Avalon » Serie komiksowe » Wolverine: Roar » Wolverine: Roar

Wolverine: Roar

Postacie
Zapowiedź

Wszystko, czego Logan chce, to miejsce na postój, zimny drink i cisza. No cóż, przynajmniej to drugie się ziściło. W Roamer w stanie Nowy Meksyk (populacja 342 osoby i gwałtownie spada) szaleje dzika kreatura z zemstą w sercu i krzykiem tak mocarnym, że może uszkodzić bębenki w uszach każdemu w promieniu mili... z wyjątkiem Logana, który zregenerował się w ciągu minuty. Ale minuta to zbyt wolno, gdy twój zmysł równowagi nie istnieje, a zbliża się do ciebie krwiożercza kreatura, której nie możesz usłyszeć. Potwór, który nie przestanie zanim populacja Roamer nie spadnie do zera i który chce, by ostatnią rzeczą, jaką słyszy jego ofiara przed śmiercią, był jej własny krzyk.

Streszczenie

Chavez County w Nowym Meksyku, rok 1938. Na pustynnym odludziu nastoletnia dziewczynka zbliża się do mężczyzn kopiących w ziemi. Nagle spokój burzy ogłuszający krzyk.

Dzisiaj. Spragniony Wolverine dociera do miasteczka Roamer. Ta mieścina w Nowym Meksyku liczy sobie 342 mieszkańców, ale na ulicach nie widać żywej duszy. Niedaleko od Roamer położone jest słynne Roswell, więc Logan zastanawia się, czy przypadkiem za wyludnieniem miasteczka nie stoją kosmici. X-Man wchodzi do jednego ze sklepów i znajduje w nim mężczyznę, który wydaje się być w szoku. Logan podejrzewa, że to ofiara rabunku i rusza na poszukiwanie stróżów prawa. Na ulicy zauważa przerażoną matkę z dzieckiem zamkniętą w samochodzie. Wolverine próbuje nawiązać z nimi kontakt, ale zanim mu się to udaje, wyczuwa, że coś się zbliża. Potworny krzyk kompletnie ogłusza Wolverine'a. Zdezorientowany mutant jest łatwym celem dla potwora, który go atakuje. Po chwili układ słuchowy Logana regeneruje się, ale kolejny krzyk z gardła bestii ponownie niszczy jego bębenki. Przypominająca wilkołaka bestia wyraźnie wygrywa starcie, ale Logan wykorzystuje jej chwilowe zawahanie i rani swymi pazurami. Potwór oddala się, co daje mutantowi czas na regenerację. Po chwili udaje się do biura lokalnego szeryfa, sądząc, że tam może znaleźć jakąś pomoc w starciu z bestią. W budynku jest tylko jeden stróż prawa, uzbrojony i zamknięty od środka w celi. Mężczyzna stracił słuch, więc ciężko jest się z nim porozumieć. Pisze na ścianie, że Navajo Coyote przybył do Roamera zabić wszystkich mieszkańców. Wolverine traktuje te słowa z rezerwą, bo potwór w niczym nie przypomina kojota. Pyta jak można zabić bestię, ale mężczyzna tylko uśmiecha się z politowaniem. Wolverine zostawia go i rusza dalej. Trafia do domu pewnej starszej pani, która rozumie jego słowa. Logan jest zaskoczony, że nie ogłuchła od wrzasków bestii, ale po chwili okazuje się, że kobieta nie słyszy od dawna, za to potrafi czytać z ruchu ust.

Kobieta cofa się we wspomnieniach do wydarzeń z 1938 roku. Nastoletnia wówczas Dina Wolkow, miała talent do różdżkarstwa. Podczas poszukiwań wody trafiła na niezwykle mocny sygnał i wskazała go mieszkańcom Roamer. Niestety, jego źródłem była nie woda, tylko zakopana, ale ciągle żywa bestia, której wrzask powalił wszystkich zgromadzonych ludzi. Z wielkim wysiłkiem udało się zasypać ją z powrotem, ale wszyscy mężczyźni, którzy tego dokonali zmarli z powodu infekcji. Mała Dina ocalała, ale straciła słuch.

Bestia wydostała się na wolność, gdy ekipa geologiczna z Roswell przeprowadziła odwierty w poszukiwaniu źródeł wody. Dina próbowała odwieść ich od tego pomysłu, ale bezskutecznie. Wolverine uzbrojony w tę wiedzę rusza na łowy, ale ciągle nie ma planu działania. Kolejne starcie z potworem przebiega początkowo pod dyktando tego drugiego, ale Logan w końcu mocno rani bestię. Z zaskoczeniem odkrywa, że wewnątrz ciała wroga znajduje się mały chłopiec, który ma zamiar krzyknąć pełnią głosu w twarz mutanta. Wolverine nie ma wyboru i przebija pazurami gardło chłopca. Krew, która tryska na niego, powoduje pojawienie się wizji. Logan widzi chłopaka w czasach Dzikiego Zachodu wśród Indian masakrowanych przez bandytów. Ocalałe dziecko modli się do ducha Navajo zwanego "Coyote" o ochronę i możliwość zemsty. Bóstwo spełnia to życzenie - chłopiec wchodzi do ciała potwora, a duch obiecuje mu, że będzie mógł dokonać zemsty, gdy pewnego dnia potomkowie jego oprawców będą potrzebowali wody. Wolverine wyraża swoje współczucie, ale tłumaczy chłopcu, że skrzywdził niewinnych i pora skończyć to szaleństwo. Wygląda na to, że jego słowa znalazły zrozumienie, bo Indianin nie próbuje się bronić, gdy Logan wysuwa swoje pazury i kończy jego cierpienia.

Autor: Lex

Galeria numeru

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.