Avalon » Serie komiksowe » Incredible Hercules » Incredible Hercules #121

Incredible Hercules #121

Incredible Hercules #121

"Love & War" - part 1

Postacie
Zapowiedź

Po ostatnich przygodach, Grecki Goliat szuka odpoczynku i ma nadzieję go znaleźć w ramionach Namory. Lecz jak tu się zrelaksować, kiedy Amazonki wypowiadają wojną Atlantydzie! I to nie pierwsze lepsze Amazonki, ale te najładniejsze z najładniejszych. Pewnie dlatego Amadeus Cho woli stać po ich stronie, zamiast swoich towarzyszy.
Plus, powrót Aresa!

Cytat

Ares: "And spring is in the air. The time when both mortals and gods are most interested in love and war."

Streszczenie

Jedna z wielu greckich knajpek w Nowym Yorku. Właściciel przechwala się i bajeruje swoje klientki, jak to kiedyś spotkał Herculesa i że jest on stałym bywalcem tego lokalu. Tymczasem przy jednym ze stolików siedzi Ares, który nie może już słuchać kolejnych komplementów na temat swojego przyrodniego brata. Bóg wojny już ma wychodzić, kiedy nagle pojawia się jego córka, Hippolyta - królowa Amazonek. Kobieta ma wieści od Hery, która wzywa swych championów na Olimp. Jednak Ares nie jest zainteresowany i wychodzi.

Jedna z wulkanicznych wysp na Pacyfiku, niedaleko podwodnego królestwa Lemurii. Hercules oraz Cho wypoczywają w towarzystwie Namory po ostatniej przygodzie. Podczas gdy Lew Olimpu uprawia nagie zapasy w gorących źródłach z księżniczką Atlantydów i przechwala się, jak to kiedyś nabrał Atlasa, wykonując jedenastą ze swych mitycznych prac, Amadeus wygrzewa się na plaży. Wtedy na komórkę dzwoni do niego Athena, mówiąc, że ma dla niego i Herculesa nowe zadanie.

Nieco później. Na Herculesa oraz Namorę napadła grupa uzbrojonych po zęby Amazonek. Atak był bardzo nagły i niespodziewany, a jedna z eksplozji wyrzuciła naszą parę bohaterów daleko w wody oceanu. Nim Amadeus zdążył się zorientować, co się stało, kobiece wojowniczki dopadły i jego. Okazało się, że chodziło im właśnie o Cho. Amazonki pojmały Amadeusa i porwały go na swój statek, a on zbytnio nie protestował, zauroczony widokiem roznegliżowanych wojowniczek oraz ich liderki, księżniczki Artume. Hercules nie traktuje tej sytuacji zbyt poważnie. Mówi, że to normalne, że Amazonki porywają młodych mężczyzn w celach rozpłodowych, sam niegdyś miał taką przygodę. Lecz Namora jest zdenerwowana widząc, jak kobiety odlatują dwoma statkami Atlantydów. Chce za wszelką cenę wiedzieć, skąd Amazonki je mają. Namora wyskakuje z wody i strąca jeden ze statków.

Tymczasem drugi, z Amadeusem i Artume na pokładzie, ląduje już na sztucznej wyspie, zwanej Nową Amazonią. Cho zostaje zaprowadzony do jednej z sypialni, gdzie ma się przygotować do jakiegoś ostatecznego testu. Pilnuje go Delphyne Gorgon - zielonoskóra dziewczyna z wężami zamiast włosów. Delphyne uświadamia Amadeusa, że jest tu pewnie tylko dlatego, ponieważ jest eromenosem Herculesa - odwiecznego wroga Amazonek. Porównanie do nieletniego, gejowskiego kochanka strasznie zbulwersowało Cho, który zaczął nerwowo tłumaczyć, że nic takiego nie miało miejsca.

W tym samym czasie, po drugiej stronie Nowej Amazonii. Pośród wybuchów i strzałów pojawia się rozgniewana Hippolyta - matka Artume i prawowita władczyni Amazonek. Kobieta jest wściekła na swoje podwładne, które wykorzystały jej chwilową nieobecność i bez jej wiedzy przeprowadziły militarne działania na Ziemi. Wtedy przybywa Artume i ogłasza się nową królową Amazonek. Ma już dość nieporadności swojej matki i chce, aby Amazonki ponownie siały strach w sercach swych wrogów, poczynając od znienawidzonych Atlantydów. Hippolyta zostaje rozstrzelana przez swoją własną córkę i jej towarzyszki.

Tymczasem, niedaleko podwodnego królestwa Lemurii. Hercules oraz Namora obezwładnili ocalałe ze strąconego statku Amazonki. Chcieli je przesłuchać, lecz te, zamiast odpowiedzieć na zadawane pytania, wolały wysadzić się w powietrze z fanatycznym okrzykiem, iż robią to ku chwale Nowej Amazonii. Hercules oraz Namora, którym nic się nie stało w wybuchu, spokojnie dryfowali w wodzie i zastanawiali się, co to wszystko może oznaczać, kiedy nagle pojawił się Namor w towarzystwie swych żołnierzy, żądając wyjaśnień.

[Uwaga: W komiksie znajduje się również krótka, humorystyczna historyjka ze stajni Mini Marvels autorstwa Chrisa Giarrusso.]

Autor: Black Bolt

Galeria numeru

Incredible Hercules #121 Incredible Hercules #121 Incredible Hercules #121

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2020 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.