się, widząc to, bowiem to Banner robi takie rzeczy, nie on. Hulk jednak domyśla się, co się stało, z trudem formowane słowa mówią, że ciało musiało wypełnić czymś jego płuca tak, aby mógł oddychać pod wodą. Dlatego wydawało mu się, że mówi, w rzeczywistości z jego ust nie wydobywał się dźwięk. Gdy Hulk kończy rozmyślania zmienia się w Bannera, który wciąż analizuje zagadnienie podwodnego oddychania. Hulk przemawia, by Bruce się zamknął. Po chwili doktor pada nieprzytomny, przed zemdleniem mówiąc: "nie martw się, Carlo, będę twoim bohaterem".

 

Pojawienie się Hulka i jego zmianę w Bannera obserwował dwugłowy potwór, który, widząc omdlenie doktora, wyszedł z ukrycia. Przed zjedzeniem ratuje Bannera chłopak z zasłaniającym oczy opatrunkiem, Ripley, który atakuje napastnika miotaczem ognia, absorbując jego uwagę. Dziewczyna, Gwen odciąga Bannera w bezpieczne miejsce. Majacząc Bruce powtarza, że jest bohaterem. Para nie bardzo mu wierzy. Teraz wycofują się, ciągnąc Bruce'a i próbują utrzymać na dystans dwugłowego potwora. Banner przebudza się akurat w dobrym momencie, bowiem Ripley potyka się i zaprzepaszcza ich szansę na skuteczny odwrót. Nagle zamiast dwugłowego potwora pojawia się wściekły, szary Hulk.

Autor: redevil

Galeria numeru

Incredible Hulk vol. 3 #77

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.