Avalon » Serie komiksowe » Skaar: Son Of Hulk Presents: Savage World Of Sakaar » Skaar: Son Of Hulk Presents: Savage World Of Sakaar

Skaar: Son Of Hulk Presents: Savage World Of Sakaar

Postacie
Zapowiedź

Podczas gdy Skaar i Omaka walczą o swoje, przerażeni uchodźcy opowiadają przeraźliwe historie o bezgranicznej mocy, która może poruszyć fundamentami całej planety. Przygotujcie się na kilka szokujących faktów z życia bohaterów, tych nowszych, jak i tych starszych oraz być może największy, najwścieklejszy i na pewno najzieleńszy gościnny występ, jaki do tej pory widzieliście!

Cytat

Skaar: "Stupid prophet. Stupid stories. All you need to know... is if it bites... kill it."

Streszczenie

Wynaturzone Lasy. Skaar, Old Sam, Omaka z jej przybocznymi oraz podążający za nimi uchodźcy i uratowani niewolnicy podążają w stronę Skał Proroka. Tam syn Hulka ma poznać swoją prawdziwą moc oraz przeznaczenie, po czym pomóc w walce z Axemanem. Grupa zatrzymała się na odpoczynek. Podczas gdy jedni wykorzystują przerwę w marszu na posiłek, a Skaar ostrzy miecz zębami, inni zaczynają opowiadać sobie opowieści.

Przyboczny księżniczki - Yenrag - studzi zapały pozostałych i przypomina, że Axeman Bone nie jest pierwszym lepszym barbarzyńcą. Axeman jest przedstawicielem tak zwanego najwyższego gatunku, czyli istot o potwornej sile, które rodzą się wśród różowoskórych kosmitów raz na miliony. Niemal od narodzin był on więziony jak zwierze i ukrywany w swojej osadzie. Do czasu, kiedy wojska Angmo, ojca imperium i Red Kinga, nie przeprowadziły szturmu na ową wioskę i przypadkowo nie uwolniły Axemana. Ten nauczony wyłącznie nienawiści i kierowany instynktami, pozabijał wtedy wszystkich, nie tylko wojska agresorów, ale i mieszkańców osady. Dopiero później zyskał pozycję generała i trochę ogłady. Yenrag, który był kiedyś przybocznym samego Imperatora Angmo, widział też, jak Axeman zaszlachtował jego władcę, choć wydawało się to niemożliwe ze względu na potęgę ojca imperium.

Kram, drugi z przybocznych księżniczki, zastanawia się, czy słusznie robią, pomagając Skaarowi. Przecież może się on okazać w przyszłości równie wielkim tyranem, co Axeman czy Red King. Jednak uchodźcy wierzą w syna Hulka, ponieważ, po matce, w połowie jest on z ludu cienia. Wtedy Omaka wtrąca się, że Caiera wcale nie była taka święta i opowiada, jak przez lata była ona lojalnym porucznikiem Red Kinga i że ma wiele krwi na rękach. To, że pochodziła z ludu cienia, który osiedlił się na Sakaar około dziesięciu tysięcy lat temu i dzięki pradawnej mocy uratował planetę przed rozpadem, nic nie oznacza. Kiedyś nawet, obie kobiety starły się w walce, kiedy Omaka próbowała obalić rządy Red Kinga, ale księżniczka została pokonana właśnie przez Caierę.

Old Sam uspokaja wszystkich. Według niego Skaar przywróci ład i porządek planecie. Jednak Omaka przypomina, że to samo, wcześniej, miał uczynić Hulk, a jedyne, co pozostawił po sobie, to zniszczenie i śmierć. Nawet dzikie pnącza z przepowiedni, które wyrastały z jego krwi, teraz stanowią zagrożenie, ponieważ stały się krwiożercze i żywią się esencją życiową ludzi.

Rozmówcy nie zauważają, że owych dzikich pnączy jest coraz więcej w okolicy i powoli zagradzają one im drogę. Tymczasem Old Sam opowiada, jak to spotkał Skaara po raz pierwszy. Syn Hulka, kiedy był młody, został złapany przez trójkę szaroskórych kosmitów. Ci wypalili mu na prawym ramieniu obrzędowe znaki i chcieli zabić. Szaroskórzy wiedzieli, kim jest Skaar i uważali, że w ten sposób ratują swój świat. Jednak synowi Hulka udało się uciec. Bez skrupułów pozabijał on swoich porywaczy, ale jedna z towarzyszących mu bestii została zabita. Old Sam, który obserwował to wszystko z ukrycia, wtedy zobaczył, że Skaar potrafi przejmować się losem innych istot, a więc musi też drzemać w nim dobro. Dlatego właśnie Old Sam od tamtej pory mu pomaga.

Nagle Skaar zerwał się na równe nogi i zamachnął swoim siepaczem. Okazało się, że syn Hulka uciął jedno z pnączy, które wdarło się do obozowiska. Krwiożercze latorośle zdążyły niepostrzeżenie otoczyć wszystkich i stanowiły teraz dla bardzo poważne zagrożenie. Lecz Skaar się nie zląkł, tylko podszedł do nich i dał im się pożywić własną esencją życiową. Syn Hulka, który pozwolił się odwinąć pnączom, przeprowadził przez nie pozostałych. Kiedy wszyscy byli już bezpieczni, Skaar z furią zaatakował latorośl, a wtórowały mu w tym robaki, które niemal od narodzin nie odstępują go ani na krok. Syn Hulka posiekał pnącza na drobne kawałki, udowadniając, że nie lubi kompromisów. Grupa ruszyła dalej, w stronę Skał Proroka.

[Uwaga: W komiksie tym znajduje się również krótkie, acz treściwe, przypomnienie poczynań samego Hulka na planecie Sakaar oraz po kilka przykładowych stron z nadchodzących Monster-Size Hulk, Hulk Family i Incredible Hercules #122 - BB]

Autor: Black Bolt

Galeria numeru

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.