Avalon » Serie komiksowe » Hulk vol. 2 » Hulk vol. 2 #6

Hulk vol. 2 #6

Hulk vol. 2 #6

"Blood Red"

Postacie
Zapowiedź

Twoja comiesięczna dawka miażdżenia w najlepszym wykonaniu i nie mowa tu tylko o autorach. Hulk kontra Hulk! Zwycięzca może być tylko jeden. A do tego, mnóstwo występów gościnnych i zachodnie wybrzeże bliskie zagłady.

Cytat

Hulk: "There is only one Hulk. And he is green."

Streszczenie

Most Golden Gate, San Francisco. Spotkanie grupy superbohaterów zebranych przez Iron Mana z Hulkiem i A-Bombem nie przebiega zgodnie z planem Starka. Zielony niemalże wdaje się w bezsensowną bójkę z Aresem. Nie obchodzą go również poszlaki wskazujące na to, że Czerwony i doktor Samson są prawdopodobnie tą samą osobą. Po prostu wzbija się w powietrze i odlatuje w kierunku miejsca obecnego przebywania swojego sobowtóra. Jego niebieski kompan rusza w ślad za nim. Dyrektor S.H.I.E.L.D. zastanawia się, skąd olbrzymy wiedzą, gdzie się udać. Teraz jednak on i jego kompani skupiają się na uratowaniu nadwerężonego mostu i ewakuacji cywili.

Pustynia na granicy stanu Utah z Arizoną. Z olbrzymiego krateru w ziemi wychodzi Red Hulk, który właśnie zeskoczył tu z Księżyca [dosłownie - patrz poprzedni numer - przyp. nietendon]. Od razu zmuszony jest zmierzyć się ze swoim zielonym odpowiednikiem. Sałata ponownie dostaje w skórę od Czerwonego i tylko ponowna interwencja Thora ratuje go od pewnej zguby. Bóg gromów całkiem dobrze radzi sobie w walce. Potyczkę tę z dystansu obserwują Hulk i A-Bomb, który wytropił przyjaciela w równie tajemniczy sposób, jak ten swojego adwersarza. Dochodzą oni do ciekawego wniosku, że tylko jedna osoba może pokonać Czerwonego i jest nią Zielony. Sałata wskakuje więc pomiędzy walczących tytanów i tym sposobem odzyskuje uwagę przeciwnika. Młody Abomination zaś prosi Thora, aby pozwolił olbrzymom rozstrzygnąć spór między sobą. Red ponownie zyskuje przewagę nad wrogiem, jednak nie trwa to długo. W skutek trwającej bijatyki, wściekłość obu Hulków rośnie. O ile u Zielonego idzie to w parze ze zwiększającą się siłą, to Czerwony emituje coraz większą temperaturę. W pewnym momencie sam już nie jest w stanie znieść obecnego nad polem walki żaru. Sałata wykorzystuje to i pokonuje sobowtóra potężnym ciosem. Gromowładny ściska rękę zwycięzcy i odlatuje. Emocje opadają. Hulk i A-Bomb rozdzielają się i odzyskują swoje ludzkie postaci. Rick próbuje gonić Bruce'a, aby przedstawić mu prawdziwą tożsamość Czerwonego, jednak zostaje powalony strzałem w plecy przez doktora Samsona. Zarówno on, jak i stojący obok generał Ross, są zawiedzeni. Mimo tego, że dali Redowi wszystko, czego potrzebował do wyeliminowania Zielonego, ten nie podołał zadaniu. Odwracają się do niego plecami i odchodzą, ciągnąc za sobą nieprzytomnego Jonesa.

[Uwaga: W komiksie znajduje się również krótka, humorystyczna historyjka ze stajni Mini Marvels, autorstwa Audrey Loeb i Chrisa Giarrusso - nietendon]

Autor: nietendon (formerly known as Don God)

Galeria numeru

Hulk vol. 2 #6 Hulk vol. 2 #6 Hulk vol. 2 #6 Hulk vol. 2 #6

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2020 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.